reklama

nášlapy

Zdar bikeři,
můžete mi objektivně sdělit své názory a zkušenosti s nášlapy na mtb ? Mám podle mě slušný kolo, oblečení, dokonce i boty na nášlapy, ale samotné nášlapy pořád zvažuju. Pořád mám v sobě zafixovanej takovej pocit, že když budu chtít najednou sundat nohu, že to nevypne.

[ Zpět ]
Datum: 19.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (newman)
  • Re: nášlapy

         

    Tady na fóru už se to probíralo mockrát, v archivu diskuze jistě najdeš mnoho podnětů, proč neváhat a nášlapy si pořídit. Jdi do toho! Já je používám toto léto poprvé a je to famózní věc. Jede se úplně jinak - lépe. Zpočátku budeš ostražitější, ale pak si rychle zvykneš. Já jsem hodil tlamu jen jednou a teď už bez přemýšlení stoupám nohou na zem, kdy je potřeba.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      Tak, tak... jeden, dva pady a dostane se ti to do krve :)) Ja jsem uz na naslapy navedl kde koho, vcertne osob nezneho pohlavi... a kazdej do jednoho by uz bez toho na kole nevyjel.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    to že to nevypne mít strach nemusíš, všechno jde nastavit

    jestli ještě váháš čti třeba tady:

    http://ambike.com/view.php?cisloclanku=2004111615

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      Ja mam naslapy uz rok, je to mnohem lepsi nez klipsny, zvyknul jsem si rychle, stacilo jen se parkrat rozjet v pokoji a zkusit "vystoupit", pak jeden pad na skrin a vyrazil jsem ven. Mam to na nejvetsi citlivost a v klidu, jen se musim vzdycky tak po hodine projit, aby se mi prokrvili prsty, jaxou v te bote s pevnou podrazkou...

      [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mickey ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    Taky jsem z nich měl strach, pak jsem je namontoval, třikrát padl i s kolem. Potom jsem je seřídil (nevěděl jsem, že se dají seřizovat) a dneska bez nich nevyjedu.
    Od s nížení vypínací síly se mi nestalo, že bych nestačil vyhodit nohu a to i v případě, že jsem chtěl zastavit s pravou nohou na zem a převážil jsem se do leva.
    Jen v terénu si zatím nedovolím to co dřív, mám ještě trochu strach, ale už se to upravuje, pomalu získávám jistotu.
    Jezdím ale na treku a mám nášlapy asi dva měsíce.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    možná se trošku vyplatí zainvestovat a koupit nášlap, který má z druhíé strany klasiku. Já je mám a můžu si je vynachválit . Pokud si nechceš pokaždé obouvat speciální boty tak to určitě uživíš. Ale pokud do toho neumíš ještě strčit bodu to přijde samo.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    Zdar bikere newmane!
    Vůbec o tom už neuvažuj a kup SPDéčka, věř mi - v Tvém případě je využiješ naplno a zvykneš si natotata. A padat nebudeš - pro začátek je necháš maximálně povolené, v tom případě se vycvakneš nejen při pohybu do strany ale i tahem nahoru.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      Dneska jsem si ověřil, že skutečně nášlapy jdou uvolnit tahem nahoru, zvlášť když se špička nohy sklopí dolů.
      Moje jistota na kole s nášlapy opět povyrostla :-)) Dík Airline.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      to ovšem musíš mít dvousměrné nášlapy jednosměrné jdou jen do stran.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kolo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nášlapy

             

        no mě se v letu povedlo vyprostit tahem nahoru i z jednostraných :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nášlapy

               

          No ono je to tak i správně... Pokud by nevyply, tak máš zlámaný nohy v kotnících ne-li něco horšího...;-) Nechtěl bych dělat kotrmelce se zacvaklýma nohama i s kolem...
          Funguje to jako vázání na lyžích, při "normálním" použítí to drží nohu, při vytočení do strany to vycvakne, ale při určité síle to !!! musí !!! vypnout do každého směru...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    Hele Newmane, ty jsi Plzeňák, že?
    Můžu ti je nechat vyzkoušet.
    V sobotu 3.9. jede naše partička na Buben opékat buřty. Pojeď s námi. Ale jezdíme pomalu.
    Ozvi se na e-mail, je na mém nicku.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    Jedině nášlapy. Mám na i na kole, co s ním jezdím na nákup. Koupil jsem je synovi a dceři, oba si kolo bez nášlapů už nedovedou představit. Zbývá poslední meta: manželka (ale i tady už pracuju jako bobr).

