reklama
Město: Ostrava

Ostravou na kole každý den

Zajímalo by mě, pokud se vás to týká, proč nejezdíte (za příznivého počasí) na svém kole do práce, do školy nebo na nákupy každý den. Nebo pokud jezdíte, tak co vám nejvíc cestu komplikuje. A prosím, co nejkonkrétněji. Díky

[ Zpět ]
Datum: 04.02.2008
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    - není kde zaparkovat kolo (čím starší mám kolo, tím méně to řeším)
    - Někdy vezu věci, keré se na kole blbě vozí
    - co je příznivé počasí?
    - (někdy mi nevadí že jsem mokrý a zacákaný ale jindy pořebuji vypadat i trochu slušně)
    - nejedu pokud prijdu rano ke kolu a je pichle a specham

    jezdim celkem dost,

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2008
    Autor: pavelm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    Tak mi nejvíc vadí
    1. bezohlední řidiči, především autobusu, to jsou jedním slovem hovada
    2. chodci, kteří si myslí, že srážka s kolem nebolí
    3. semafory
    4. špatné cesty
    Jezdím do práce z Poruby na Fifejdy a manžel na NH, ten jezdí za každého počasí, já jen když neprší, nesněží a nepadají kroupy:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2008
    Autor: Toffiffee
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Řidiči autobusů se dají velmi jednoduše řešit. Stačí několik dvě tři důrazné stížnosti na dopravce s uvedením konkrétního spoje a času (podle toho je řidič snadno dohledatelný). Je přitom nutno upozorňovat, že teď si člověk sice stěžuje na toho konkrétního, ale je to nutno řešit se všemi (vstřícný tón -- že to podceňují, že odstupy musí být větší, že je potřeba mezi nimi dělat osvětu atd.) Takto s naprosto minimálním úsilím jsem donutil DP Praha, aby se autobusy minimálně na Praze 4, začaly chovat vůči cyklistům mnohem mnohem lépe.

      Jde o to, že to těm řidičům řeknou, pak jednoho dva na základě tvých stížností potrestají a ti řidiči si to už mezi sebou řeknou, takže se pak snaží víc všichni.

      Spíš netuším, co se dá dělat s kamiony...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek Hanke)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        Ne nedaji, Vy v Praze to mate mozna trochu jine ale u nas dopravni podnik jen rýžuje... zajmy cestujicich jsou mu ukradene...

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2008
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      a kudy jezdí snad né po rudné, taky uvažuji že bych jezdil ale po té rudné to fat riskovat nebudu

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2008
      Autor: Bidlo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    Hlavní můj důvod proč nejezdím do práce na kole je ráno: a to že mám práci na 6h a dokopat se k jízdě na kole tak brzy to je příliš, většinu roku je v tuhle dobu tma a zima, radši si dojedu mhd domů a pak se jdu projet někam.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petros)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      A to si představ, že já vyjíždím na kole do práce už o čtvrté ráno. Jelikož chci na 13,5km dlouhé trase využít pouličního osvětlení, tak jezdím po hl. silnicích, takže pokud se chci vyhnout tomu největšímu náporu, musím obětovat část spánku. Ale když musím nechat kolo kvůli počasí doma a jet busem, jsem z toho malinko nervózní
      :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2008
      Autor: Krtek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        Týjo, tak to seš dobrý borec, já ujedu hodně aji 100 za jeden den, běžně tak 30km, ale ráno jsem rád že žiju, a že mám aspoň jedno oko otevřené, po ránu jsem prostě mrtvý na tohle.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petros)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostravou na kole každý den

               

          Není každému dáno být ranním ptáčetem, zato ale pak přes den mám tu smůlu, že nezáleží na místě a situaci, pokud mám třeba 10 min. klid, klidně hodím "mikrouše". To jsou někdy pěkné trapasy..

