reklama

kolo a pes

pokud zde jiz zminene tema je tak se omlouvam, ale
a) strejda gugl nenasel
b) neni tu vyhledavani a prohrabovat se tunama starych temat se mi vazne nechce...

Vazne uvazuju o porizeni psiska, ktery by se mnou "jezdilo". Koncem ledna planuji odber stenatka a koncem jara, zacatkem leta z nej uz bude vhodny psi sportovec.

mate nejake zkusenosti s psem a kolem? Protoze psa "volne" muzu mit maximalne tam, kde dobre vidim a nehrozi problem - pole atd. Na voditku uz bych mela strach, ze bud ublizim necekanym padem psovi, nebo sobe a co jsem videla nejake ty specialni "tyco voditka" primo k pridelani na kolo mi prijdou ohledne bezpecnosti asi stejne uzitecne, jako voditko pridelane kdekoli ke kolu.

Moznosti by mozna byl detsky vozik... nebo neco podobneho, kde by se pes vezl treba na silnici nebo v nejake hodne prelidnene lokalite a jen se delali caste zastavky, aby se probehl nebo nekde v prihodnem terenu clovek pusti psa na volno jak na prochazce a jen prizpusobi rychlost...

takze jakekoli rady, postrehy, weby... uvitam vse:)

ale rady typu "neporizuj psa" popripade "tak nejezdi na kole" nechci.

A jeste jedna vec... nevzpominam si na tu cykloknizku kde meli ti lidi sebou i labradora nebo neco podobneho... cetl ji nekdo? jsou tam nejake prakticke rady nebo informace o tom jak na kole cestovat se psem? jestli ma smysl si ji zkusit sehnat a precist. Dekuju

[ Zpět ]
Datum: 09.11.2009
Autor: Mawe
  • Re: kolo a pes

         

    Viděl jsem několikrát maníka se psama. Měl k tomu takový vozík ale né na psa, nýbrž naopak na sebe.
    Přijde mi logičtější nechat se vozit, než za sebou tahat vozejk s čoklem;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo a pes

           

      Jj je to taková tříkolka na cvičení malamutů apod. tahounů, ale je radši cvičil na kole, bylo lepší :-) jinak "MAWE" zkus na BFku tam se to řešilo a zkus do vyhledávače to zadat obráceně "pes a kolo"

      [ Zpět ]
      Datum: 09.11.2009
      Autor: jipík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolo a pes

             

        tak jsem to vyhledala opacne a na bf o tom fakt je vlakno... jenze se tam vetsinu doby resi jezevcici a stekajici krysy (jorksiraci) a kdyz nahodou se ozve nekdo s velkym psem, tak mluvi akorat o sjezdech v lese s chrtem...

        ja budu mit psa, cca 15 - 20 kg, a to urcite neni do kosiku.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2009
        Autor: Mawe
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo a pes

           

      vis, jenze ja chci jednoho psa... ne 10 :)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.11.2009
      Autor: Mawe
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolo a pes

             

        Nepsala jsi, ze mas domek a zahradu?
        Cim mene jich poridis, tim vetsi a silnejsi plemeno te tedy musi byt.
        A v pripade, ze trvas na jednom kusu, nebyl by zajimavejsi kun? (Tedy kompromis mezi kolem a psem.)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2009
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo a pes

         

    sousedovi za asistence Huskyho na gumicuku kolo provedlo zatáčku o 135 stupňů ke směru jízdy :-) a soused pak dopadl přímo na hlavu a lopatky v původním směru jízdy .... v podstatě mu přilba zachránila života neboť pukla....
    Pes prý navětřil srnu....

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2009
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • kolo a pes

           

      Tak to ho měl blbě vychovaného já jsem je trénoval jenom v lese a na polňačkách a nikdy nešli ani po zajíci natož po srně co jsem cvičil tak to byli, malamuti, samojedi, něm. ovčák, rotvík a dobrman, nevím jak je Husky natvrdlej, ale jelikož pochází ze sibiře tak asi dost a trvá mu to delší dobu než se naučí tahovému drylu, jinak jsem jezdil i se třemi v zápřahu, vždy zkušená fena matka ve předu a její štěňata popř. nezkušení za ní aby se učili a věř že tu fenu malamuta poslechy i natvrdlej něm. ovčák a nikdy nebyl problém to ukočírovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.11.2009
      Autor: jipík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo a pes