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    Tak už je mám taky a je to skvělá věc, mám pocit, že to jezdí samo. Doteď jsem neměl ani klipsny, takže je to rozdíl.
    Vypínání jsem si nacvičil a vyrazil. Chce to ale vědět aspoň půl vteřiny předem, že půjdu z kola. Když se tak stane nějak samo, je už pozdě. Musel jsem hned zkusit stezku, kde jsem ještě nebyl. Přišlo bahno a hned jsem se v něm vymáznul.
    Pozitivní zjištění - i když z novejch bot byly hned hroudy bahna, bez problémů šly zacvaknout.

    Měl bych dotaz - je to u všech bot normální, že to železo není moc schovaný v podrážce? Ta má sice vysokej vzorek, ale když se jde po betonu, skřípe to až hrůza. Jinak se v tom chodí dost dobře, i přes tu pevnou podrážku.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      Asi dva milimetry to mam schovaný. Podrážka gumová, tak to při chůzi ještě trochu povyleze.. Taky si nacvič vjíždění na hlavní, tam je taky potřeba vědět půl vteřiny předem, že zastavíš. Tak je možná lepší si předem vyhlídnout místo, zastavit a pak se teprv rozhlídnout pořádně. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      U mých "scottů" to normální je - když jdu po dlažbě, betonu, asfaltu..., tak ty kufry drtí malinké kamínky a je to slyšet.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      Trosku to vylizat muze. Bud rad ze nemas silnicni, to je teprve sranda. Tam kufry pro zmenu nejsou schvovany vubec.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nášlapy

             

        vůbec o tom nepřemýšlej a kus si je to se nedá srovnat s normálníma šlapkama.
        Mám SPD pořádně utažená kůli jízdě v terénu a i když jsem se posledně vymáznul tak to vyplo jak když spadneš na ližích a při zastavování nekde ve měste teké bez potíží..za 2-3 vyjíždky si na to zvykneš.. je to vážně super vec hlavně i v tom že používáš i jiné svaly než u klasických špapek .

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarysek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    V dnešní době již neznám jednu nevýhodu nášlapů. Noha pevně drží na pedálu v jedné jediné správné pozici, upnutí boty v mechanismu umožňuje správné a efektivní kruhové šlapání. 4ili z pohledu bezpečnosti jízdy, ochrany zdraví i přenusu síly je to ta správná volba.
    Vypínat tretru z pedálu se naučíš velmi rychle, není na tom nic složitého. Menší potíže mohli mít z počátku ti, kteří jezdili v klipsnách a botu měli zafixovanou řemínkem. Ti museli při vystoupení nejdříve nohu povytáhnout dozadu a teprve potom šlápnout na zem. Pokud Tvůj mozek nemá tyto pohyby zakódované, nemusíš mít obavy. Z nášlapů se vystupuje trošku jinak.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    Ten pocit budeš mít jen chvilku... Pak už je to jen samé plus pro jízdu...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenyCV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    Hezký den, přidávám také svůj dotaz:
    V kterých místech chodidla je nejlepší umístění nášlapu?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      ahojky, vůle v podrážce tretry není moc velká.já mám kufry v prostředku toho žlábku v podrážce a jezdím tak už rok.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenyCV)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      v podstate idealně by jsi měl mít šlapku orostřed kloubu palce..
      u lepších bot je celkem prosor ke štelování
      u schiman jsou to tak 3 cm

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarysek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nášlapy

             

        To jsem si taky myslel. Ale u těch bot Lake, co mám, je prostředek toho místa pro kufr úplně jinde a jsou tam dokonce dvoje díry. Mám to v těch předních dírách a ještě posnuté dopředu a stejně to není tam, kde jsem byl zvyklý posledních asi 50 000km bez nášlapů. Ale už si zvykám.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nášlapy

           

      Zkusím poradit. V podobném duchu jak píše Jarysek. Kufr by měl být zhruha v ose palce, někde uprostřed šířky chodidla. Zkus se doma bosou nohou postavit na hůlku od smetáku, tak aby se Ti dobře držela rovnováha, aby ses přitom žádnou částí chodidla nedotýkal podlahy. V tom místě(předozadní pozice) by měl být na botě střed kufru.Tak docílíš správné polohy nastavení a tudíš se oprostíš od pocitu, že by ten kufr měl být jinde. Navíc tak umožníš rozložit práci svalů do optimálního poměru mezi nárt, lýtko a stehenní svaly a nebudeš mít pocit, že některá část nohy je víc přetěžována.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nášlapy

         

    Pri necekanym padu nemas cas resit nejaky vycvaknuti bot z naslapu a vetsina padu je necekanych :) Pred mesicem sem si to overil :( Mam takovy nazor, ze kdyz bych naslapy nemel (silnicka), tak bych pri padu chtel nohou doslapnout na silnici a rekl bych, ze bych si ji akorat hodil pred sebe a zlomil si ji. Takhle se sklouznes - kolo jede chvili s tebou a pak se rozpojite :)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (koziš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

330 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024