          [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2008
          Autor: Krtek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Právě proto, že mám práci na šest, tak jezdím na kole, protože MHDou mi to trvá o 10 až 15 min déle. A za další mě vytáčí čekat na tramvaj a pak se v ní odpoledne mačkat se studenty s batohy na zádech.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    1.důvod, pracovní povinnosti to většinou neumožní
    2.v Ostravě to je na mnoha místech více než životu nebezpečné, neexistuje souvislý systém stezek, je skoro nemožné se dostat z centra do Poruby, pokud to neobjede člověk přes Mongolsko

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lešek ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Můžeš mi konkrétněji lokalizovat nebezpečná místa pro cyklisty v Ostravě? Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      S tim dostanim do centras poruby to mas pravdu. Bud to clovek frci pres svinovske mosty a to vzhledem k rychlosti aut a pripojovacim pruhu neni moc prijemne. Nebo se projede pres Dubi (myslim tak 2km navic) a pocka si aspon 5 minut u zavor. A krizovatka u vodarny taky nic moc.
      Ja teda jezdim z vyskovic do centra a to je celkem v pohode, nejhorsi to je asi pres frydlantske mosty.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2008
      Autor: pavelm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        Pro informaci: z důvodu vážné nehody cyklisty v podjezdu pod dálnicí je dopravní značkou uzavřen vjezd na železniční přejezd a následně do podjezdu v Dubí směrem od Svinova. Zákaz z druhé strany (od rybářství) jsem nezaregistroval.
        Zákaz tam bude, dokud se nezruší tamní staveniště dálnice (termín do konce roku).

        [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostravou na kole každý den

               

          A kdo ti to rekl?
          Ja jsem si se Svinovem mailoval a duvod jsem se nedozvedel. A z reditelstvi dalnic tvrdi , ze je podjezd pro cyklisty bez problemu prujezdy. Texty nize:

          From: Kremitovský Pavel, Ing.
          Sent: Friday, January 18, 2008 8:45 AM
          To: '[email protected]'
          Cc: Budinská Jana, Mgr.
          Subject: FW: Dostavba podjezdů pod dálnicí?

          Pane Matějka,
          na Váš dotaz ze dne 11. ledna 2008 uvádím následující:

          Podchod pro pěší pod dálnicí D47 ve Svinově bude dokončen teprve letos (pěší trasa), momentálně tam je proveden makadam se zadrťováním, pro cyklistiku ideální povrch.

          Problém je v navázání na komunikaci Ryšových, kde je několikacentimetrový schodek (ale opět nic pro „kolaře“ nepřekonatelného) a přejezd přes rozbité příčné drény na začátku a konci podchodu. Ve vlastním podchodu je zámková dlažba.

          Trasa pro pěší a cyklisty je vedena stále jako provizorní a takto byla i označena, vandalové značení rozebrali. Na obou koncích podchodu jsou při jedné straně uloženy silniční panely, aby nám tam nevjížděla auta. Prostor mezi panely a hranou trasy v podchodu je široký pro minimálně 2 cyklisty.

          Pokud jde o komunikaci u Hošťálkovic (pod mostem přes ul. Broskvoňovou) , tak je provedena dle PD a dokončena bude také letos. Oproti původní projektové dokumentaci jsme na kontrolním dni stavby prosadili z bezpečnostních důvodů doplnění řešení o silniční zábradlí podél celé trasy pod mostem, protože zbytek plochy je celý v těžké kamenné dlažbě do betonu (požadavek Povodí Odry, při rozlití blízké řeky Opavy tudy má proudit mohutná vodní masa, alespoň do doby dokončení druhé etapy Severního spoje).

