reklama
Město: Praha

Ulice Pod Táborem (mezi Hrdlořezy a Malešicemi)

Ahoj, jezdim na kole ulici Pod Táborem v Praze(mezi Hrdlořezy a Malešicemi) jedná se o poměrně frekventovanou silnici, s úzkými pruhy a rozbitou krajnicí, takže jízda na kole je zde značně nepohodlná a nebezpečná. Podél této silnice vedou široké chodníky, které nejsou chodci skoro vůbec využívány. Chtěl bych někde navrhnout úpravu, aby bylo možno jezdit po chodníku(tzn. vyznačit pruh na chodníku/stezka pro chodce a cyklisty). Prosím tedy o radu na koho se obrátit a jakou formou. Nejlépe kdyby byl nějaký odkaz na vzotový dokument, jak postupovat. Díky. Honza

[ Zpět ]
Datum: 20.08.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (honzaJiny)
  • Re: Ahoj, jezdim na kole ulici Pod Táborem v Praze(mezi Hrdlořez

         

    omlouvám se za titulek, původně tam bylo "Jak a kde navrhnout cyklostezku" nebo tak něco, ale nějak se to při ukládání ztratilo. Prosím admina,jestli je to možné o přejmenování.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honzaJiny)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, jezdim na kole ulici Pod Táborem v Praze(mezi Hrdlořez

           

      Hmm, tohle asi není na pořadu dne... Přitom je to úžasná spojka od Hloubětína a Černého Mostu do celé jihovýchodní Prahy (Malešice, Strašnice, ale i Vinohrady, Nusle, etc.) - v mapě Prahounakole ( http://www.prahounakole.cz/mapa_klobouk/index... ) to mám jako páteřní doporučenou C9 (pravda, pro lidi, co nemají rádi provoz, trasovanou po pěšinách přes trať a vedlejšími uličkami, přímo po chodníku vede jen trasa "posledního řádu").
      Celoměstská trasa (A43) je tam sice plánovaná, ale jako "výhled". Tedy někdy za 20 let? :-/ Pokud jde o městské části, tak to je na hranicích P-9 a P10?
      Pro úsek na P-10 bych zkusil kontaktovat městskou část (R.Rogner, viz http://cyklopraha10.rogner.cz ), tam jsou rozumní. P9 je (podle mých informací) trochu zabedněná - i když podnět (nejspíš na odbor životního prostředí) nic nezkazí.
      V současnosti radím jezdit dál po chodníku (viz http://www.prahounakole.cz/2008/08/07/jak-do... ). Sám tam tedy "drsně" jezdím v pruhu s auty, hlavně dolů. Nahoru je kritický úsek od vjezdu k Zeměměřické průmyslovce po železniční podjezd, tam za silného provozu jedu po pravém chodníku.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vratislav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, jezdim na kole ulici Pod Táborem v Praze(mezi Hrdlořez

             

        Ahoj, řeším to podobně, nahoru jedu většinou od průmyslovky až za most po chodníku a právě proto, že jsem tam nikdy nepotkal chodce, mě to napadlo. Dolů většinou jedu po silnici, ono se to tam pěkně rozjede, auta to tolik nezdržuje a nemaj tak nutnou potřebu mě předjíždět. Nahoru je to občas horor a když zdržuju za zády plnej autobus, tak mě to taky nebaví.

        Máš nějakou představu, jakou formu má takový oficiální podnět mít? S jednání s úřady jsem totálně nezkušený, potřeboval bych nějaký vzor, aby to prostě mělo nějakou úroveň.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (honzaJiny)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, jezdim na kole ulici Pod Táborem v Praze(mezi Hrdlořez

         

    Ahoj, taky taková místa znám a kdyby byla nějaká jasná procedura, kde to navrhnout a kdo se tím bude zabývat, určitě bych pár podnětů podal. Bohužel jsem si téměř jist, že se takovéhle věci ve městě nijak systematicky neřeší a tedy by to asi bylo na složité zkoumání a přesvědčování případ od případu :(

    Přitom moje zkušenost je, že úřady se s občanem baví nějakým kysele povýšeným způsobem, takže místo, aby to vzali jako podnět, tak vám za měsíc pošlou dvoustránkový elaborát o systému městských tras a o tom, že vámi navrhované řešení není vhodné (například proto, že cyklistika je rekreační záležitost). Vadí mi obsah samotné věci i celý ten přístup.

    Konstruktivně: Pište všem možným, na odbor dopravy na městské části, starostovi, policii, posílejte kopii na [email protected], ptejte se na parkování kol ve všech institucích, které navštěvujete atd. Prostě když bude slyšet, že je zájem, věci se možná budou do budoucna hýbat více.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek_)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, jezdim na kole ulici Pod Táborem v Praze(mezi Hrdlořez

           

      Ahoj, zdá se že už máte nějaké zkušenosti s jednáním s úřady o těchto věcech(i když negativní), nevíte o nějakém vzoru nebo návodu jak takový podnět co nejlépe formulovat? Když už se tím budu zabývat, chtěl bych maximalizovat šanci na úspěch a myslím, že vhodná forma by tomu mohla napomoci.

      Dík

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (honzaJiny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024