reklama

Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

Pravidelně téměř každý rok vyrážím na cyklistické zájezdy. Kola se vezou na krytém přívěsu za autobusem. Letos chci vyrazit zase ale chci si s sebou vzít lehokolo. Byl někdo z vás už s lehokolem na podobném zájezdu a jaké s tím máte zkušenosti?
(Jezdím s CK Trip, moje leho by se do jejich vleku mohlo vejít, jenom s těmi širokými "superman" řidítky a sedačkou mám obavu že zaberu místo pro tři kola)

[ Zpět ]
Datum: 05.02.2010
Autor: Aviatik
  • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

         

    Tak ti nevím, ale nebylo by pro tebe přínosnější tento dotaz vznést přímo na cestovku?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

           

      Těch se samozřejmě zeptám taky.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2010
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

         

    s Azubem jsme byl dvakrát s touhle cestovkou, která nám dlělal firmní "vejlety"

    na poprvé měli spoustu keců, že to nejde. Já s enedal a nebyl vůbec žádnej problém. Mám spodní řízení, ale řidítka jsem povolil a "sklopil" a sedlo sundal a naprosto bez problémů. Podruhý už neprotečstovali ani náznakem, vše už bylo vyzkoušeno, takže bez problémů...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

           

      nějak mi pod větou s touhle cestovkou vypadl ten odkaz na tu cestovku :-(
      Takže nebyla to ta tebou zmíněná, ale EUROCYKL Herdegen

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2010
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

         

    Vloni jsem snima byl v Alpách a přesně jak to píše Jurimír . Nejdřív keci a pak to bylo v pohodě . Zájezd nebyl uplně plný tak jsem ani spodní řidítka nemusel sklápět. Akorát jsem si u nakládání a skládání asistoval.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2010
    Autor: Jerguš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

         

    Díky za informaci, při posledním zájezdu jsem si trochu víc okouknul vlek a řekl bych, že leho se tam na délku vejde pokud bude viset za přední kolo na háku v té spodní řadě; celková délka od zadního kola po obvod převodníku je nějakých 190-195cm. Hlavně mi šlo o přístup cestovky nebo spíše jejich průvodců (se kterými jsem jinak neměl nikdy žádné problémy). S tím že si to budu nakládat sám počítám, jednak už mám grif z ukládání kola do sklepa, jednak se tím vyhnu různým komentářům ohledně váhy mého výtvoru.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2010
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

           

      Azub 4 jsem věšel jak za předek tak za zadek ale na háky mezi ty dvě řady.Jen na cestu tam a zpět jsem sundal sedadlo , na popojíždění tam jsem to nechával v celku.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2010
      Autor: Jerguš
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

         

    Loni na Korsice byla dvojice s tandemem a taky se s cestovkou nějak dohodnuli.
    A to byl daleko horší případ, protože tandem nebyl už normálně na háku, ale stál vodorovně a zabíral místo asi pro 7 kolo (nepamatuju si to přesně, mohlo to být tak 5,6 nebo 8).
    Hodně bude záležet, jaký mají konkrétní vlek a jak je plný daný zájezd.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

         

    byl jsem loni v květnu s alpin tur v maďarsku a v pohodě. a to jsem nakládal jako poslední na trase

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2010
    Autor: Bidlo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

         

    S Eliškou oba průvodcujeme pro Kudrnu Brno a majezdili jsme s nimi spooustu zajezdu. Je fakt, ze sami se sebou problem nemame, ze, ale u nas v cestovce uz nemaji problem ani tak. Kolo je cca stejne dlouhe, po domontovani sedacky a riditek dokonce i uzsi a ve vysledku, tim, ze je uplne jine, nez ostatni kola, tak se s nim daji i vycpat problematicka mista.

    Bud bych to cestovce rekl dopredu a zminil se, ze mam zkusenosti a povesim si to sam a kdesi cosi, a nebo bych rovnou prijel apak se az domlouval. Z tech vsech vleku co jsem kdy nakladal nebyl ani jediny, do ktereho by se to nevlezlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2010
    Autor: honzagalla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

           

      Je pravda, že mě Kudrna láká, protože tam průvodcuješ, chtěl bych se s nimi projet do Vídně a pak třeba i dále.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2010
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistický zájezd s cestovkou a lehokolo

         

    Ne sice s cestovkou, ale byli jsme onehdy v Norsku s vlekem pro cca 18-24 kol (nebo nevím přesně...), dvě lehokola Azub Max, nejjednodušší bylo najít si na ně správné místo (úplně vpředu, dovnitř vleku by byl problém se tam s vysokým převodníkem a spodníma řídítkama vytočit, ale taky by to šlo) a nemuseli jsme nic odmontovávat ani sklápět řídítka. Každé zabralo místo pro jedno kolo. Nacpat celý vlek lehokoly (zvlášť Max je poněkud vyšší) by možná byl větší problém, ale když byly jen dvě, tak to šlo úplně hladce. Předem jsme si ale šli ten vlek vyzkoušet, jestli to půjde, zjistili jsme si, kde parkuje, zajeli si tam a asi půl hodiny zkoušeli:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.02.2010
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024