          S pozdravem Vám a ostravským kolařům

          Ing. Pavel Kremitovský
          náměstek ředitele pro projekt D47

          [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2008
          Autor: pavelm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ostravou na kole každý den

                 

            Ahoj Pavle, uz jsem psal na ostravskecyklojizdy.wz.cz, dopis je to sice pekny a z casti pravdivy ale pro silnicni kola je to tam minimalne na defekt v horsim pripade na osmu pokrouceny rafek a pad... a to nejenom v podchode ale i v jeho bezprostrednim okoli -> sjezd z asfaltky až po druhou stranu k závorám, vali se tam dlazdice, hrebiky, hrube ostre kamenivo, drevene pražce, a ty pricne spary jsou fakt hluboke a siroke... Ja vim je to jedno misto z tisice takovch v ostrave ale kdyz se o tom ted mluvi je to tam frekventovane, vy stim muzete touto formou neco udelat a my tam pravidelne jezdime proc na to neupozornit?!

            [ Zpět ]
            Datum: 13.03.2008
            Autor: Mig-all
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostravou na kole každý den

                   

              ty panely se tam válí kvůli autům. jinak 100% souhlas

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2008
              Autor: Bidlo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ostravou na kole každý den

                     

                jezdím tam do práce téměř denně, ty panely se tam ÚDAJNĚ válí kvůli autům, ale jsou tam záměrně položené tak aby se tam dalo osobním autem projet. A také tam auta vesele projíždějí, když se pozorně zahledíte, tak jsou tam vyleštěné koleje od aut. Takže význam těch panelů není jiný, než nebezpečná past na nepozorné cyklisty.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.03.2008
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ostravou na kole každý den

                       

                  A ještě k té značce zákazu vjezdu před přejezdem, s dodatkovou tabulkou: MIMO SPOLKU RYBÁŘU A OCHRANCU VOD SVINOV, tak kdo asi potřebuje tím podchodem projíždět? Už je to jasné? Je to prostě Kocourkov Svinov.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.03.2008
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ostravou na kole každý den

                       

                  Myslim, ze prvne byli ty panely na sirku a ted jsou na delku. Daleko vetsi past je ten pulmetrovy schod.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.03.2008
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm.)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostravou na kole každý den

                   

              Naprosto stebou souhlasim. Na ten podjezd uz si peknou dobu stezujeme. Proto jsme taky byli na otvirani dalnice s transparentem Ostravu i pro kola. Proto jsme taky psali Rediteli Dalnic, obvodu Svinov, na Magistrat a vyse vidis odpovedi. Na te Jarni cyklojizde na to jiste upozornime a uvedem to do toho dopisu.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2008
              Autor: pavelm
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostravou na kole každý den

               

          Taky za prejezdem muzes oficialne na kolo nasednout a pokracovat, tudiz podjezd projet.

          Odpoved Vedouci odboru Svinov:
          Dobrý den,
          informovala jsem se o Vaši problematice u správce místních komunikací a
          Policie ČR - DI Ostrava. Bylo mi sděleno, že se v současnosti jedná pouze o
          provizorní dopravní značení, které bude upraveno až po dokončení všech
          staveb v místě. Nezakládá se na pravdě, že s kolem se zde neprojede.
          Cyklista v případě že s kola sesedne a ten kousek kolo vede, stává se
          chodcem, který zde má volný průchod.
          S pozdravem
          RNDr. Yvona Heroutová, vedoucí odboru, SMO - ÚMOb Svinov

          [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2008
          Autor: pavelm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ostravou na kole každý den

                 

            Na ÚMOb jsem telefonicky mluvil s T. Mužíkem, který se vyjadřuje k dopravnímu značení v obvodu Svinova.
            Právě ty položené silniční panely se staly za snížené viditelnosti příčinou nehody cyklisty, pokud jsem Bc. Mužíka správně pochopil.
            A schválně jsem psal, že vjezd na přejezd je dočasně uzavřen dopravní značkou, aby bylo jasné, že se nejedná o fyzickou zábranu.
            Reakce pani Heroutové mě trochu mrzí, protože to je klasický příklad české pohádky o koze a vlkovi. Otázkou bude, jak se na zraněného cyklistu bude tvářit jeho pojišťovna, až se zraní za touto značkou. Ale to je otázka pro právníky. Osobně příště využiju cca 150 m vzdáleného kanálu pro Porubku, kde vede i úzký chodník, a vyhnu se tak nejen projití kolem zákazové značky, ale i několika minutového čekání před závorami. Výsledek bude stejný, ale alespoň nebudu mít blbý pocit za krkem :)

