reklama
Město: Ostrava

Ostrava - Frydek Místek

Stále chybí spojení podél řeky ostravice až do F-M. některé úseky už jsou hotové, nejhorší je to z centra od hradu se dostat podél řeky do Kunčic tam není nic, a Paskova, tam kousek je, dále pak z Paskova do F-M. Co si o tom myslíte?

[ Zpět ]
Datum: 08.02.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petros)
  • Re: Ostrava - Frydek Místek

         

    Myslim ze je to celkem potrebna stezka, prave predevsim v useku centrum-kunčice, protze se da jet pouze po hlavnich cestach celkem hustym provozem. Taky by jiste slouzila i dopravne. Obcas jedu z kuncic do centra po frydecke a opravdu neni o co stat.
    Spojeni podel reky je v planech, nekdy uz i v mapach. Na letni cyklojizde jsme to prednesli jako jeden z pozadavku v otevrenem dopise primatorovi. - odpoved byla v tom smyslu, ze se s tim pocita, ale zatim nejsou finance.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2008
    Autor: pavelm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostrava - Frydek Místek

           

      Od hradu do Kunčic se dá dojet po silnicích s menším provozem, a to po ul.Podzámčí, Šenovské,dále odb.vpravo na Lihovarskou, z Lihovarské je třeba přejet na Škrobálkovou a možností je víc (Holvekova,Vratimovská,Pstruží) jen si vybratze Škrobálkové odb. vlevo hned za žel.přejezdem, nebo o odbočku dál na Římanovou a pokračovat dál na Dřevařskou, která končí pod Rudnou. Bohužel pak se musí po Frýdecké až k odbočce na Ostravického. Nejsou to sice cyklostezky, ale provoz je na těchto silnicích ( krom Frýdecké) o poznání menší.
      A z Paskova se dá jet po Nádražní a dále Vodárenské až do Žabně k restauraci U čápa, pak se bohužel musí po staré Místecké až k restauraci Pod šimlem, kde je možné odbočit vlevo na Nádražní a těsně před mostem přes Ostravici najet doprava na cyklostezku po které se dá projet podél řeky celý F-M.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2008
      Autor: Papji
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostrava - Frydek Místek

             

        Jo určitě alternativa je, ale myslim, že to vede přes nepřizpůsobivé občany a každopádně to je dále, a není to tam moc hezké, podél té řeky by to bylo ideální, bez kopců. jednou jsem tam jel, podél té ostravice, ale to jsem spíše nesl kolo a prodíral se houštím, takže to moc na kochání nebylo...
        Myslím, že vést cyklostezky podél řek je nejlepší nápad, je tam malé stoupání a tak to využijou i méně zdatní cyklisté.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petros)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostrava - Frydek Místek

             

        Pokud moc nespecham, nebo jedu z hrabove - smer radvanice, petrvald tak jsem to temi ulickami nejak promotal. Nejneprijemnejsi je to prave, u toho krizeni Frydecke a Rudne. Kolem reky jsem to nikdy nezkousel projet, ale napadlo mne ze by tam nejaka pesinka vest mohla.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelmm)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostrava - Frydek Místek

               

          Naposled jsem to zkoušel předloni a žádná šance tehdy nebyla, nevěřím, že se to od té doby zlepšilo.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2008
          Autor: Papji
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ostrava - Frydek Místek

                 

            bydlím v Hrabové, od NH až do paskova vede stezka přibližně kolem řeky, je to velmi využívaná stezka, ale jezdí tam malé děti a hodně hodců,je to jediná oblast kolem přírody, od Paskova u nádraží stezka končí a dále se musí na starou místeckou a potom do Frýdku

            [ Zpět ]
            Datum: 03.03.2008
            Autor: chicken
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostrava - Frydek Místek

                   

              Stezka sice končí, ale jak jsem psal výše, dá se Místecké vyhnout, až na cca 2 km, mezi restauraci U čápa a odbočkou k Hutním montážim ve Sviadnově. Není to cyklostezka, ale rozhodně je tam menší provoz, než na Místecké.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.03.2008
              Autor: Papji
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ostrava - Frydek Místek

                 

            Minuly tyden jsem jel z Vratimova na centrum a tak jsem to zkusil kolem reky porad po prave strane. Slo to projet -bylo jeste pred destem. Delali tam neco energetici a tak to bylo celkem prujezdne. Z vratimova do centra jsem byl asi za 40 min.
            V lete to ale asi zaroste.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.03.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelmm)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostrava - Frydek Místek

                   

              Jo taky jsem tam jel, ale někdy v létě a zarostlé to bylo tedy pořádně, ted tam musí být hodně bláta, a pak se ještě musela myslím ještě překonat železniční trať možná se dala podjet já ji přešel. Je to takové území nikoho uprostřed města, a staré průmyslové plochy. Každopádně na nějaké poježdění - kochání to tam není. spíše jsem kolo nesl než na něm jel.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.03.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Petros)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ostrava - Frydek Místek

                     

