reklama
Město: Praha

zajímavá diskuse v Reflexu

Podívejte se sem: http://www.reflex.cz/Clanek28934.html

co si o tom myslíte?

[ Zpět ]
Datum: 18.09.2007
Autor: kokis
  • Re: zajímavá diskuse v Reflexu

         

    No, pročetl jsem si tam tu diskusi, někteří pitomci by tam zasloužili přes držku :-)
    Ale vcelku bych to zase neviděl tak pesimisticky. Přijde mi, že za posledních 5 - 10 let se postoj lidí k cyklistům ve městě fakt změnil. Už to není doprava jen pro exoty, a mezi řidiči se sice najdou pořád prasata, ale mám pocit, že přibývá i těch slušných... Myslím, že ten mírný, ale trvalý tlak je ve výsledku celkem efektivní. Celé je to totiž v lidech a jejich slušnosti - obojí se bude tak jako tak měnit vždycky jen pozvolna.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (k.vl)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zajímavá diskuse v Reflexu

           

      Někteří pitomci by zasloužili ... ti někteří jsou asi tak dva ale zato hodně ukřičení a pořád dokola si melou svoje. Typická ilustrace poměrů na diskusních fórech.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2007
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zajímavá diskuse v Reflexu

             

        Přesně tak... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (k.vl)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zajímavá diskuse v Reflexu

           

      Taky jsem tam koukl a par postrehu napsal a nevim kolik bylo takovych jak ja. Tak bych to tak optimisticky nevidel.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zajímavá diskuse v Reflexu

         

    pisatel článku má pravdu, město Praha pro cyklisty nic nedělá. Protestovat v sobotu, když město je prázdné, nemá smysl. Ve čtvrtek odpoledne bych se na magistrálu jel projet. Zdravím všechny Nakole!

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2007
    Autor: blažej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zajímavá diskuse v Reflexu

           

      Naprosto souhlasím, cyklojízdy bývaly vždy v pátek a to mělo nějaký smysl. K čemu je dobrá cyklojízda v sobotu?:-(
      Škoda. V tomto směru je to posun zpět. Posun zpět pražské cyklistiky v pomeru k autum Praze.
      Jo jinak ten týden \"bez aut\" se v Praze opravdu městu vydařil. Nevím, ale takhle zaflákaný mesto jsem po prázdninách jako tento tyden jeste nevidela. Skrz auta a kolony se nedalo v odpoledních hodinách normálne po silnici projet. Jen klickovat po chodníku a mezi autama.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ringo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zajímavá diskuse v Reflexu

           

      Nojo, jenže pokud to má být masovka, tak to nejde nějak moc hrotit. Dneska lidi choděj na atrakce a ne na protesty. Dají se dělat dva druhy akcí:
      a) Ostré blokády ve všední den - očekávejte účast 100 lidí.
      nebo
      b) "výletní" akce s očekávanou účastí řádově vyšší.

      Uvidíme, kolik lidí dorazí zítra. Mám ale strach, že bude "moc" hezky a všichni aktivní cyklisti pojedou raději někam na výlet. :-/

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vráťa Filler)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zajímavá diskuse v Reflexu

         

    Ta diskuse je zajímavá v tom, že ukazuje, jak mnozí necyklisté na cyklistiku ve městě nahlíží. Oni se bojí, že jim rozvoj cyklistiky v Praze vezme prostor a peníze na silniční infrastrukturu a MHD. Bojí se, že cyklisté berou prostor už tak omezovaným chodcům.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vráťa Filler)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zajímavá diskuse v Reflexu

         

    Taky pamatuji na doby kdy na nas cyclisty ti v zdejsi radnici i s mayorem sr.. jak na placaty sutr . A tak jsem jsme poradali tydenni masovy protestni jizdy na kolech a k velky radosti motoristu v downtown a uz na nas nese..u o cemz svedci prez 500 km cyclopaths jen ve meste vybudovanych za poslednich deset let ..... Tak ze se dejte dohromady a taky protestujte , a pri tom presvedcujte spoluobcany ze je to dobry i pro spolecnost - budete zdravejsi , otuzilejsi , silnejsi a Vas zamestnavatel z Vas protoze nemarodite tak casto ma vetsi uzitek atd .... hlavne nejezdete bez helmy a nevybaveny , to by jste delali vsem slusnym bicyclists jen ostudu a pak potrebujete public dostat na svou stranu . Je to takova mala revoluce ale dobra pro vsechny ,z ktery budou profitovat i dalsi generace . Je zajimavy ze tech cyclopaths ktery se osvedcili chce mesto v kterym bydlim vybudovat vic , dokonce na autobusy namontavali pro jizdni kola racks aby dostali na kola i ty co to maji moc daleko .....

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024