            [ Zpět ]
            Datum: 11.02.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostravou na kole každý den

                   

              Díky za info. Pokud nevezu nic tezkeho na nosici a neni velka voda (coz je celkem caste) tak ten podchod kolem porubky vyuzivam taky. Tak doufam, ze se nepotkame uprostred, protoze bychom se tam myslim neminuli.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.02.2008
              Autor: pavelm
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    Rád bych od jara začal. Ale obávám se, že to neklapne. Zatím jsem totiž nenašel "bezpečnou" cestu z Bohumína do OV Mariánských hor. Takže mé nadšení bohužel povadá :(

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2008
    Autor: Hector
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Z Bohumína do Mariánských hor jezdím odbčas přes Antošovice na Koblov, dále pod Landekem přes Petřekovice a Lhotku, pod Hošťálkovicemi podjedeš dálnici a přejedeš odru. Vezmeš to kousek proti řece a pak se dáš na chemičku, před chemičkou podjedeš koleje a si tam. :o))
      Celé je to nějaká cyklostezka, ale na denní ježdění to asi moc není. :o/

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2008
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        Jo, tuhle trasu jsem viděl na mapě. Vypadá super, ale právě kolem té chemičky je to (ne)pěkně o zdraví. Jezdím tudy každý den autem a je tam docela frmol. A jinudy to asi není lepší, co? Ještě mě napadlo jezdit přes Přívoz a dále nějak centrem, ale to je asi taky na houby.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2008
        Autor: Hector
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostravou na kole každý den

               

          Lepší to bylo po dálnici, než ji otevřeli. Já bych se té chvilky pod chemičkou moc nebál, ono ten sajrajt stejně dýcháme celý život, jen trochu víc naředěny.
          S tím Přívozem nevím, na kole jsem se tam ještě neodvážil.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2008
          Autor: Suchoj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ostravou na kole každý den

                 

            Ono udýchat to pujde, ale mám strach z těch aut. Mrtě náklaďáků, osobáků. Pod kolejema se to dá projet po chodníku, ale pod mariánskohorskou opět jen po cestě. No... je to adrenalin ;)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.02.2008
            Autor: Hector
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    Tak jsem jel vcera odpoledne z centra do vyskovic kolem CEZ Areny. Na ulici kolem byl zakaz odboceni a dal zakaz vjezdu mimo dopravni obsluhy a VIP. Rikal jsem si, ze snad na kole budu moci projet. Hned co jsem zabocil uz mne staveli meststi policajti. A zacali kam jedu, ze je tam zakaz apd. obcanku, zapsani identifikacnich udaju do blocku, kontrola obcanky pres visilacku na stanici. Nakonec mne asi po 10 min. Za tu dobu projelo asi 5 dopravnich obsluh a VIP. Nakonec mne pustili bez pokuty a mohl jsem jit 400 m kolem kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2008
    Autor: pavelm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Udělal jsi chybu. Měl jsi vézt kolo kolem zákazu a nejlíp po chodníku a pak teprve na něj nasednout a jet. Jsme v Česku, tak proč se nechovat k policajtům stejně, jak oni se chovají k nám.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2008
      Autor: Papji
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        Kdo to mohl tusit, kdyz tam je dopravni obsluze a VIP vjezd povolen, ze tam budou policajti zastavovat cyklisty. Nevite zda jde pro kolo dostat nejakou karticku dopravni obsluha?

