reklama
Město: Praha

Stanice metra

Ahoj všichni,
pro připravovaný článek o používání kola v MHD sbírám informace o cyklistické "přívětivosti" konkrétních stanic metra. Většinu jsem dal dohromady sám, ale některé stanice přece jen dobře neznám. Mohou mi znalí konkrétních stanic stručně poradit?

Konkrétně mě zajímá následující:
1. B - Vysočanská: Jsou pro kolo použitelné výtahy ve vestibulu pod Freyovou?
2. B - Palmovka Existuje ještě výjezd z východního vestibulu do ulice Na Hrázi? (nebyl přerušen výstavbou?)
3. B - Radlická: Jak vypadá vestibul, lze z něj na povrch bezbariérově?
4. B - Jinonice: Jak vypadá vestibul, lze z něj na povrch bezbariérově?
5. B- Lužiny: Dá se použít výtah z nástupiště?
6. B - Luka: Dá se použít výtah z nástupiště?
7. B - Stodůlky: Dá se použít výtah z nástupiště?
8. B - Zličín: Dá se použít výtah z nástupiště?
9. C - Pražského povstání: Je z vestibulu bezbariérový výjezd na povrch? (eskalátor?)
10. C - Hlavní nádraží: Dají se použít výtahy z nástupiště do haly?
11. C - Letňany: Dá se použít výtah z nástupiště na povrch?

Poznámka: pokud se ptám na "použitelnost" výtahu, tak mě zajímá, zda se tam vejde kolo, ne, zda je to dovoleno.

[ Zpět ]
Datum: 21.08.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vratislav)
  • Re: Stanice metra

         

    Na VYTAHY zapomen, tam je zakaz s koly. Je to pro invalidy a pro kočárky!

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pragocyklista)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stanice metra

           

      To se musí změnit. Má to sloužit i starým lidem, lidem s těžkou batožinou a podobně, přičemž invalidé a kočárky musí mít samozřejmě v nástupu přednost.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek_)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stanice metra

           

      To samozřejmě vím, invalidům a kočárkářům (a lidem s těžkými kufry na kolečkách a objemnými krabicemi, etc.) také výtahy neberu. Ale to pravidlo je špatné. Moje žena má 160 cm "i s čepicí", tak si dovedeš představit, jak je pro ní potěšující tahat kolo s brašnami po schodech, když je vedle výtah, kam se v pohodě vejde, a nikomu tím nepřekáží. Městská cyklistika nemá být vzpěračská disciplína, ale lehká a zábavná činnost.

      V tuhle chvíli hledám
      a) výtahy, kde je přeprava kola technicky možná, aniž by to něčemu/někomu vadilo (proto, abych mohl cyklistickou veřejnost o těchto výtazích informovat)
      b) ty konkrétní výtahy, které by se pilotně daly pro cyklisty dovolit. (pro jednání s DP)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vratislav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stanice metra

           

      timhle dementnim zakazem se fak neridim vytah pouzivam i nakolo

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (escobar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stanice metra

         

    hmm, tak děkuju za bohaté reakce... To po té Praze 5 a 13 metrem nikdo nejezdíte?
    No, zatím jsem do mapy dal, co jsem dal, tak se můžete podívat: http://www.prahounakole.cz/mapa_klobouk/metro.php

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vratislav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stanice metra

           

      Já po praze 13 jezdil metrem každý den. Ale využitelnost jsem nikdy nezkoušel. Na Zličíně vždy kolo vynesu... Mě ty výtahy přijdou dost maličký. Je tam zase problém, že nemají eskalátory, takže se to fakt musí tahat.
      Ještě mě napadlo viděls někdy výtah na Chodově? Tam mají plošinu, nevim, jak se tam dá s kolem vejít, věčně nejezdí, ale taky je to výtah.....

      [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stanice metra

             

        Ale pokud se tam vejde kočárek, tak by se kolo na stojáka asi vejít taky mělo... Fakt to někdy okouknu asi :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stanice metra

               

          Tak to bych nikomu neprala zkouset. Za prve, ta plosina je docela mala, takze to kolo bys fakt musel drzet nastojato. Navic jede uplne silene pomalu (pokud vubec jede) a jeste k tomu se celou dobu jizdy musi drzet cudlik. Takze si to predstavuju: Jednou rukou drzim kolo v poloze svisle, druhou rukou cudlik a trva to pet minut. Jeste se to muze v pulce zaseknout. To snad radsi vynesu po schodech.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (petule)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stanice metra

                 

            Tyhle malé výtahy bych pokoušet nedoporučoval. Nejspíš kvůli nim je přeprava kol zakázaná ve všech (nejzávažnější argument, který jsem dostal z korespondence s DPP, byl "znečišťování stěn koly"). Jde mi spíš o to zjistit, kde jsou výtahy dostatečně rozměrné, aby se tam dala přeprava kol výběrově dovolit.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.08.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Vratislav)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stanice metra

             

        Jo, o zličínským výtahu už mi někdo psal, že je malý - zařadil jsem ho mezi ty "nepoužitelné".
        Tu plošinu na Chodově jsem viděl - kolo se na ní nevejde (na stojáka ho není o co opřít) a nahoru jede půl dne :-/ (navíc se pak ještě musí o patro vejš z vestibulu). To už je snad lepší dojet na Opatov (tam jsou ty schody o něco kratší a jen jedny) a přesunout se po vlastní ose...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vratislav)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stanice metra

         

    Ahoj, jezdim z Jinonici a je to ok, vyjedes po eskalatorech a hned muzes po chodniku bez schodu

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kaca)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stanice metra

           

      Děkuju, píšu si :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vratislav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

227 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024