         

    To byli myslím tihle - http://www.kolemsveta.cz/lucie_kovarikova_a...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2009
    Autor: Lazarus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo a pes

         

    Porizovat si psa k clovecimu sportovani je docela tezky orisek. Zalezi jak na druhu sportu, tak na plemeni k dane sportovni aktivite a urcite i zrovna na konkretnim psisku.
    Psum treba docela dobre vyhovuje rychlost, jakou clovek bezi. Aby behali vedle jedouciho kola uz zvladne mnohem min psich ras a to jeste ne moc dlouhou dobu, navic ne v horku a behani po asfaltu jejich packam nesvedci uz vubec. Vzdycky je potreba pri tak rychlem pohybu delat prestavky a davat psovi napit, hlavne kdyz je trochu teplo.
    Co budes mit za rasu a kde a jak rychle chces (chcete) jezdit? A jeste poznamka- cekat od zhruba pulrocniho psa (rikas odber konec ledna), ze uz bude zvladat vytrvalostni aktivity nemuzes a ani nesmis, pes je v tu dobu ve vyvojovem spurtu a jakekoli pretezovani mu vazne skodi.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Sportovani se psem

           

      Ja s nasim hafanem (skoro 20 kg) http://alvapinka.rajce.idnes.cz/Srpen_2009... jenom beham, dame si vzdycky hodinu a pak uz mame oba dost :o) V lete pak bud hned brzo rano jeste pred snidani nebo az potme vecer. Zkouseli jsme ho brat i k behani vedle voziku s deckem za kolem po lese. I kdyz se nejelo kdovijak rychle (prumer asi 15 km/h po polnackach v kopcovitem terenu), pes byl asi po hodine KO. Meli jsme pro nej nachystane misto ve voziku, ale pes radsi pachal demonstrativni sebevrazdy obesenim kdyz jsme ho dovnitr privazali, nez aby se nechal vozit. Pritom pri treninku "na suchu" ve voziku vydrzel.
      Podle mne vydrzi vedle kola maximalne tak nejake dlouhonohe plemeno psa, nejaky ohar apod. nebo sanovi psi. Rozhodne bych ho ale netahal sebou po asfaltu a podminkou je dobre zvladnuti jeho vychovy a vycviku, protoze jizda se psem na voditku je dost nebezpecna zalezitost a bez voditka bude pes tezko prekonavat svuj lovecky pud. I muj pes me jednou malem sejmul, kdyz pred nami napric probehla kocka, a to jsem jenom bezel. Navic to uz vyse zminene spatne snaseni horka, nutnost zastavek a dostatek tekutin pro psa.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.11.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Sportovani se psem

             

        no ja rozhodne nemyslela nejake vytvalostni, ani vylozene po asfaltu. Spis kdybych si chtela treba vyjet na celodenni vylet [mysleno casove].

        Pohodicka tempem ujet treba 20 km, nekde na hrad, podivat se, projit se, prizpusobit samozrejme tempo jizdy tempu psa. A kdybych chtela na vic km, tak jestli treba pes ve voziku jede klidne.

        Tim ze zjara bude mit pul roku jsem myslela to, ze v tehle dobe uz ho muzu brat ven a zvykat ho na kolo. Samozrejme jsem tim nemyslela ho hned vytahnout na 50km vylet. Mame doma chovnou stanici a psu sme meli uz 5, aktualne mame 3, takze si myslim, ze muzu v klidu rict, ze vim, co s takovym psem muzu a nemuzu delat.

        Proto me zajima, jestli je vubec nejaka realna moznost kolo a psa provozovat soucastne, nebo jestli mam akorat moznost jit treba v sobotu se psem na celodenni prochazku a v nedeli si nekam zajet a nechat psa cely den samotneho...

        Osobne si myslim, ze pro psa by bylo prijemnejsi, kdyby byl se mnou, za predpokladu, ze ten teren a rychlost prizpusobim jemu, nez cely den sam doma. Samozrejme v okamziku, kdy se rozhodnu, ze tady dam trasu o 100km za 3h, (coz je s moji fyzickou asi zatim dost nerealne;)) tak na to psa brat nebudu.