        [ Zpět ]
        Datum: 11.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelmm)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Myslím že se tam hraje nějaký tenis. Zdá se mi, že v rozhlase o tom něco říkali.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2008
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Díky za informaci a předpokládám i zařízení povolení průjezdu cyklistů kolem ČEZ Arény, jak je uvedeno na ostravskecyklojizdy.wz.cz

      [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        To se uvidí, jak to vyresí. Ale slibili, ze na to budou priste myslet.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelmm)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    Tak jsem dneska po ceste do prace nekdei pichl. Kdyz jsem prijel zdalo se mi kolo nejake meke a ted uz je prazdne... Tak pojedu domu asi tramvaji, protze jsem si nevzal naradicko

    [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelmm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      To je chyba, já mám jedno doma a jedno v práci. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2008
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        Ja myslim, ze by stacilo mit lepeni a spravny klic.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel m)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostravou na kole každý den

               

          Tak jsem to myslel i já. Jedno lepení, a pumpičku mám pro jistotu v práci. Již párkrát dobře posloužilo kolegům. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2008
          Autor: Suchoj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Kamarád našel nedávno hřebík v zadním kole na chodníku u křižovatky U vodárny. Na kole jel místo teho, aby ho vedl, tak jak mu přikazovala značka "Cyklisto, veď kolo". Tak jsme si jen říkali, že nejspíši přitvrdili při vynucování dodržování předpisů :))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    ... ano to je můj případ, abych nekecal, tak téměř každý den. Jen, když vezu něco neskladného, nebo musím být slušně oblečen tak na kole nejedu. Ostravou a širokým okolím se dá na kole jezdit celkem slušně, jen to chce velkou trpělivost při hledání těch nejvhodnějších tras. Nejlepší by bylo přitlačit na ty naše radniční pány aby cyklostezkama propojili ty slibené koridory kolem řek Odry a Ostravice, koridory řek jsou ty nejpřirozenější oblasti pro cyklotrasy.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Tak jdem na ne tlacit, ale jak? Myslim, ze kdyz budem vice videt - muze to pomoct. Proto planujem na 20.3. Jarni cyklojizdu. Vic: www.ostravskecyklojizdy.wz.cz

      [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2008
      Autor: pavelm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        Otázkou je, na koho tlačit. Odbor dopravy na Magistrátu i ostravská Policie jsou vzniku cyklostezek nakloněni, ale na stezku musí být v ulici prostor, stezka musí být podle normy a hlavně na ni musí být peníze. Peněz je jako všude málo a když jsou tak se raději dají na chodce či na vozidla, protože těch je víc. Podle mě jsou dvě cesty, aby nás bylo taky hodně.
        1. cesta tlačit na zastupitele ÚMObu: dostatečně před volbami udělat z cyklistiky politické téma, kdy se jednotlivý zastupitelé a kandidáti budou hádat, kdy víc udělal pro cyklisty, a rychle se před volbami budou snažit svou „schopnost“ dohnat svými šedými kontakty na stavební úřady a stavební firmy. Tak se to před lety vyplatilo v Mladé Boleslavi.
        2. cesta tlačit na obchody, úřady, hospody: dožadovat se bezpečného uložení kola, aby si cyklista mohl v klidu nakoupit, vyřídit si věci či se mohl pobavit. K Havránkovi můžu jet na kole si zahrát squash, protože kolo mi zamknou uvnitř v jedné místnosti. U Tesca v Hrabové sice měli obyčejné stojany, kde i kola stála, ale v současnosti před ně postavili stánek… takže smůla. Kdyby obchodníci pochopili, že tak přitáhnou další zákazníky, tak by se třeba začali o zázemí cyklistů víc starat a my bychom měli jednodušší život.
        Sejít se na cyklojízdu u radnice Magistrátu po pracovní době úředníků mi přijde dobré jen jako orientační bod a pro novináře (přijdou nějací?). Spíš bych navrhoval třeba jet po velkých obchodech, u každého se zastavit a zeptat se, zda má bezpečné stojany pro cyklisty, nebo zda má obyčejné stojany, ale třeba pokryté kamerami. A pokud má, tak mu třeba udělat útratu :-) a novináři by dobrému i špatnému obchodu mohli udělat dobrou nebo špatnou reklamu.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.02.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostravou na kole každý den

