reklama
Město: Prostějov

Z centra na sídliště Svobody dojedou na kole

Cyklisté z jednoho z největších sídlišť v Prostějově se v příštích měsících dočkají důležité cysklostezky, která propojí okolí Kolářových sadů, a tedy i sídliště Svobody s centrem města. Cesta pro bicykly za více než osm a půl milionu korun se začne stavět v polovině října a celá bude hotová na jaře příštího roku.

Stavba začne opravou chodníku a přesunem kabelu v ulici Vodní. Šéf odboru rozvoje a investic na prostějovské radnici Antonín Zajíček přitom očekává, že při stavebních pracích budou mít lidé omezen příjezd i přístup k jednotlivým domům. „Žádáme proto občany o vstřícnost. Předpokládáme, že práce budou hotovy nejpozději do konce prosince letošního roku,“ ubezpečil.

Mluvčí města Jana Gáborová dodala, že první etapa v ulici Vodní přijde asi na čtyři miliony korun, druhá fáze v ulici Šmeralova, se kterou město počítá na jaře příštího roku, vyjde na čtyři miliony šest set tisíc korun.

Více než polovinu nákladů pokryjí dotace z regionálního operačního programu. „Přímo u Kolářových sadů je velké sídliště Svobody. Nová cyklostezka umožní obyvatelům sídliště dostat se na již vybudovanou cyklostezku, která vede do centra a dále na Husovo náměstí,“ vysvětlila mluvčí Gáborová.

V Prostějově je nyní k dispozici něco přes devět kilometrů cyklostezek, podle zpracovaného generelu jich ovšem stále chybí přes čtrnáct a půl kilometru.

[ Zpět ]
Datum: 17.10.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (iDnes.cz)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťačka na cyklistiku

22.07.2025
Ahoj, hledám tu parťačku na cyklovyjížďky kamkoli se domluvíme

Hledám: Parťáka na kolo

Hledám: Parťáka na kolo
22.07.2025
Ahoj, ráda jezdím na kole, spíše cykloturistika na pohodu. Nerada jezdím sama, hledám spolujezdce ze Svitav a…

Hledám: Spolujízdy

16.07.2025
Hledám parťáka, partačku na pravidelné ( 3 x týdně) MTB ježdění ve dvou v okolí Brna. Bydliště ideálně Brno –…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

96 cyklistů (1 přihlášený)

WISLA - proti proudu

...Teplota na místě, kde byl, klesla zatím na -47 stupňů. Tu noc, v době, která uplynula mezi Junovým…
Monolema | 29.07.2025

Dámská 2025 VVO

pramen Vltavy - Vydra - Otava - Písek - Příbram - Praha 11. 7. až 14. 7. 2025 Druhá desítka Dámských opravdu…
HMS | 25.07.2025

Hellenic Mountain Race – nekonečná stoupání v řeckých horách

Řecko si většina lidí představí jako dovolenkovou destinaci. Teplo, pláže a pohodička. Já jsem tam vyrazil na…
Fabulator | 12.07.2025