reklama

Nepřízeň počasí

Tak letos počasí kolařům vůbec nepřeje ( a nejen kolařům) sám sem to poznal, co jsem vyjel někde dále nad 40km, tak sem zmoknul a potkaly mě i kroupy,,no ještě že jsem měl přilbu, tak to mě vážně nebaví vracet se totálně mokrý a promrzlý,, jaké vy máte zkušenosti s letošním "rozmarným létem"

[ Zpět ]
Datum: 16.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Jojo, taky mě potkaly kroupy.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Při denním dojíždění do práce mě počasí nesmí znepokojovat. Nedávno jsem taky řádně přezkoušel vodotěsnost elektrických zařízení kola. Na rozdíl od nich moc úspěšně nedopadla zadní brašna, je trošku děravá. Doma jsem si pak vzpomněl, že je v ní mobil, chudák jenom slabě chrčel (dokud jsem nevyndal baterku). Po důkladném rozebrání a odstranění zkratů ale nakonec ještě obživl.
    Co se týká víkendů, asi jsem měl štěstí, vždycky jsem se někde schoval.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    No já měl zatím taky štěstí, jednou jsem bouřku zdárně objel, jednou jsem se stihnul vrátit domů s deštěm v patách. A jinak mě déšť nepotkal. Poslední dva dny prší, tak nejezdím, ale to je taky dobře, konečně dělám i něco jiného :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Od začátku června bylo 22 sobot a nedělí, dvakrát jsem se nikam nevyhrabal a jen jednou jsem pořádně zmok a zkřehlý jsem to vzdal. Průměrná vyjížďka 58 km. Tak jestli se jen nevymlouváš. Pravda, když věštěj, že odpoledne bude lejt, tak vyrazim ráno. Mě se teda zdá, že počasí přálo. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřízeň počasí

           

      Třeba měl Petr fakt smůlu na místo a čas. Já si dělám obrázek o počasí pomocí předpovědí na stránkách o paraglidingu: http://www.skyfly.cz/pocasi.htm - těm nadšencům jde o počasí ještě víc než nám kolařům :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepřízeň počasí

             

        hlavně tuto předpověď je užitečná:
        http://www.skyfly.cz/predsrazky.php
        (srážky)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nepřízeň počasí

               

          Na tom www.skyfly.cz/predsrazky.php to maj ňáký zmatlaný, zdá se mi, že se nestrefjej do času, pro který je předpověď spočítaná. Originál meteo.icm.edu.pl je lepší. Ale stejně mi věrný odhad moc nepřipomíná.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepřízeň počasí

             

        Hmm, ta předpověď srážek na tři dny vypadá výborně. Já se dosud orientoval podle ČT1 v 19:40 (nebo http://www.czech-tv.cz/teletext/index.php... ale tohle vypadá ještě líp. Těch dnů, kdy opravdu pořád lilo, ale bylo celkem málo. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nepřízeň počasí

               

          Navíc na těch stránkách je kromě spousty jiných předpovědí i předpověď oblačnosti, takže si lze udělat i obrázek o tom, zda se pojede za slunečného počasí nebo pod zataženou oblohou. Je tam i předpověď větru, atd. Sleduji to celé léto a vychází to dobře.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepřízeň počasí

             

        Dobre stranky.. diky za ne, ty me k memu voodoo odhadu pocasi chybeli :) Ja zase rad pro aktualni rozhodnuti zda na kolo ci ne pouzivam radarova data na http://www.chmi.cz/meteo/rad/index.html

        [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nepřízeň počasí

               

          Na radar koukám taky, ale přes ePastorek. Mají tam na jedné stránce radar, družici, předpověď, blesky.
          http://informator.epastorek.cz/pocasi.htm

          [ Zpět ]
          Datum: 17.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nepřízeň počasí

                 

            Ó ! Komu vděčíme za "reklamu" na naše cykloturistické stránky? Každopádně díky za návštěvy, byť jen sekce Počasí.

            Markéta
            www.ePastorek.cz

            [ Zpět ]
            Datum: 23.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    reklamní slogan je, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení :-)
    po staru se říká. nezsne z cukru...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Letosni leto zda se mi byti ponekud nestastnym. Letos to opravdu stoji nejak za prd, ale ono zase ty slunecni 30, kdy se ani steblo travy nepohne nejsou pro ciklisty take to prave orechove.

