reklama

Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

Teda musím říct, že to, co v tyhle dny předvádí ten starej dědek = tím myslím rektora plzeňských práv, tak to mi hýbe žlučí. Už z podstaty toho, že on, jakožto hlavní představený týhle (z mého pohledu naprosto pochybný a zbytečný porevoluční vejšky) prostě za nic nemůže. On je pouze rektor! A škola tituly odebírat nebude, protože by prohrála soudy. Já jsem ze svý podstaty pacifista, ale tohodle bych vyrazil, místo něho někoho mladšího smělýho odvážnýho - a soudit se, i kdyby ta škola měla kvůli tomu skončit. A to bez ohledu na to, že by s tím skončili i normální mladí studenti, kteří tam řádně chodí. Jde přece o nějakou kvalitu těch titulů, tak jaký s nima cárání!
Čím dál častějc mi v tomhle státě připadá, že žiju někde v jiným rozměru...

[ Zpět ]
Datum: 07.01.2010
Autor: Airline
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    za mne ANO

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: twiggy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    ANO

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: IQTyqve
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    Být podle mého, tak zavřu toho fústatého hňupa a celou školu k tomu. Jenže ona je to státní škola, tak ta se přece zavřít nemůže...

    Pro ty poctivé studenty to musí být hrozné. Kde jste studoval práva? No, ehm, v Plzni, no... Aha, tak to vy jste nějaký ten turbostudent... Ne, nejsem, já studoval řádně pět let.. No, víte, my stejně raději vezmeme na to místo někoho jiného...

    Kredit té školy je prostě v p...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    K celé aféře nesmírně přispěla hujerovská snaha státu "dáti lidu to nejlepší".
    Odmyslím-li si etrémy typu Jančík, Gross, Řábková a jim podobné, tak vidím lidi v nouzi.
    Představte si situaci, děláte svou práci 20-30 let je vám okolo 50-55tky, do důchodu ještě docela daleko a český stát, veden touhou býti světový a dáti lidu to nejlepší přijde na to, že vy musíte mít titul.
    Poptávka vyvolává nabídku, že ?
    Tak co náčelníků, víš ty co, ty musíš mít do dvou let ten titul víš ? Magistra, nebo tentononc toho bakaláře nebo prostě už nebudeš náčelník.
    Bětka, já vím, že jsi dobrá sociální pracovnice, taky vím, že to děláš 35 let , ale už to za dva roky nebudeš moc dělat, to víš jsi nedozvdělaná.......

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    Ja bych jim je nebral rovnou, ale nabídnul bych jim možnost je obhájit. Znovu začít studovat, udělat všechny zkoušky včetně závěrečný na nějaké jiné škole - a samozřejmě za to studium platit. Jinak titule pápá.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: William
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

           

      Stacily by statnice a znovu obhajit tu samou diplomku a to treba na pravech v Praze. Turbici by to nezvladli.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

           

      To není špatný :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

             

        Nesouhlasím! Jestliže ta která škola vypíše na příslušný obor mimořádné studium, pak i to trvá předepsaný počet roků a není ho možné jen tak zkrátit řádově na několik měsíců nebo dva roky. Prostě z podstaty věci: jestliže výsledkem je daný titul, pak jeho získání v řádné i mimořádné formě trvá stejně dlouho = 4 - 5 - 6 roků, podle toho o jaký titul na které vejšce jde. Kdyby šlo získat titul JUdr. mimořádnou formou studia za rok, tak ta škola zajde na úbytě, protože nebude mít studenty v řádném pětiletém studiu, ale všichni se budou snažit získat ten titul za rok. Takže jakápak možnost znovu napsat a obhájit diplomku...
        Pro mě z toho jasně vyplývá zbytečnost těchto porevolučních škol v našem českém rybníčku - nemusíš prokazovat vědomosti tam získané.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2010
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        •      

          Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

          Datum: 07.01.2010
          Autor: Ifča
          • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                 

            jistě Vokovická Sorbona a policejní tituly z ÚDH ( údolí dutých hlav) byly také takovou líhní.