               

          Diky za tipy Jozko. Do toho objizdeni mesta bychom se klidne mohli dat, jsem pro. Jen nevim zda na te jarni jizde - pokud by nas bylo moc, bylo by to asi slozitejsi s domluvou a hlasenim akce.
          Domlouvam schuzku ohledne stavby cyklostezky podel ulice Vystavni, na kterou letos magistrat uvolnil penize. Chtelo by to dohlidnout aby to bylo pro cyklisty pouzitelne. Pokud se trochu vyznas tech normach a vykresech, moc bys pomohl kdyby jsi se pridal. Termin zatim neni stanoveny - asi 1 tyden v breznu.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.02.2008
          Autor: pavelm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ostravou na kole každý den

                 

            Cyklojízdy v Ostravě připravují Ostravští kolaři. Tým Arbustus s Ostravskými kolaři konzultuje Malou Rudnou, ale co je to za skupinu? Dle webu jsem pochopil, že je to nejspíš parta nadšenců do kol, žádné oficiální sdružení či společnost.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.02.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostravou na kole každý den

                   

              Je to spíše takové upozornění městu, že jsou tady cyklisté, kteří chou jezdit, a ty cyklojízdy zpravidla vedou pár km, takže není to náročné a je to pro všechny kdo má právě čas.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.02.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Petros)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostravou na kole každý den

                   

              Opravdu nejsme zadne ofiialni sdruzeni, je to zatim spis takova neorganizovana nadsenecka aktivita, presne jak je to na webu. Proste nas pred rokem a kousek napadlo udelat cyklojizdu na podporu cyklisticke dopravy v OV. . Nic moc organizovaneho, takze obcas ani sami moc nevime, kdo vsechno Ostravsky kolar je. I kdyz o nejakem zalozeni obcanskeho sdruzeni uz jsme uvazovali. Ze bychom Arbustusu neco konzultovali to je trochu nadnesene, spis slo o informacni schuzku. Kazdopadne cim vic lidi se prida tim lepe.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2008
              Autor: pavelm
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostravou na kole každý den

                   

              Jinak nase myslenky by se daly shrnout tvym profilem: "Jsem pro maximální rozvoj každodenního cestování po městě na kole"

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2008
              Autor: pavelm
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        Zatím jsem se žádné cyklojízdy neúčastnil, tak přesně nevím, jak jízda vypadá a co se při ní dělá, ale co takhle ověsit řidítka zvonečkama a rolničkama, ať je cyklisty v ulici nejen vidět ale i slyšet.
        A když ozvučení, tak sehnat dvojkola a "spolujezdec" by mohl hrát písničky na harmoniku, na trubku nebo na cokoliv, při čem z kola nespadne. I když to už je na hranici pravidel chování v silničním provozu.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.02.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostravou na kole každý den

               

          Vse co píšeš je na jarní cyklojízdě vítáno.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.02.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelmm)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    Nejvíce mi komplikuje cestu do práce na kole výstavba dálnice D47, cesta podél řeky Odry zdevastovaná náklaďáky.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rosťa ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Myslím, že před výstavbou dálnice bylo spousta řečí, že podél této dálnice povedou cyklostezky, možná ještě nejsou hotové, ani dálnice nemá všecky sjížďáky hotové, snad se ještě nějakých úprav dočkáme.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petros)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    Bydlela jsem v Klimkovicích a jezdila jsem na kole do Mariánských Hor - nejpříšernější byla križovatka Na vodárně. Nyní bydlím v Havířově a jsem v pr....hledání nějaké rozumné, bezpečné stezky mě dovedlo až sem...ale bezvýsledně....