    Nicmene letos koncem kvetna mam zaznamenano... Sumava - Horska kvilda 2 - 3 stupne.. lehke snezeni. Dalsi den me chytly kroupy a to uz ani nezminuju ze jsem asi 5x zmokl.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Tak já jsem párkrát taky trochu zmokla, ale většinou to byla jen přeháňka, takže to bylo jen zmoknutí, než jsem se stačila někde schovat, většinou bylo během 10 minut po dešti. Jen jsem pak musela jet opatrněji, páč nemám blatníky a nechtěla jsem dopadnout jako Svěrák v Obecné škole.
    No a často dojíždím s velikým mrakem v zádech a za prvních kapek vjíždím do baráku.
    Většinou jezdím hned po ránu, takže ta typicky deštivá odpoledne víkendů už většinou trávím doma a v suchu.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřízeň počasí

           

      Aktij-tak já tak přesně dopadla minulý týden.A to jsem jela až po dešti-taky bez blatníků..no už je mám namontované:-)) Vypadala jsem přesně jako ten Svěrák....
      Jinak už jsem si taky zakoupila nepromokavou bundu zn.Adidas-byť ze sekáče za padesátku:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lipo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    já používám bundu od Craftu je pravda trošku dražší (1700kč) ale ještě jsem v ní nepromokl a to jsem chytil pěkné buřiny. Rovněž těžko v ní prochladnout.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřízeň počasí

           

      Já, místo abych jel do Chorvatska, jsem si za ušetřený peníz koupil membránovou bundu. Ani nebudu psát kolik stála.
      Jel jsem v ní celý den v dešti (chvíli pršelo víc, chvíli míň, ale nepřestalo ani na chvilku) a pod ní jsem byl suchej.
      Ještě si koupim takové kalhoty a žádnej déšť mě nerozhází. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepřízeň počasí

             

        Ahoj, Bejbísi, buď tak hodnej a dej tu cenu + značku, já se už dva roky chystám (po všech těch vietnamských náhražkách) koupit opravdu dobrou bundu, která by odrazila i déšť, a rozhodně chci jít po něčem, s čím má někdo už velmi dobrou osobní zkušenost. Takže když by ta cena nebyla až tak příliš vysoká, tak bych se po ní rád podíval. Dík. A.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nepřízeň počasí

               

          Airline, ta bunda je fakt dobrá, ale nesmíš v ní jezdit moc rychle. Špatně větrá.
          Oni ty membrány jsou dobré na chůzi a ne na kolo. Já jí koupil v podstatě omylem, prostě prodavač klasicky chtěl prodat a poradil ne zrovna dobře, když viděl blbečka, co tomu nerozumí. Chtěl jsem bundu co nepromokne na kolo, a on mi dal bundu co nepromokne na chůzi.
          Ale jak jsem napsal, když jedeš pomalu, tak se moc nepotíš a ta bunda skutečně nepromokne.
          Když ti napíšu, že stála 6 500 Kč, tak si budeš myslet, že jsem se zbláznil. Ale já na dovolenou jezdím jen po vlastech českých a tak jsem skutečně to co jiní dají za zahraniční dovolenou, vrazil do té bundy.
          Výrobce: Salewa a materiál Powertex.
          Když v krámu řekneš, že chceš membránovou, tak ti nabídnou něco podobného.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nepřízeň počasí

                 

            Díky, Bejbísi, vůbec si nemyslím, že ses v tomhle zbláznil. Pěkná věcička vždycka něco stojí. Podívám se po tom, ale přiznám - budu se snažit do 4 tisíc.
            Bejbísi, prosím Tě, ještě jednu věc: přišla mi ta sedlovka, ale potřeboval bych tvrdší pružinu. V manuálu k sedlovce píšou, že se prý dá koupit pružina až do 125 kg (což zrovna nemám, ale ta nasazená se mi zdá měkká). Nemohl by ses - až půjdeš kolem svýho cykla - tam pozeptat, jestli ji nemaj nebo jestli by ji nedokázali sehnat? Já jsem tady u nás nějak bezúspěšný. Mockrát děkuju.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nepřízeň počasí

                   

              Zadrž.
              Tu předchozí zprávu jsem psal v kanceláři a pršelo a pršelo a pršelo. Nechtěl jsem čekat až přestane a vyrazil domů v dešti a samo, že na kole.
              Potkal jsem domácí a ta se divila, že jedu v dešti. Inu pochlubil jsem se a ona se divila, že prý si koupila loni taky membranovou bundu za 4 000 kč, a že jí promokne.
              Tak nevím, jestli tomu prodavači náhodou nemám poděkovat, protože ta moje opravdu nepromokne a nepromokla ani dneska a to jí mám přes tři roky a jen ji peru a impregnaci nepoužívám.
              Zkus raději sehnat tu značku co mám já. Snad se ti to podaří.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nepřízeň počasí