        Ale treba jeste behem diskuze zmenim nazor a psa a kolo nebudu chtit nikdy kombinovat... to se taky muze stat. Tak proto zjistuju moznosti zavcas:)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2009
        Autor: Mawe
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Sportovani se psem

               

          Viz obalka :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.11.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Sportovani se psem

             

        ps: jinak hafan celkem peknej. Ja si vyhlidla nemeckeho vlciho spice a casem k nemu pribude seltie, ale to se jeste nevi, kdy

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2009
        Autor: Mawe
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Sportovani se psem

               

          To je takový to chlupatý co vypadá jako vlčák zkřížený s kolií? :-)

          Hlavně pozor na přehřátí. Já se psem akorát běhal, ale při teplotě nad 20C už toho měl plný zuby. V létě to holt chtělo si přivstat.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.11.2009
          Autor: Lazarus
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Sportovani se psem

                 

            jojo, je to takovy velky a hafo hunaty... jestli to vypada jak vlcak s kolii, to nevim:) ale je to standartni spicoidni psisko, co ma zahnutej ocas, roztomilej cumacek a chlupu na 4 svetry.

            S tema teplotama to znam... nasi psi nad cca 25 nechcou chodit ani ven.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.11.2009
            Autor: Mawe
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Sportovani se psem

                   

              V létě to budeš muset dělat jako bys byla na poušti. Vyrazit za tmy, jet tak do 10 hodin, pak dát polední přestávku tak do 17, a zase jet tak do 22h:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 10.11.2009
              Autor: Lazarus
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sportovani se psem

             

        Myslím, že Ota Pavel ve svým spisku o E. Zátopkovi líčí příhodu, kdy dotyčnej si vzal vlčáka (?) na trenink v lese a když to chtěl druhej den opakovat, pes s kňučením zalez do boudy.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.12.2009
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sportovani se psem

               

          Pokud clovek trosku beha, neni problem ustvat temer jakekoli plemeno psa, kdyz neni navic zvykly na pravidelny vytrvalostni pohyb.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.12.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sportovani se psem

                 

            jsem byl s Týnou v listopadu na vandru. Čtyři nebo pět dnů. Magda říkala, že na procházku pak odmítala jít dva dny :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.12.2009
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Sportovani se psem

                   

              Koukal jsem na fotky, parada. Myslim, ze jsi ty dva dny nechtel pak jit nikam ani ty, ne? :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 20.12.2009
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Sportovani se psem

                     

                když jsem uschnul a zahřál s ev posteli, tak jsem z ní nechtěl vylízt, to je fakt :-D
                Ale musel jsem do práce, takže jsem vylezl :-(

                [ Zpět ]
                Datum: 20.12.2009
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Sportovani se psem

                   

              jj, fotky paradni. Kde jste to vubec byli?

              [ Zpět ]
              Datum: 04.01.2010
              Autor: Mawe
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • kolo a pes

         

    Kámoška najezdila s retrívrem docela dost, v polích na volno, když se pes unavil, nebo šla trasa po silnici s provozem, dávala ho do dětského vozíku. Je to sice investice navíc, ale asi jediný opravdu bezpečný způsob. Viděl jsem sice na NETU jakousi "hrazdu" nebo spíš tyčku zakončenou podkovou směrem nahoru, ve které byl pes řemínky upevněnými k postroji připevněný tak, aby měl možnost běžet relativně pohodlně a nezamotat se do kola, ale co to s ním udělalo v případě velkého náklonu kola třeba v terénu - nevím, nakolik to bylo "vychytané." Pes kámošky si výlety ve vozíku docela oblíbil. Jen to při jeho váze bylo dost náročné, pokud se mu při delší cestě už nechtělo běžet.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2009
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • kolo a pes

           

      No vzdyt jak pisu vys- zalezi na plemeni psa, ale i jeho povaze. Nas pes by radeji chcipl vycerpanim, nez aby se svezl ve voziku, takze bud jezdit pomaleji, nechat ho chcipnout nebo ho sebou nebrat. Cloveci sportovani jde se psem dohromady dost tezko, podle jednoho kamarada nebo nejake knizky nejde neco posoudit tak jednoduse.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • kolo a pes

             

        Nejlepší by byla čivava. Uložíš ji do podsedlovky a je po problému.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2009
        Autor: Lazarus
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • kolo a pes

