reklama

Bezdusove sady

Ahoj, mel bych este dotaz k tem bezdusovym sadam.
ta paska je do rafku nejak prilepena, nebo ji muzu kdykoli vyndat, aniz by se poskodila? Ta od notubes je s ventilkem, to by snad slo, ale jine maji ventilek zvlast.
Jde mi o to, ze kdyz pichnu a dam tam dusi na dojeti, nechci tu sadu kupovat novou.
Jeste by me zajimalo, jestli je lepsi koupit to tady nebo primo u vyrobce (treba notubes). na kolik vyjde doprava?
predem dik

[ Zpět ]
Datum: 08.01.2010
Autor: Hrabe-X
  • Re: Bezdusove sady

         

    To záleží kterou pásku myslíš. Gumová páska s ventilkem od NoTubes lze normálně vyndat, je podobná jako část duše.
    Pokud se použije pouze ta spodní páska jako třeba žlutá od NoTubes v kombinaci se ZTR ráfky, tak ta je nalepovací a sundavat a znovu nasazovat těžko půjde.
    Ovšem při této kombinaci ji taky nebudeš mít nikdy sundavat, kryté niple musíš mít i pro duši, takže i s duší tam tu žlutou pásku musíš nechat (je to jen náhrada klasické pásky kryjící niple, která navíc dobře těsní oproti obyč pásce).
    A pro použití s dušovými plášti se u ZTR ráfků ta gumová s ventilkem může a nemusí použít. S ní je snažší montáž, bez ní šetříš gramy a dáš jen UST ventilek (ale zase bez kompresoru si ani nešrtneš).

    Ať to bude jakékoliv bezdušové řešení, tak určitě nebudeš kvůli nouzovému dojetí s duší muset nic znovu kupovat.

    Kde mají v současnosti nejlevnější NoTubes netuším, už dlouho jezdím UST ráfky, takže používám pouze NoTubes tmel a celou sadu nepotřebuju.

    S tou duší na dojetí to ale stejně většinou moc nejde. Jsou nejčastější dva případy:
    - defekt je menší a tedy defekt je zacelen tmelem a neřešíš nic (maximálně tomu pomůžeš, že zastavíš a otočíš kolo defektem dolu, aby tam najednou mohlo více tmelu a případně pak dofoukneš ztracený tlak)
    - defekt je velký, tmel ho nezacelí, tzn. třeba pořádně říznutý plášť; v takovém případě duše většinou stejně nepomůže, protože ani s duší to fungovat s tou velkou dírou nebude (i když s duší může pomoct, když máš další kus něčeho na podložení díry)

    Je ale fakt, že u dušových plášťů může duše pomoct častěji než u UST. To proto, že u UST zacelování defektů tmelem funguje o něco lépe a už i tmel zacelý i poměrně velké díry. Takže když už nezacelí, tak je plášť většinou rovnou na vyhození a ne na dojetí.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezdusove sady

           

      Jasne, tu zlutou pasku vyhazovat nebudu, ale co s ventilkem? Normalne ho vyskubnu, pujde tam pak dat zpatky? a kde teda kupujes ten tmel, jestli smim vedet?

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2010
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezdusove sady

             

        UST ventilek vyndáš stejně jako ho nandáš, tedy šroubováním pojistné matičky.
        Maximálně bývá lehce přisátý a je třeba trošku násilí.
        Normálně ale ventilek nevyndavám, nemám důvod. Při UST pláštích už jsem celé 2 roky co je jezdím bez defektu, který by tmel nezacelil (zacelených bylo spoustu).

        Tmel jsem také už dlouho nekupoval, naposledy jsem bral 2x litrovku, takže jsem měl na dlouho. A tenkrát jsem ho kupoval myslím na wiggle, ale tam teď nejlevnější určitě není (extra dobrá cena tam byla jen tenkrát).
        Dobrá cena je litrovka pod 500Kč.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2010
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bezdusove sady

               

          ok, diky!

          [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2010
          Autor: Hrabe-X
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bezdusove sady

               

          Nikdy nerikej nikdy. Koupil jsem si SLIM duse se zelenym slizem. Kdyz jsem chtel upravit tlak. Po odsroubovani cepicky jsem zjistil, ze polovina zavitu zustala v plastove cepicce. Takze jeden z prvnich ukonu u duse, kterou jsem koupil, abych uz NIKDY nemusel venku sdelavat plaste, byla vymena duse. ;-)
          http://mur.rajce.idnes.cz/Hadanky/#DSC02282.JPG

          [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bezdusove sady

                 

            To máš fuk, stejně tmel v duších pořádně nefunguje.
            A ta duše to chtěla už naznačit předem :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2010
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

483 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024