            Jenže, tuhle jsem četl v Ona dnes rozhořčený fejeton absolventky s titulem ing VŠE Praha o pojmech marže, úvěrová smlouva a zejména o jejím chápání hypotečního úvěru jako jisté formy nákupu televize v Multiservisu blahé paměti a ....smál jsem se ještě asi 20 minut

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: újezďák
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    Si to přectavuješ jak dřevěná figurka hromadný ozbrojený konflikt...

    Spousta lidí na spoustě škol si nechala uznat zkoušky z minulých škol, studovala na různé děkanské termíny a jiné mimořádné formy, a kolik diplomek asi vyhovuje opravdu všem požadavkům? To by byl napadnutelný každý titul.

    V tržní společnosti je kua rozdíl jestli studuješ na Harvardu (MIT, Oxfordu, ...) nebo na tzv. fotbalové či basketbalové univerzitě (studium pro formu, základem je trénovat v univerzitním družstvu a následně přestoupit do NBL nebo NFL). U nás seš státem uznaný JUDr., a nikdo se neptá kde a jak.

    Jistým řešením by bylo uvádět u titulu místo a rok získání (např. JUDr. 2006 Plzeň - s tím by se asi nikdo moc nechlubil). Ovšem to by škola musela být nějak motivována k tomu, aby její diplom nebyl jen cár papíru. Například školným stanoveným tržně. Ale to je na jinou diskusi.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

           

      Vidíš, nebo by mohli ty tituly z Plzně nazvat JUDr. jednoročák / JUDr. půlročák atd

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2010
      Autor: William
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

           

      No ono to tak je i u tady. Kdyz prijimame cloveka, tak sice neni titul podminkou, ale informace z jake skoly prisel je velmi uzitecna. Minimalne v tom, jak moc do hloubky overovat deklarovane znalosti.

      Kdyz vidim Ing./bc./DiS/ z ruznych regionalnich skol a podivnych oboru, tak proste radeji necham toho cloveka poradne dokazat co umi v testu. Kdyz je to dostudovany MFF, CVUT apod. muzu se vic spolehnout na urcitou uroven. Samozdrejmne cest vyjimkam na strane jedne a hanba vyjimkam na strane druhe!

      [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2010
      Autor: lester
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

             

        Ono to není tak jednoduché. Člověk se musí orientovat nejen v úrovni jednotlivých škol, ale i v jednotlivých oborech na dotyčných školách. Z mého prostředí můžu uvést příklad rozdílné úrovně ovládání jazyka absolventů germanistiky (německý jazyk a literatura) a oboru překladatelství a tlumočnictví.

        Lidi, co úspěšně vystudují germanistiku, bývají tak na úrovni druhého ročníku studentů překladatelství a tlumočnictví (a někdy ani to ne). Prakticky se dá říct, že absolventi germanistiky zpravidla jazyk jako takový příliš neumějí. Zato se však (zpravidla) lépe orientují v německé (rakouské, švýcarské) historii a kultuře. Je to ale dáno zaměřením studia spíš než jeho úrovní.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2010
        Autor: Medvěd
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

               

          Tady je problem hlavne u tech oboru. Spousta lidi si pod nazvem germanistika predstavi studium nemciny a dal se tim nezabyva. Tezko rici, proc germanistika vlastne vznikla a jestli se nekdo vubec zabyva tim co vystudoval - jestli to neni prave odbocka pro ty co chteji pozdeji tvrdit, ze vystudovali nemcinu. Podobne je to s temi obory, jak psal lester. Nektere nazvy jsou dost zvlastni zejmena co se ekonomickych oboru tyka. Zakladem je slovo "manazer / Management" v hlavicce nazvu oboru. To lidi pritahuje.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2010
          Autor: Amater
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    Stranou od tématu fake titulů

