reklama

Na cyklisty v noci semafory nereagují

Nočních výsad motoristů na některých ústeckých světelných křižovatkách nemohou využívat cyklisté. Upozornil na to Ústečan Václav Beran.

„Můj otec jezdí na kole do práce brzy ráno, už kolem čtvrté, a pravidelně má na křižovatce na Severní Terase problém. Ne semaforu mu svítí pořád červená, ať čeká sebedéle. Prostě automat na něj nereaguje a na zelenou nepřepne. Buď tedy otec musí porušit dopravní předpisy a projet křižovatkou na červenou, nebo čekat, až pojede nějaký automobil. Pak se teprve rozsvítí zelená,“ popsal potíže otce cyklisty Beran.

Ústecký magistrát o věci ví. Dalibor Dařílek, vedoucí odboru dopravy, potvrdil, že citlivost smyček je nastavena spíše na osobní a nákladní vozidla a na kolo s úzkou stopou tudíž nemusí reagovat. „Je to proto, aby nedocházelo k nežádoucímu sepnutí,“ vysvětlil Dařílek.

Dopravní provoz je takto řízen od 22.00 do 5.00 hodin, kdy podle něj jezdí cyklisté minimálně, navíc na frekventovaných silnicích první třídy, ne na oficiálních cyklotrasách.

Cyklista ale ani tady nemusí porušovat předpisy nebo čekat, až pojede auto.

„Může využít přechod pro chodce, kde si sám zmáčkne tlačítko a zelená se mu rozsvítí,“ informoval vedoucí magistrátního odboru dopravy.

Jitka Hadašová, Ústecký deník

[ Zpět ]
Datum: 20.11.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (ustecky.denik.cz)
  • Re: Na cyklisty v noci semafory nereagují

         

    Já jsem slyšel že smyčky občas nereagují ani na motorky.Zajímalo by mě jak by asi reagovali policajti,kdyby si nějakej motorkář na mašině zajel pro zelenou na chodník.
    Mimochodem občas pomůže kolo položit na silnici(v místě smyčky je vidět výřez do asfaltu)ale bez záruky.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (maayaa ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na cyklisty v noci semafory nereagují

           

      Na nabrezi na odbocce do stareho Branika smycka nereaguje ani na skooter. Tuhle tam kontrolovali policajti, tak jsem jim to jel rict a dotcene se ohrazovali, ze s tim nemaji nic spolecneho. Ze pry technicka spava komunikaci. A na muj dotaz, kdo to teda ty sprave ma rict nic nerekli. Jen sem mel pocit, ze na muj argument, ze v noci jsem donucen jezdit na cervenou, me snad daji pokutu. Je to asi tri mesice a stav je furt stejny. :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2007
      Autor: LOBO
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na cyklisty v noci semafory nereagují

         

    Není pravda,že je provoz takto řízen do 5:00 hod.
    Mám se semafory stejné zkušenosti a jezdím po 5:30 hod.!

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Josef Šimek ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

290 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024