reklama
Město: Praha

Cyklostezky v oblasti Zličína a Sobína

V létě roku 2008 byly dokončeny cyklostezky na území MČ Praha - Zličín. Jedná se o tři samostatné úseky, dva z nich směřují na území Středočeského kraje. V současné době s ohledem na absenci navazujících úseků ve Středočeském kraji bude převažovat rekreační funkce. Dopravně-rekreační funkci spojnice Zličín - Sobín mohou však mohou zbývající dva úseky velmi rychle po úpravách převzít např. s ohledem na blízkost stanice metra a komerční zóny na Zličíně.
http://doprava.praha-mesto.cz/...

[ Zpět ]
Datum: 05.09.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Praha cyklistická)
  • Re: Cyklostezky v oblasti Zličína a Sobína

         

    Tak tohle je nehoráznost donebevolající!!! Stejně jako escobar v jiném vláknu zavrhuje pruhy kdesi a nábřeží, musím i já být maximálně negativní.
    Tak zaprvé by měl někdo vysvětlit magistrátu, radnicím i projektantům, že předělání povrchu na cyklostezce není nové stezka, tak nevim, proč si pořád stěžujou, že nemaj peníze, když dělaj nový povrchy na naprosto krásný stezce, která byla sjízdná za každého počasí, kdykoliv. Pokud budeme jen předělávat staré cesty, tak se nehnem. To, že jsem neviděl 2 nové úseky přisuzuju tmě. A teď ten jeden coj sem sjel. Na místě, kde byla pěkná šotolina, fakt dobrá, je dnes hybrid. Najíždí se na to z šotoliny a sjíždí se do prašný cesty k bývalému JZD. Povrch je asfaltový a po straně je uzonký šotolinový chodníček pro chodce. Cyklistycký pruch je o hodně širší, takže tam ty lidi budou stejně lézt. A teď vrchol. Cyklistický asfalt je natřenej červenou barvou, asi aby to těch pár místních poznalo, možná aby se myšy bály.. Každopádně se bojim, že až bude mokrej, že bude akorát klouzat! A ještě jedna věc, to je magistrát tak arogantní, že svým značením ruší všechnoo ostatní? Na místech, kde byla značena trasa 201 (nemí to trasa III. třídy?). je dnes nějaká A23? To má místní stezka větší význam než dálková, která tam je páteřní? A minimálně jedna značka není jenoznačná. Možná něco přehánim, protože byla tma, sjeu tam v pondělí za světla. Omlouvám se všem, kdo to dělali se snahou pomoct, ale tohle je vážně moc...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezky v oblasti Zličína a Sobína

           

      Oprava: Při té stezce je asi 40 cm široký asfaltový pruh., ale nechápu, proč je jen ve třech čtvrtinách...
      A ty čísla tras taky neodpovídají, stejně se najednou zjeví...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.09.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezky v oblasti Zličína a Sobína

             

        Asfaltový pruh je stezka pro chodce, pochopila jsem-li to dobře. Ale jinak jsem na tom obdobně jako ty, moc mi tuhle pidicyklostezku hlava nebere. Ale buďme rádi i za těchto pár desítek metrů, jen dál a houšť :-)
        Jinak posílám pozdrav do Středo, jezdím tudy několikrát týdně (samo, že na kole).

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklostezky v oblasti Zličína a Sobína

               

          Mě to spíš naštvalo v té situaci proto, že si budovatelé té stezky ušetřili obrovské problémy s vyřizováním a projektováním nové stezky, teď se budou vytahovat jak přibyl kilometr, ale je to blbost, protože ta stezka tam byla, takže ty peníze investované do nového povrchu se mohly investovat na cyklopruhy, lepší využití chodníků apod.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.09.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezky v oblasti Zličína a Sobína

             

        Cyklostezka by byla potřeba hlavně mezi Sobínem a Chýní a pak z Chýně dál směrem na Ptice. Zkoušel jste tudy někdo v poslední době jet? Když jsem tam jel naposled před půl rokem, 1 polní cesta od Sobína končila v polích (kopřivy, bodláky) a druhá v černé skládce s rozsypaným sklem.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.09.2008
        Autor: Džejkej
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

334 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024