reklama
Město: Praha

Praha 6 investuje do cyklistických stojanů a spol.

Náhodou jsem se dostal na návrh rozpočtu Prahy 6, ke stažení na
tam v Odd. 22 § 19 – Ostatní záležitosti pozemních komunikací
Spadají sem běžné výdaje ve výši 300 tis. Kč na pořízení stojanů na kola na vybraných místech Prahy 6, na cyklogenerel ve výši 500 tis. Kč (...)
Jsem rád, že se vytváří generel, překvapilo mě, že se staví stezky za desítky milionů a přitom není generel. Nebo to je nějaký nový? A další otázka, kolik stojanů se pořídí za 300 tis.? Čekal bych, že koupí takový ty spirály..

[ Zpět ]
Datum: 15.01.2009
  • Re: Praha 6 investuje do cyklistických stojanů a spol.

         

    Tady je ten odkaz http://www.praha6.cz/aktuality/aktualita.php?ID...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha 6 investuje do cyklistických stojanů a spol.

         

    No tak Magistrát samozřejmě něco jako generel (plán budoucích tras) má, ty cyklostezky, co se teď staví, se nestaví úplně nahodile. Tohle spíš měl být generel té městské části, jako lokální zpracování a rozšíření toho celoměstského systému. Podobný si zpracovávají i jiné MČ. To je asi dobře, že se na tom bude dělat.

    Ohledně stojanů na magistrátu teď již panuje naprostá schoda, že městské stojany mají být standardní stojany typu převráceného U, jak je známe odevšad, kde cyklistika funguje. Doufejme, že P6 si dá říct a nebude instalovat nějaké spirály či jiné haluze :) Jinak teď instaluje stojany také magistrát, viz http://www.prahounakole.cz/2009/01/14/informace... .

    [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek_)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha 6 investuje do cyklistických stojanů a spol.

           

      Tak, tak, nepochybuji o tom, že půjde o zhuštění celoměstského projektu páteřních tras [ http://doprava.praha-mesto.cz/zdroj.aspx?typ=2... ], podobný jako si dala dělat třeba Praha 11 [ http://www.praha11.cz/cs/jizni-mesto/jiznim... ] . Jenom aby to nedopadlo jako na Praze 5 [ http://www.prahounakole.cz/2008/12/09/oponentni... ].

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2009
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha 6 investuje do cyklistických stojanů a spol.

             

        To je přesně to, co sem myslel. Já si totiž myslim, že sem je v centru viděl víckrát a možná i někde jinde v Dejvicích, no každopádně sem zvědavej. První sem se divil tý ceně za generel, ale zase sem si říkal, že pokud to udělaj pořádně, budou se věnovat přepravním tokům, rozložení obyvatelstva a cílovým bodům, tak to není moc, bude to stát dost času, proto sem se ptal i na to, jak je to podrobný...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.01.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha 6 investuje do cyklistických stojanů a spol.

         

    To je dobre , ale meli by se podivat jak takovy stojan vypada , ono opravdu funkcni stojan pro bicycle je veda .

    [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha 6 investuje do cyklistických stojanů a spol.

           

      Viděl jsem to v reálu, jsou to obrácená "Učka", správně vysoká, ale poměrně krátká ("nohy" jsou od sebe nějakých 40-50 cm). Rozhodně ale použitelnější než čerstvě vzniklých 50 metrů spirál před novostavbou národní technické knihovny. (i když zase ty jsou dobře umístěné).

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2009
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha 6 investuje do cyklistických stojanů a spol.

             

        Nejfunkcnejsi stojany na kola jake jsem kdy videl ma Seattle Bellingham , Vancouver , Portland a LA v USA , NYC nic moc a z Europy asi Nemecko , Holandsko je des a bes co se tyce parkovani bicycle a navic se tam krade vic nez v CZ . Ja byl tenkrat lucky ze jsem mel na kolo zamek s alarm ...Ani Sydney nebo Melbourne v Australii co se tyce stojanu na kola nezustali o moc pozaduco se tyce designs ......

        [ Zpět ]
        Datum: 20.01.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

570 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024