                     

                Podívám se po ní. Dík.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.09.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nepřízeň počasí

                     

                Já mám nepromokavou bundu od Craftu cca za 1700,- ,koupila jsemji na turistiku a tam se mi moc osvědčila. Velký déšť jsem v ní ale nešla, jen drobný déšť.Používám ji taky na štítech kvůli tomu, že neprofoukne.
                Koupila jsem ji v cykloprodejně a prodavač, asi byl solidní,mě upozorňoval, že není na kolo, že se budu potit. Na kole jsem ji ještě nevyzkoušela, ale i při turistice je vždy mokrá právě vevnitř jak se v ní potím, má sice i zip vzadu na odvětrávání, který můžu rozepnout.
                Na kole jsem ji nezkusila.
                Určitě tvoje bunda, bejbísi, bude kvalitnější a dél vydrží neporomočená, oni to výrobci značí množstvím mm srážek, které ta bunda snese. Můj muž má také nepromokavou bundu v ceně té tvojí, zatím jsme neměli možnost to porovnat,ale určitě ta jeho vydrží dýl suchá.
                Pokud jsou na to prachy,proč ne, dražší by měla být kvalitnější.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.09.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nepřízeň počasí

                       

                  Tahle bunda je asi to jediné, kdy si říkám dražší = kvalitnější a nelituju vynaložených finančních prostředků.
                  Někdy se na ten déšt i těším, abych si to vychutnal. :-)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.10.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Letos se mi dařilo špatnému počasí tak nějak vyhýbat. Do pondělka. Vracíme se s manželkou k chatě přes Květovskou oboru u Milevska, najednou kap,kap a už to jelo. To nebyl slejvák, to byl šmelc. Tak příšernou průtrž sem eště nezažil. A schovat se nebylo jako na potvoru kde. I přez všechny nepromokavý vychytávky sem byl během 5 minut durch až na srencle. Blatníky nám byly samozřejmě na prd, protože při určitém oběmu vody je jedno jestli na člověka leje zezhora nebo zespoda. Ale zase mám perfektně umytý kolo, aspoň něco. A hadry sušim eště dneska.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Vrátili jsme se teď z výletu Praha-vídeň-Bratislava. 4 dny z deseti nám celé propršely :-/

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Nuz je to s pocasim trochu horsi ako vlani, ale naozaj nie sme z cukru. To9ho roku sme prvy prazdninovy tyzden boli na Slovensku a zmokli me len raz (ale to prsalo cely den) a v ten den bola aj dobra zima (okolo 10 stupnov) , navyse etapa viedla popod tatry a my sme boli bez vyhladu na ne. Velmi ma to mrzelo. Ked sme prisli do Strby an privat domaci nam hned navarili tepleho caju, vyzerali sme dost premrznuti (najme dievcata). Ale aspon sa ukazalo, kto je ako na neopriazen pocasia pripraveni, Niektorym naprsalo do tasiek a tak sa nemali ani do coho preobliect (isli sme natazko). Inak pohoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Zapoměli jste, že na Medarda pršelo?
    A pak se divte!

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VF)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřízeň počasí

           

      Jo akorát medard je 40 dní a ono pršelo celý srpen. tak to pak byl v červenci asi druhý medard..

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Navzdory chmurým předpovědím má být zase hezky:
    http://meteo.icm.edu.pl/
    http://www.medard-online.cz/
    .. tak žádné výmluvy. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřízeň počasí

           

      V magickém trojúhelníku, ohraničeném městy Beroun, Rakovník a Kladno bylo letos léto pěkné, ba co dím: velmi pěkné. Přijeďte pobejt!

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřízeň počasí

         

    Co naděláme, dřív soudruzi poroučeli větru,dešti, teď to nechce nikdo dělat a počasí (nevychovanec) si dělá co chce.
    Letos jsem neměl dovču, ale ve zřídkavém volnu mi počasí přálo (zmokl jsem jen jedenkrát).
    Léto budiž pochváleno!

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přízeň počasí

         

    http://meteo.icm.edu.pl/java/mgram.php?x=10&... :')

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přízeň počasí

           

      .. k hodinám tam uvedeným je třeba přičíst 2, pak dostanete místní letní čas.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024