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2008
    Autor: Gapa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    Zdravím přátelé, tak jsem si projel výše zmiňovanou cestu přes Svinov a Dubí a musím potvrdit že přes přejezd je zákaz vjezdu z obou stran. Podjezd pod dálnicí je už ve 100% ale osazen přenosnými značkami zákaz vjezdu mimo vozidel stavby. Bohužel jsem byl nucen kvůli staženým závorám využít ten podchod u Porubky a tam je to mizerné. Navíc most za podchodem se momentálně opravuje a musí se projít tím korytem i pod dálnicí a pak náspem vyšplhat na ul. Ryšových. No ale pořád lepší než čekat 20 minut u závor. Jinak jelikož jsem jel z Vřesinské, docela mi chybí cyklostezka na ul. Nad Porubkou, dá se to sice projet po chodníku, ale je to o hubu.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mart.in73 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    Zdravím všechny, netuším, zda ještě toto vlákno někdo čte, ale zkusím přispět. Na začátek můj celkový pohled - v Ostravě je cyklista nepřítel! Do konce minulého roku jsem jezdil z Mar.Hor do Mor.Ostravy, z Přemyslovců na Sokolskou tř. Cyklostezky po trase nejsou, v Mar.Horách půl bídy,dá se jet po bočních silnicích, potom zadem souběžně s Varenskou, ale u pivovaru sranda končí. Je nutno překonat dvě frekventované křižovatky (ul. Hornopolní a Cihelní) a pak vzít kolo ro ruky a pkně jej přenést nadchodem přes koleje. Ani potom žádná cyklostezka, zde je kritický bod překřížení Nádražní ulice. Prostě každodenní dobrodružství.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pablos ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Stěžuj si.
      A to myslím vážně. Pokud si jezdil z Mariánek na Moravskou, tak si potřeboval jet nejspíše po ulici 28. října. Ta patří kraji. Neobracej se na Správu silnici Moravskoslezského kraje, která cyklisty moc v lásce nemá, ale obrať se rovnou na Kraj a konkrétně můžeš zkusit Ing. Libora Částku, vedoucího oddělení silničního hospodářství, který podle mých informací cyklistům nestraní. Nebo to rovnou pošli na hetmana. Si volič a teď před volbami je ideální čas na heslo: „pro občany (a voliče zvlášť) - vše“ :)
      Pokud jezdíš přes vodárnu, tak piš stížnost rovnou dvakrát, protože to je opět na bedrech SSMSK.
      Ostrava, resp. Magistrát cyklistům nestraní, ale pořád je tu víc motoristů a chodců a podnikatelů, kteří dostanou před jakoukoliv snahou o zlepšení pro cyklisty přednost. Příkladem nechť jsou vyhrazené pruhy pro cyklisty na Michálkovické a reakce po jejich nastříkání :(

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    No a letos jezdím do Opavy.Je to poměrně daleko a tak mi to vychází jen jednou dvakrát týdně. Podotýkám, že mám silniční kolo. Základní bojový úkol zní ve zdraví se dostat z ul. Přemyslovců do Vřesiny. Pak už je to standardní jízda na silničním kole přes Kyjovice a P.Polom. Takže opět - z Mar.Hor žádná stezka, takže kolem Benátek na Vodárnu a tam se zapojím do provozu (tohle je opravdu kritický bod!), projedu křižovatku a sjedu na Dubí, po cyklostezce (spíš pro horská kola), podjet dálnici, přejet koleje (a doufat, že nebudou posunovat...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pablos ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      Zajímala by mě Tvá cesta v úseku Benátky – Dubí.

      Nejspíš jedeš po chodníku, pak slezeš před značkou „Cyklisto,veď kolo“ ;) , přejdeš Mariánskohorskou po přechodu a pak kam? Nebo jedeš po silnici a sjíždíš až na sjezdu do Nové Vsi a pak pod mostem a na lávku přes Odru? A tu cyklostezku (spíše pro horská kola) myslíš v kterém úseku?