                Jezdím kolem řeky z OV-Hrabové do F-M pravidelně, je to spíše pro horské kolo. V Paskově přejedu most a pak po pravé straně řeky(směrem proti proudu) jedu po nějaké sypané hrázi, asi třicet metrů od řeky, cesta vedle ní bývá hodně rozbitá. Kousek před Lískovcem se vrátím opět k řece a vyjedu u teplárny, přejedu před mostem cestu a jsem na cyklostezce. Dá se projet bez nošení.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.03.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (bedab ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostrava - Frydek Místek

           

      Trasa po pravém břehu Ostravice je od Černé louky v Ostravě po cyklostezku v Kunčicích sjízdná! Ale! Za příznivého počasí a na horském kole. A nesmíte spěchat. Je zo ukázka neschopnosti magistrátu a hledání výmluv (na peníze) místo činů.
      Jak tu píšou další níže, pracovali tam v Kunčičkách s těžkou technikou a cesta podle toho vypadá. Kromě toho se tam prohání čtyřkolky (bez RZ), motokrosaři a koně. Z města tam najedete "výstavním" smetištěm a kolonií bezdomovců. (Smetiště jsou po Ostravě podél cest všude!) Není to nic pro slabší povahy a děti!
      Překonáváte řeku po širokém nikdy nepoužívaném mostě, vlečku OKD - nejlépe přes koleje, trať ČD naopak bezpečně podjedete. A stačilo by, kdyby tam město poslalo vhodnou techniku, která by to srovnala a udusala. Místy štěrk vhodné zrnitosti. Žádný asfalt není nutný! A žádné velké náklady by to být nemusely.
      To by ovšem magistrát musel chtít něco dělat...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (J.S. ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostrava - Frydek Místek

             

        Ano, černé skládky odpadu kolem Ostravy, to je folklór. A přístup úředníku je opravdu tristní, neudělají nic, ani když jim ukážete viníka!

        [ Zpět ]
        Datum: 31.03.2008
        Autor: Suchoj
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostrava - Frydek Místek

               

          Jo, taky mi připadá, jakoby se jich to netýkalo, jakoby žili v jiném světě. Jenže koho tam zvolit, když je to skoro všechno jedna pakáž.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.03.2008
          Autor: Papji
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ostrava - Frydek Místek

                 

            Ti kteří by se měli černými skládkami zabývat, nejsou voleni, jsou to zaměstnanci městských částí, nebo magistrátu. Tím se samozřejmě nechci zastávat jejich volených nadřízených - radních. :-/

            [ Zpět ]
            Datum: 31.03.2008
            Autor: Suchoj
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostrava - Frydek Místek

                   

              Ano, tak jsem to myslel, pokud starosta, který se má starat, se nestará, tak proč by se starali podřízení.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.04.2008
              Autor: Papji
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostrava - Frydek Místek

             

        Taky jsem to letos v predjari projel. Po technicke strance by to myslim opravdu nemusel byt tak velky problem. Ale kdo vi kdo je majitelem pozemku a taky je treba splnit ruzne normy pro cyklostezky, stavebni povoleni apd.,
        Na to abychom tam nabehli lopatama je to trochu velky usek, jedine nekde pujcit bagr.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostrava - Frydek Místek

               

          Myslím, že je to jednoduché: Povodí Odry (jako všechny toky) a OKR v proměnách času (tedy nějaká dcera, nejspíš RPG), protože na pravém břehu jsou nějaká kaliště, laguny apod.
          Co by to pro ně byl, nějaký ten milion a těžká technika! Stejně to tam musí jednou zrekultivovat!
          Neznáte tam někdo někoho inteligentního a schopného? Vždyť by to mohlo být tak jednoduché, jen chtít...

          [ Zpět ]
          Datum: 07.04.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (J.S. ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostrava - Frydek Místek

           

      Jak financovat výstavbu cyklostezek.
      Jedna možnost by tu byla.Výstavba cyklostezek jako reklamní kampaň.
      Přikl.: Firma věnuje určitý obnos na výstavbu cyklostezky v délce 100 m ( i více ),její úsek by byl na začátku,dále po každých 100 m na povrchu asfaltu nebo dlažby označen jejím logem popřípadě www adresou,firma by si tak zajistila zprůhlednění.Toto označení by se obnovovalo,aby každý kdo takto vybudovanou stezku použije věděl,kdo na její vybudování přispěl.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (juvenal ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostrava - Frydek Místek

         

    Ano budovani cyklostezky kolem řek je idealni řešeni a malo nakladne. Kdyby se naše instituce jak na krajske a oblastni urovni uměly domluvit tak by pochopily že podpora regionu neni jen v prezentaci na papiře a vystavach .Take v činech a vybudovani infrastruktury v turismu. Někdo řika že pro ekologiji děla hodně a přitom neuděla nic kdyby byla cyklo stezka z frydku a mistku na ostravu tak by lide jezdili častěji na kole tam i spět a to nemluvim o rodinach z malymi dětmi. Hold politik si vozi hyždě v autě a ty cyklisto skakej přes muldy.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hudo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024