reklama

kolo pro kluka 180 cm /100 kg

Ahoj, nemuzu se rozhodnout mezi
Author Traction, Kellys Magnus a Merida Miami. Nejezdim zadny velky divociny, vzhledem ke sve vaze zvazuji hlavne kvalitu a tuhost ramu, a i vidlice, i kdyz ty za moc nestojej na zadnym z tech modelu. Muzete nekdo prosim poradit ?
Dik
Jirka

[ Zpět ]
Datum: 17.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka ([email protected]))
  • Re: kolo pro kluka 180 cm /100 kg

         

    100kg by pro slušně stavěné kolo neměl být problém..
    Mám cca 96kg/182cm..a jezdím bike Trek 4400 (upgradovaný o nějaké komponenty).Absolvoval jsem na něm i dva MTB maratony v těžkém terénu..a kolo drží i po 12tis km v pohodě.
    S vidlicí může být trochu při tvé (naší) váze problém..většina vidlic má nastavení do cca 100kg..Nicméně já jezdím na SR Suntour XC PRO S TR (vzduch-olej).A foukám ji na nižší tlak než doporučuje výrobce..a je to v pohodě,takže má ještě rezervu.
    Brzdové špalky jsem vyměnil za trojbarevné BBB,a i když někdo pro naší váhu doporučuje hydrauliku,nemám sebemenší problémy s bržděním..a to ani v těžkém terénu.Záleží spíš na použitých pneu---

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo pro kluka 180 cm /100 kg

         

    Ahoj ,
    já mám Rock machine torent .
    Loni váha 105kg/180cm
    Kamarád si koupil Traction , měří 200cm,váha 110kg , má ho 2 roky a vše je ok .

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (78.tom)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo pro kluka 180 cm /100 kg

         

    Nevidím v tom problém. Jak koukám na tvoje "parametry", tak pokud to nemáš všechno vymakaný v posilovně, měl bys jít ježděním s váhou dolů, pokud tomu dáš tak 4 kkm intenzívního úsilí ročně. Já jsem sundal za půl roku 15 kilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo pro kluka 180 cm /100 kg

         

    Myslím, že vůbec není třeba mít obavy z kola kvůli váze. Měl jsem 10 let DiamondBack s ocelovým rámem a osazením STX a jezdil jsem na tom i s bagáží a vše v pořádku. Totéž s děckem na sedačce (určitě celkem víc než 15 kg). Když se podívám na konstrukci dnešních rámů, myslím, že budou ještě pevnější. Samozřejmě ocel se chová jinak a na rozdíl od Al slitiny pruží, ale i tak mám k rámu kola absolutní důvěru. Totéž platí i pro osazení Tebou uvedených modelů. Moje váha se pohybuje od 100 do 103 kg. Nyní mám vidlici SR Suntour NRX 7500, což určitě není nic moc, ale ještě jsem nepozoroval, že bych ji někde navzdory své váze "dorazil". Možná ale že nejezdím dostatečně tvrdě. Takže pokud, jak píšeš, nejezdíš žádné divočiny, váha v kategorii Tebou uvedených kol nemůže být problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo pro kluka 180 cm /100 kg

         

    Já mám 120kg / 197cm a fakt to nemám vymakaný v poslilovně. Jezdím Trek 4500 model 05 a jsem maximálně spokojenej. Hlavně doživotní záruka na rám je prima.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Winchester)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo pro kluka 180 cm /100 kg

         

    Vzhledem k tvoji vaze bych i
    zohlednil pristup prodejce (dovozce) k pripedne relamaci treba prasklyho ramu :-)
    Myslim ze nejlepsi pristup ma Merida a potom Author a Kellys.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Santus)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024