      P.S.: a doufám, že ctíš zákazy vjezdu pod dálnicí a přes přejezd :))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        Kolem Benátek vede klidná cesta, která končí chodníkem podél ul. 28.října. Dříve jsem najel na chodník, po něm k přechodu, tam jsem slezl a přešel a pak opět po chodníku až ke sjezdu na Dubí. Ovšem ten chodník je v dezolátním stavu, na silniční kolo to není.
        Tudíž teď sprostě vjedu na silnici, dojedu si před všechny auta k semaforu a nechám se unášet provozem až na sjezd do Dubí, pak pořád po silnici za Boříka až k cyklostezce na most před řeku (k mostu a kousek za ním jsou panely a kamínky), za ním po asfaltu kolem PPL...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pablos ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ostravou na kole každý den

             

        ...co se týký podjezdu pod dálnicí, zákazová značka je mi nad zákon, čili před podjezdem slezu, hodím kolo na ramena, přešplhám protihlukovou zeď, přeběhnu dálnici a jedu dál :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pablos ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ostravou na kole každý den

               

          Včera jsem po přečtení Tvého příspěvku spadnul smíchy u počítače ze židličky. Po dnešní zkušenosti na úřadě ve Svinově, mě napadlo, jestli to opravdu nemyslíš vážně, bo by to odpovídalo. Ale možná jsem přecitlivělý a zaměřený jen na cyklisty a dost dobře nechápu problémy obyčejných občanů ze sousedství.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.07.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ostravou na kole každý den

                 

            A jaká je Tvoje zkušenost se svinovským úřadem?Tzv. obyčejný občan snad protestuje proti průjezdu kol, když mu vede kolem baráku šest kolejí a čtyři proudy dálnice??

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Pablos)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ostravou na kole každý den

                   

              Už dlouho chtějí cyklisté v Ostravě na ulici Polanecká něco, co by upozornilo na zvýšený počet cyklistů (vede zde mezinárodní cyklistická trasa). Při šířce Polanecké by se tam, kde jsou domy, vešly dva jízdní pruhy, dva vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty a ještě jeden komfortní parkovací pás pro podélné parkování. Šel jsem to navrhnout na odbor, který má dopravu na starosti.
              Bohužel obvod tento návrh vidí jako snížení počtu parkovacích míst v ulici, kde parkují občané z přilehlých vilek (většina jich má samozřejmě dvorek, to jen na okraj). A když už by bylo připuštěno, že jeden legální parkovací pás stačí na poptávku místních po parkování, tak zas je pás umístěn na opačné straně ulice, než kde mají své dva domy dva místní zastupitelé.
              A aby toho nebylo málo, tak věta, že to sníží počet parkovacích míst, platí i pro úsek pod dálničním mostem, kde v současné době nikdo nebydlí (nemá kde) a potřebu tam zaparkovat má tak jedině řidič, který se potřebuje vyčůrat do křoví.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.07.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ostravou na kole každý den

         

    ...ve Svinově si užiju 100 m cyklostezky a pak opět po hlavní až na kruháč u oblouku, pak dolů přes světelnou křižovatku se 17.listopadem, no a pak už to jde. Budu si muset najít práci, která leží na některé ze 144 km cyklostezek v Ostravě, jak se chlubí MMO. Někdy si vezmu foťák a projdu cyklostezku z Mar. Hor do Hrabůvky přes Vítkovice. Myslím, že z toho bude zábavné čtení. Hodně bezpečných km po ostravských (ne)stezkách přeje Pavel

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pablos ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ostravou na kole každý den

           

      já vím jak na to, musíme volit jen cyklisty:-) letos jsem zažila úžasnou cyklostezku z Hulína do Bystřice pod Hostýnem, tam je starosta určo cyklista:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2008
      Autor: Toffiffee
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

202 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024