    Jestli mě na dnešní době něco štve, tak je to každoroční česká sebemrskačská kampaň ( vlastně už taková trvalka) , ve které ukazujeme jak jsme na tom proti OECD zemím špatně s "prodiplomovaností" a jak se honem-honem zapojit do inflace titulů protože tak je to "běžné ve vyspělém světě".
    Tak je to přece správné, že ?
    Trochu mě to připomíná Paroubka s jeho " přirozenou mírou dluhu".
    Člověk bez diplomu, snad jako ba ani nebyl.
    Absolventi pak bezelstně bombardují svými žádostmi o "příslušné pozice platověa dekvátní jejich vzdělání" a diví se, že nejsou. Zaměstnavatelé se pak diví, že řada inženýrů nové doby umí výborně googlit, znamenitě ovládají fuknci copypaste, ale nejsou schopni spočítat ani základní věc, případně se plácnout dlaní do čela, když z excelu vypadne rozpočet v kosmickém řádu a najít kde je chyba......
    Pak máme spoustu bakalářů, magistrů, inženýrů a doktorů, kteří jsou schopni si vzít domácí úvěr s RPSN 150 a více % a podepsat úvěrové smlouvy, ze kterých jasně plyne, že jsou blbci....

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

           

      Souhlas, jednou jsem z práce musel vyhodit jednoho ING, kterej měl první svoji práci ve 29 letech a nebyl schopnej po 2 měsících říct větu "dobrý den, firma xxx, u telefonu pan yyy" místo toho se ozvalo dlouhé ticho a pak "firma xxx prosím". Klientům na přepážce se vyhýbal, když se k němu někdo blížil, tak ustoupil stranou ke kolegovi, takže i klient přešel ke kolegovi. Na dotaz proč to dělá mi pravil "že se učí" tak dostal za vyučenou.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2010
      Autor: William
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

             

        Vzdělanost jaké taková jeví tendenci zdegenerovat a nositel určitého titulu prozrazující akademické vzdělání by snad měl mít jistou inteligenci ( i tu dnes populární sociální) , schopnosti, vzdělání a určitou sumu odborných znalostí. Dávat titul ing. někomu, kdo by před 20-30 lety neměl na maturitu je prostě degradace a vcelku je pak tento titul jen pro smích . Dnes už odpadá hrdost na to, že za něco stojím a něco jsem musel během studia dokázat a leccos si odepřít, chce se jen "realizovat zisk z titulu".
        Dnes se vede kampaň vzdělanosti části populace, která by v letech mého mládí neměla ani maturitu. Normální společnost to vyřeší jiným typem nástavby nad základní školou, vhodným výběrem témat a přijatelným způsobem výkladu.
        Jenže dnešní rovnostářská společnost z toho udělá karusel na diplomy....

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2010
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

             

        Zaslech jsem v jednom telefonátu, volající mluvil o mně (neměl jsem to slyšet, ale on zrovna vyšel ze dveří proti mě s mobilem u ucha):
        "Von je sice inženýr, ale neboj, není úplně blbej..."
        Tak to mě potěšilo;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2010
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

               

          To mi připomíná jeden vtip (jestli to je vlastně vtip): povídají si dva inženýři: ty woe, jestli ti doktoři vystudovali a umí ze školy to, co my inženýři, tak mám fakt strach omarodit...

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2010
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                 

            Tohle, bohužel, zřejmě ftip není - teda usuzuji z toho, že není 1.4.
            Ale já už jsem radši odteď zdravá :o)))
            http://www.novinky.cz/domaci/188519-cerstve...

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                   

              No to je teda hňupina.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.01.2010
              Autor: Lazarus
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                   

              Normálně nese odpovědnost, a správně by měl každé rozhodnutí a každý úkon mladšího (=neatestovaného) lékaře kontrolovat starší (=atestovaný) lékař.
              Takže to nebude tak žhavý, spíš bych řek že Kubek se zas zviditelňuje, a pisálci mu to zas žerou, to mě nechává klidným.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.01.2010
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                     

                To je ovšem teorie.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.01.2010
                Autor: jf
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                 

            Jojo, tenhle, kdzž jsem ženě řekl, tak žena (MUDr) s vážnou tváří odpověděla "No a co teprve já?"

