reklama
Město: Ostrava

Cyklo a podzimní volby

Zdravím všechny a nejen z Ostravy. Přemýšlíme, jak využít podzimní volby do obecních zastupitelství k zlepšení cyklistické infrastruktury ve městě. Nemáte někdo nějaký nápad či zkušenost?

[ Zpět ]
Datum: 04.02.2010
  • Re: Cyklo a podzimní volby

         

    Jít kandidovat a snažit se o nejlepší pozici, nebo myslíš, že to funguje jinak?

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo a podzimní volby

           

      Kandidovat jsem nemyslel. Spíš jak udělat z městské cyklistiky předvolební téma. Třeba by se stávající zastupitelé ještě pokusili před volbami něco pro cyklisty udělat a tím pro svou stranu uhrát plus body.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.02.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo a podzimní volby

             

        Musíš někomu z politiků Ostravy nakukat, že cyklisté mají v Ostravě až 29,000 potencionálních hlasů !
        A stejně to bude po volbách prd platný...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2010
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo a podzimní volby

               

          Nebo si politici spocitaji, ze automobilistu je vice a cyklopruhy jim nejspis radost neudelaji. Toho bych se bal vice.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.02.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo a podzimní volby

                 

            Nevím jak jinde, ale když jsem seděl v zastupitelstvu, byl jsem jediným nemotoristou a zároveň jediným cyklistou. Když jsem byl proti benzínce uprostřed obce (dnes máme 3 benzínky na 950 obyvatel) pěkně mi v mém nemotorismu ostatní zastupitelé vymáchali hubu. :)

            [ Zpět ]
            Datum: 04.02.2010
            Autor: petrp
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo a podzimní volby

             

        Sice máš nějakou naději, že by stávající zastupitelé něco udělali, ale krom planných slibů toho moc nebude. Možná tak někde dojednat s odborem dopravy obytnou zónu či změnit chodník na stezku pro chodce a cyklisty.
        Ale svoji předvolební kampaň můžeš začít už teď. Nemůžeš pro svoje zájmy udělat víc, než sám kandidovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2010
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo a podzimní volby

               

          Jasna, nečekám, že mi do podzimu postaví cyklostezku (i s nějakými dražšími mosty ;)) ale domalovat přejezdy na vozovce u končících/začínajících stezek nebo pustit cyklisty do pěší zóny by stihnout mohli. Teď jen vymyslit, jak politikům ukázat, že cyklistů voličů je dost ...
          Slyšel jsem, že před několika lety v Mladé Boleslavi se strany předháněly, kdy teho víc pro cyklisty udělá a samotní cyklisté na tom pak hodně vydělali.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.02.2010
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo a podzimní volby

                 

            Jsem z MB a opravdu to tady tak před minulými komunálkami bylo....ale myslím, že to tak bylo i ve většině ostatních měst.
            Ovšem současnému boleslavskému vedení na radnici nutno přičíst ke cti, že opravdu velká většina "cykloslibů" byla realizována nebo se právě realizuje (byť se jedná převážně o cyklostezky ve směru ze sídliště ke Škodovce a tudíž mnou nevyužívané).

            [ Zpět ]
            Datum: 05.02.2010
            Autor: Ligi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklo a podzimní volby

                   

              A co bylo impulsem? Nějaké petice či cykloakce před radnicí? Přijímám všechny nápady.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.02.2010
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklo a podzimní volby

                     

                Cykloakce ani petice žádné nebyly, na to jsou boleslaváci moc líní:-)).....ale já osobně to přičítám k faktu, že tady na radnici sedí dost sportovně založených lidí (o několika vím, že jezdí aktivně na kole, je tam pár trenérů různých sportů, jeden bývalý hokejista...atd.).....takže je to prostě o lidech. Ale to jsem ti moc neporadil, co.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.02.2010
                Autor: Ligi
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cyklo a podzimní volby

                       

                  Ale jo, Sedláček jezdí na kole, četl jsem že i guverner ČNB jezdí kolmo do práce, takže teď to třeba nějak ušít na politiky, že se vozí do práce služebními auty a že to není moderní :)
                  Díky za insiraci

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.02.2010
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo a podzimní volby

         

    Pokud jsi sám, tak uspořádej cyklojízdu s peticí, jestli se lidem jezdí na kole dobře. Co já vim Ostravě (bez mě s rezervou je to pro mě skoro "hit sun leones") jsou tam různé tendence ke zlepšení životního prostředí/prostředí k žití... Cyklostezky jsou krásnou ukázkou toho, jak se město o občany hezky stará a když nemaj čístej vzduch, můžou alespoň sportovat... A Ostrava je taková roztahaná, jen nevim, jak to vypadá s místem a kopci...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo a podzimní volby

         

    V Ostrave prave uvazujem o tom, ze by se do voleb dalo prosadit zprujezdneni pesi zony a nekterych jednosmerek v centru. Magistrat k tomu ma hotovou studii, ale obvod o ni nema zajem. Takze kdo z vas mysli ze je to dobra vec a chtel by se vice zapojit. Ozvete se na e-mail:[email protected], pripadne na strankach ostravounakole.cz
    Rozhodne to bude jedno z temat cyklojizdy na DEN ZEME (22.4.)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2010
    Autor: pavelm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024