reklama

Vlastní mapy do GARMINA

Není to až tak dlouho, co Garmin umožnil do některých typů navigací vkládat vlastní rastrové mapy
http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/AR.asp...
Tak by mě zajímalo, jestli už jste to někdo zkoušel, jak se vám to líbí, jestli to považujete za užitečné a tak. Prostě, nakolik převratná novinka to pro vás je.
Nějaké nápady, tipy, fígle, upřesnění, návody, postupy? Povídejte,pište, drbejte...

[ Zpět ]
Datum: 16.01.2010
Autor: Zakarr
  • Re: Vlastní mapy do GARMINA

         

    Nikdo se nehlásí, tak začnu.

    Ano, vyzkoušel a líbí.
    Připadá mi to jako hodně užitečná věc. Dalo by se říci, že na něco takového jsem dlouho čekal. Hned mě napadá, třeba jak tady nedávno pro-pa psal, že má dost podrobně zmapovanou Točnou. To by bylo perfektní, kdyby třeba z tracklogů udělal mapu a ta by potom šla stáhnout do přístroje. Do takové mapy se daj udělat různé poznámky, značky atd. prostě těch možností je tu spousta. Nebo si vemte, ža pojedete s bajkem někam, kde to neznáte a na mapě tam budou dvě trapný cyklotrasy. No a někdo, kdo to tam zná, bude mít ke stažení mapu svejch trailů, cest a cestiček. Nebyla by to paráda?

    Nebo třeba tohle. Pokud si stáhnete otisk stabilního katastru zde http://archivnimapy.cuzk.cz/cio/data/main/cio... a fláknete ho do krabice, můžete si udělat docela slušnej výlet v čase. Neni to teda moc jednoduchý a ne všude to jde (přecijen se za těch pár let leccos změnilo) a většinou je potřeba nějaký dobrý orientační bod, třeba vodní tok a pod. ale pokud se povede, zjistíte, s jak obdivuhodnou přesností se v první polovině 19. stol. pracovalo. A to bez satelitů a jinejch pitomostí.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2010
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlastní mapy do GARMINA

           

      K te prvni polovine:
      Tocna by klidne mohla zustat pouze ve formatu tracklogu. Kdyz si je natahnes do GPS, muzes se po nich nechat i navigovat. Udelat routovatelnou mapu z tracklogu bude docela orisek. Neroutovatelna je podle meho mene vyhodna, nez samotne tracklogy.
      Spis by bylo zajimave nekam ulozit tracklogy tak, aby byly verejne dostupne a mit moznost je tridit podle lokality a druhu - road, MTB, bezky, .... Treba Mlok ma docela slusnou sbirku a u mne by se taky neco naslo.
      Poznamky klidne staci bud textove v popisu, nebo pomoci waypointu.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlastní mapy do GARMINA

             

        Těch projektů na ukládání tracklogů na jedno místo existuje mraky a u některých je už i docela tras.
        Mně to ale nikdy nebralo, nebaví mi tam nahrávat tracklogy. A pokud se tam jen nahrajou bez ladu a skladu (aby to nebylo pracné), tak je to zase skoro nepoužitelné, jak každý jezdí jiným stylem jiné věci.
        Když někam jedu, kde to neznám a chci tracklogy, tak se snažím vždy poprosit místní, co jezdí podobné věci co já, jestli něco nemají. A až když je to takhle + je k tomu komentář (s vystvětlením jaký je z trasy třeba kde nejlepší technick úsek, jak obtížný apod.), tak je to k něčemu dobré.

        Pokud ty informace nejsou takhle podrobnější, tak jsem schopný si pro sebe už naplánovat lépe i jen dle mapy + informací, co jsem o dané oblasti četl.

        Proto nejsem těmhle projetkům moc nakloněný. Naposledy jsem si takhle z jené oblasti stáhnul z jednoho serveru asi 10 tracklogů, dvě hodiny se nad tím trápil nad mapou a pak smazal, protože to bylo zcela k ničemu (ne že by trasy byly nejetelné, ale nezískal jsem nic oproti tomu co bych nenašel v mapě).
        A dávat někam tracklogy s podrobnějším popisem (pak už by to bylo i použitelné) mi zase nikdy nebavilo a dělat to nebudu.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2010
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlastní mapy do GARMINA

               

          Já zase naopak jsem tomu nakloněn velmi, spíš kvůli nějaké cestě odněkud - někam, vždy se snažím najít jestli to už někdo nejel. Hlavně v Německu, kde narážím na svoji jazykovou omezenost a a nulové znalosti německých cyklowebů, kde bych se doptal. Podle silniční mapy jezdím nerad a turistické lezou do peněz. Spíš jako problém pociťuji, že ty servery s uloženými tracklogy umí zobrazovat jen trasy někde začínajícící. Což je někdy docela problém najít nějakou trasu, když se člověk potřebuje dostat mezi dvěma místy z nichž nikdo nevyjíždí. Ale třeba pro cestu Drážďany - Lipsko jsem takhle sehnal vynikající tracklog (www.gpsies.com), to bych nikdy bez kopy turistických map tak za bratru 50 € nevymyslel.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2010
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlastní mapy do GARMINA

             

        Ten Tracklog z točné nebude nejlepší, jelikož je toho 191 jednotlivých logů

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2010
        Autor: pro_pa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlastní mapy do GARMINA

               

          Jsou dve moznosti - budto to ulozit jako jednotlive jizdy a duplicity odmazat a pak se podle toho da nechat navigovat "track back", nebo jen odmazat duplicity a s vypnutymi mapami podle toho jet jako podle mapy. V cem jsou tyto varianty horsi? Nebo lepe receno - v cem by byla lepsi mapa? Zvlaste routovatelna by byla pekna piplacka.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.01.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlastní mapy do GARMINA

           

      Jaká je ale výhoda toho, že to bude rastrová mapa. S vektorovou tohle šlo u Garmina už dávno a je to tak podle mě mnohem lepší (jak kvůli malému displeji, tak kvůli routování).
      Chvíli jsme na kamarádovo Oregonu testovali rastrové mapy pro použití pro případy, kdy není pro danou oblast vektorová k dispozici (nebo je hodně špatná) a tedy moc se mi to nelíbilo.
      Na rastrové mapy to chce jednak zařízení s větším displejem a hlavně pak větší podporu + hotové mapové dílo pro takové použití, aby šlo třeba zoomovat (tedy je třeba mít podporu práce s více vrstvami rastrů v různých rozlišeních a v takové podobě mít i mapu).

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2010
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vlastní mapy do GARMINA

         

    Mrkni na tohle ;-)

    http://sourceforge.net/projects/trekbuddyatlasc/

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2010
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

406 cyklistů (21 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024