         

    já to skloubit nedokázal Mawe.
    FOtku psa jsem ti tuším už kdysi posílal, ale pro ostatní kříženka dalmatina a černýho labradora.
    Nenechala se ani nýst v náručí, ani vozit nic. A na vodítko jsem jí neučil. Nemám rád okovy, řemeny apod. Takže jsem jí naučil poslouchat, abychom mohli chodit na procházky bez něj. Na kole to ale nešlo. Za kočkou prostě vždycky vyrazila. Jasně, stačilo dát povel a okamžitě se vrátila, ale to bych na kole s vodítkem už ležel.... :o(
    Takže na kole jen v lese, když jsem jí chtěl utahat....

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • kniha o cestovani na kole se psem

         

    Tak především - na kole se psem je vlastně vše úplně jiné než bez psa. Zažiješ díky psovi na jednodenních vyjížďkách i při vícedenních cestách věci, které se běžně nestávají.

    Kniha se jmenuje "Z útulku až k moři" a seženeš ji zde v e-shopu nebo přímo od nás na www.luciemichal.cz. A je skutečně mj. o tom, jak to udělat, aby to se psem na kole šlo.

    K některým reakcím zde na toto téma snad jen tolik, že všechno chce svůj čas a pes si na takovýto způsob pohybu (=přesunu) musí zvyknout, prostě trénovat - a to nejen svou vytrvalost, ale i nastupování a vystupování z psího vozíku, stejně tak zprvu asi nebude smířen s uzavřením ve vozíku během jízdy, takže to také chce trochu tréninku. A je jasné, že je podstatné, o jakého psa se jedná, třeba čivava vedle kola asi za den nedá tolik kiláků v porovnání s loveckým psem. Tak hodně štěstí a spoustu veselých chvil!

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo a pes

         

    Je to sice měsíc staré téma, ale nedá mi to nezareagovat.
    Se psem se dá sportovat, jen se musíte naučit brát ohledy na někoho dalšího. Je fakt, že musíte počkat minimálně rok, než vyroste.
    Chodíme se psy na dlouhé štreky, i 100 km za víkend. S kolem jsme čekali, až vyroste druhej, a teď jsme přišli na to, že to baví i toho prvního :)
    Jasně že za den nedáte 100 km jako když byste jeli sami, nepojedete jako schumacher, ale když to toho psa naučíte, pomůže vám i do kopců :):) Je to spíše pro lidi, co si dokážou vychutnávat krásy přírody, pohodu, ne pro ty, co kolem vás profrčí jak žíznivá čára :):) jen aby dnes překonali svůj limit.
    Na cyklovadr by se určitě hodil vozík, croozer, když už by pes nemohl...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2009
    Autor: zufrik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo a pes

           

      Při vyjížďkách se psem se musíte prostě jen kochat a dělat přestávky podle psa.Nebo si pořídit dětský vozík a od malinka trénovat a pak myslím klidně dáte 100 pokud uvezete psa tak daleko.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2009
      Autor: Hnuso
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo a pes

         

    přidám svoji praktickou zkušenost:
    - mám fenu starou 3 roky, přišel jsem k ní letos v létě, původní majitel se jí už nemohl věnovat, je velmi poslušná a hodná, je to kříženec, velikostí asi jako šeltie nedorostlá
    - jezdím s ní na kole v terénu (pole, lesy) na volno, pokud potřebujeme někde po silnici, nandávám vodítko
    - zprvu jsem nevěděl, jak to bude s výdrží, ale zjistil jsem, že při jízdě do 22km/hod se téměř nudí, ještě nemusí běžet, ale pdběhne si vždy napřed cca 50m, pak se otočí, vrátí se ke mně, zezadu mě oběhne a znovu běží napřed. Od těch 22km teprve trvale běží v jednom směru vedle mě a krátkodobě v pohodě stačí běžet vedle kola při 35km/hod. Samozřejmě děláme zastávky - spíš kvůli mně, fena se těší, až zase vyrazíme.
    - tímhle stylem děláme výlety po okolí (Říčany) a sám bývám překvapený - natočím 40km bez problémů, a ona toho musí popsaným způsobem naběhat mnohem víc. Spokojení jsme oba a když vyndám kolo z kůlny, těší se, až tancuje.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2010
    Autor: hadak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

401 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024