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    Největší problém vidím v tom, že se přemnožili právníci. Normálně bych to udělal jak v tom historickým filmu ze starýho říma - postavit je na vysokej most a každýho třetího šťouchnout dolů.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: Lazarus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

           

      proti USA je to furt dobrý :-)
      Horší je to s viceprezidenty, senior manažery, konzultanty toho a toho .
      Také se nám trochu přemnožují kulturní antropologové :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    Odebrat, školu zavřít, zákony zjednodušit tak aby jim rozuměl každý a právníky postřílet... Stejně jsou to jen paraziti :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    Já jsem pro to, aby se v jasných případech rychlostudia titul odebral. A je úplně jedno jestli hňupovi z Horní Dolní, nebo hňupovi z vlády. Podvádět se nemá :-) To by ovšem musela být nezávislá prošetřovací komise a ochota neoprávněné tituly opravdu odejmout. Což nikdy nebude a tak je tohle naše brblání stejně k hovnu. Já jsem to vždycky říkal že právníci a bankéři by měli jít ke zdi první :-)
    Jinak pokud jsem se bavil s absolventy jiných vysokých škol, tak tato praxe rychlostudií je dost běžná. Akorát se o tom ve vlastním zájmu drží huba. V té Plzni to asi už začali přehánět. Když vidím toho fousatého Rumcajse taky se mi otevírá kudla v kapse.
    Je pravda, že ve zveřejňování informací platí dvojí metr. To že si konkrétní polodement s prachama udělá za měsíc práva, to nám řeknou. Ale když Čoika zjistila že nám na některých pumpách pančují benzín a naftu, tak to nám kurva neřekli kterým pumpám se vyhnout. Nějak tomu všemu přestávám rozumět.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

           

      NA BLESKU VYCHÁZÍ "NEŽALOVATELNÝ SEZNAM" TĚCH CO JSOU V POŘÁDKU
      http://www.blesk.cz/clanek/servis-auto-pravda-o...

      pak, že bulvár není k ničemu :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

             

        Jo, Blesk jsem vždycky bral jako jedny z mála opravdu seriózních a spolehlivých novin. Pak snad ještě Aha :-)
        Ale jinak díky za info.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2010
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

             

        Jo, seznam je to pěkný, ale trochu s křížkem po funuse... Tohle se mělo zveřejnit hned a ne po roce, kdy si mezitím mohlo dost lidí tímhle humusem zničit motory :-( ČOIce to ale evidentně nevadí...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2010
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

               

          Co tiskne Blesk je mi vcelku šumák, ten otiskne cokoliv, co dostane a dá se z toho udělat nějaká senzace.
          Ale že ČOI disponuje seznamem nálezů, z něhož vyplývá, kde je nebezpečné tankovat, a nechá zi ho pro sebe, jen dokazuje, že je to úřad na hovno (jeden z mnoha).

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2010
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                 

            No právě, "ochrana spotřebitelů", kterou má ČOI v popisu práce, tady úplně dostává na prdel :-((( Holt se v tom točí velké prachy, tak si to netroufnou... Ale nějakého periferního obchodníčka, tak toho potopí hned kvůli sebevětší pitomině... Je to všechno hnus :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                   

              Velebnosti

              [ Zpět ]
              Datum: 07.01.2010
              Autor: Zden42
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

           

      celý školství mrší ryze ekonomický přístup - naberu hodně studentů,dostanu od státu hodně peněz a jsem bohatý rektor, od dálkově studujících vyberu bratru 15000 /plusmínus/ za semestr a zas mám na chleba. kvalita studia, profesorů a následně absolventů tím zákonitě trpí. pokud mám peníze, tak můžu být úplný trotl a nějaký ten titul nakonec získám, když to nepůjde na státní škole, tak si zaplatím na soukromé a je to. podobně je devalvováno vzdělání na středních školách - naberu žactvo bez přijímaček, otevřu místo dvou tříd raději tři a jedem, stádo blbců pak brzdí ty chytřejší, náročnost se musí zákonitě přispůsobovat těm pomalejším, kteří by se jinak nechytali. ale copak je možné je vyhodit a přijít o peníze ?, to je raději necháme prolézt a ať se s nimi otravuje zaměstnavatel nebo vysokoškolský pedagog

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2010
      Autor: vladaza
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

             

        Nikoliv. Celé školství mrší ryze neekonomický přístup - naberu hodně studentů, dostanu OD STÁTU hodně peněz...

        Zásadní chyba je, že dostane peníze od státu a za studenta, nikoliv od studenta a za vzdělání.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2010
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

               

          Pěkně ses odkopal hnusný pravičáku ba pravičácký hnusáku. Cheš ze VZDĚLÁNÍ udělat housku na krámě a z UNIVERZITY pekárnu ?! Co chudí, vždyť nebudou moci studovat!
          PRÁVO na vzdělání má každý !

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2010
          Autor: mirekbik
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                 

            Když mě tak tíží svědomí, že jsem studoval za peníze lidu, tedy především za peníze Máni z kravína a traktoristy Lojzy, jejichž děti VŠ pravděpodobně nikdy studovat nebudou. To mi přijde hrozně nespravedlivé.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                   

              U nás ve vidlákově byl v 90 letech jeden vykuk. V době, kdy ještě bylo málo VŠ a ročně bylo 50 tisíc nepřijatých uchazečů. Spočítal si, že z jeho daní se zaplatí ročně studium cca 12 dětí. Jeho dcera splnila podmínky pro přijetí , ale nebyla přijata pro "nedostatek možností společnosti" jí vzdělání zdarma poskytnout. A tak požádal suplikou jestli by nehl ještě připlatit (legálně) na jedno dítě - třinácté - jako na svojí dceru, že jako nechce nic zadara. Ty s nim zatočili! Od Ústavního soudu ho vyhnali a ještě z toho měl vostudu v hospodě.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.01.2010
              Autor: mirekbik
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                     

                To by u nás v hospodě byl taky za vola. Je schopen z daní zaplatit studium 12 lidí, s takovým příjmem se musí dcera dostat kamkoliv.

                [ Zpět ]
                Datum: 07.01.2010
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                       

                  Však jo, vystudovala v USA, tady to legálně zaplatit tehdy nešlo.
                  Jestli se nepletu dostávaly VŠ na jednoho studenta cca průměrně 55 tis. Kč ročně. To znamená, když by bylo zavedeno plně tržní školné tak by mohlo plus minus oscilovat okolo 300 tis Kč za celé studium. To je vzhledem k budoucímu zisku pakatel, který může zaplatit každý i kdyby si na to měl půjčit na tvrdý úrok! Pro většinu lidí by to byla nejlepší investice jejich života. Oproti středoškolákovi se to prý vrátí za 10 let (nevím, snad?), dalších 30 let to produkuje čistý zisk. Takový akcie nekoupíš.
                  Takže socialistické školství bez školného
                  produkuje pak průsery ala Plzeň.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.01.2010
                  Autor: mirekbik
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                         

                    Tomu já všemu rozumím, dokonce si myslím, že placení školného je správné. Ale zarazilo mě tvoje tvrzení, že ten vidlák platil daně, že by to uživilo 12 studentů. Musel by tedy roční daň mít nějakých 55x12=660 tis. což jsem si myslel, že mají jen v Prahe. :)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.01.2010
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

               

          No tak to si teda dovolím oponovat díky současné vlastní zkušenosti...
          Pokud je ti nad 26 let, pak platíš i na státní škole, tzn. škola dostane prachy i od studenta.

          Já osobně jsem docela zvědavá, jak tato ekonomika ovlivní moji existenci na škole.
          Díky tomu, že škola studenty potřebuje a na ČVUT FEL se dálkařů zase asi moc nehrne, byla jsem přijata bez zkoušek. Ostatně jako všichni ostatní.
          Teď nás zkásnout o pár tisíc za první semestr a je otázkou, mnoho-li peněz bude škola potřebovat. Řekla bych, že od toho se bude odvíjet počet, kolik nás nechají prolézt dál...
          Já jen doufám, že těch peněz bude potřebovat hodně :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2010
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                 

            To je pravda, dneska je to takovej hybrit, stát ti platí tuším jen první školu a jen do 26 let. Aspoň nějaké opatření proti věčným studentům pedagogik, sociálních ekologií a dalších náročných oborů:-P

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                   

              Já ti dám věčnej student, plantážníku. Já si dala 25 let pauzičku :o)))

              Ale můžu ti říct, že všichni moji známí se shodli na tom, že náročnost je dnes mnohem a mnohem vyšší. To, co do nás hustí v 1. semestru, to se oni učili v průběhu 2 - 4 semestrů.
              O tom, že máme polovinu přednášek než deňáci a žádná cvičení a praktika ani nemluvě.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.01.2010
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

               

          Jenže ten tvůj model studia za peníze právě moc nefunguje. Většinu těch tupců s titulama právě chrlí ty školy, kde se školné musí platit.
          A škola, která tě zkásne xxx litrů za studium ti zrovna nebude chtít upírat titul, byť bys byl sebeblbější.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2010
          Autor: William
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                 

            Většinu tupců s titulama chrlí netechnické školy. Ne že bych neznal např. pitomce strojaře, ale třeba při zkoušce z pružnosti a pevnosti se ledaccos projeví. Ono třeba studovat "Aktivity v přírodě" na UJEP bude asi o něco triviálnější než třeba "Chemie a chemická technologie" na VŠCHT.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                   

              Zas takový netechnický obory jako molekulární biologie nebo veterina taky nejsou žádná (_!_)
              Ale asi myslíš spíš humanitní obory.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.01.2010
              Autor: Lazarus
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                   

              Souhlas,právě tihle tupci vychrlení z těch debilních škol jako např vysoká škola hotelová v Praze 8, pak nemají problém si na to studium vydělat, protože se z nich stávají ti manažeři, který nezajímá nic než vlastní prospěch. Já si myslím, že většina těch co studují tecnické obory, nebo ty chemické jak tu zmiňuješ to dělají proto, že je to zajímá, baví, nebo třeba chtějí obětovat život vědě. Jenže ti, bohužel nemají 3 roky po studiu plat sto litrů čistého měsíčně. Takže viz ten příspěvek výše podepsanej číslem který si napamatuju :o) - si na to studium budou mít docela problém vydělat. Technické obory,nebo vědecké obory pomáhající rozvoji země by měli být zdarma dotovány státem - jest můj názor.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.01.2010
              Autor: William
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                 

            Zkus přijít na nějakou prestižní zahraniční universitu, položit prachy na dřevo a říct, že chceš titul, ale nemáš moc času a nechce se ti učit.
            U nás akorát zatím nebyl čas a příležitost, aby nějaká slušná škola vznikla, mj. kvůli hloupým státním regulacím, a předsudkům že je správné, aby vzdělání bylo pro všecky a zadarmo.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                   

              A myslis, ze by Ti to treba na Oxfordu neproslo? Jen bys musel vedet, za kym zajit. Neuplatna je dnes uz jen smrt. Tedy mozna.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.01.2010
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                     

                Když už jsme u těch zahraničních škol, nevíte někdo, jestli tam záleží na věku studenta?

                [ Zpět ]
                Datum: 07.01.2010
                Autor: Lazarus
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

                     

                To nevíš - pamatuju si na jednu minulou diskusi, kde byl odkaz na webové stránky hlásající "book SMRT fo free ride" - že by už taky vybírala :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 08.01.2010
                Autor: William
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odebírání plzeňských "titulů" - ano či ne :-)

         

    Teď jsem si vzpomněl, že bratru kolem roku 1998-9 šla do Plzně studovat kamarádka a měla vítr, jestli ji vůbec vezmou. Brali 60 lidí a ona byla 63. Nakonec ji vzali, protože v přijímacím řízení byl také pan Jan Ruml (ten politik) a byl až někde 88. Tak zvýšili počet nabraných uchazečů na 90. V prvním semsetru jich pak prý 30 vyhodili - takže asi v Plzni maj dostatek zkušeností :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2010
    Autor: William
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

590 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024