reklama
Město: Plzeň

Cyklisté jezdí jako šílenci

„Dávejte pozor, až budete vycházet. Jezdí tu po chodníku šílení cyklisté,“ těmito slovy upozorňuje všechny zákazníky vedoucí cukrárny Róza na Klatovské třídě v Plzni Yvona Šloufová.

Z obchodu tu zaměstnanci i zákazníci často vynášejí například svatební dorty i za několik tisíc korun. „Nedávno mě tu jeden cyklista málem srazil. Mohl snadno někoho zranit a navíc zničit právě zakoupený výrobek,“ dodává Šloufová s tím, že někdy prodavačky kvůli zákazníkům raději vyjdou ven, aby se podívaly, jestli zrovna někdo nejede. Podobným příkladem je i nedávný případ, kdy opilý cyklista srazil na Americké třídě ženu, která čekala na trolejbusové zastávce. „Cyklistovi tehdy policisté naměřili 1,85 promile alkoholu v dechu,“ řekla policejní mluvčí Michaela Altmannová s tím, že žena skončila v nemocnici.

Prohřešků cyklistů přibývá, a tak se na ně zaměřili strážníci. Běžné kontroly vyvrcholily v tomto týdnu preventivní kontrolní akcí.

„Uložili blokové pokuty ve výši 2800 korun, nejčastěji právě za jízdu po chodníku. Jeden cyklista si vysloužil pokutu za jízdu po přechodu pro chodce a jeden za to, že neměl předepsané osvětlení,“ uvedla mluvčí strážníků Pavla Vaníková s tím, že strážníci narazili i na opilého cyklistu, který měl v dechu 1,28 promile alkoholu.

Zákon rychlost jízdy po cyklostezkách nijak neupravuje. „Pokud jede cyklista po silnici, platí pro něj stejná povolená rychlost jako pro auta. V případě, že jede po cyklostezce, ukládá mu zákon pouze povinnost neohrozit ani neomezit ostatní cyklisty ani chodce,“ vysvětlila Vaníková.

Jestliže budou mít Plzeňané nějaké dotazy ohledně předpisů pro cyklisty, jsou podle Vaníkové strážníci připraveni na jejich dotazy odpovídat.

[ Zpět ]
Datum: 27.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Plzeňský deník)
  • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

         

    Cyklista stazil v Plzni triletou holcicku a ujel.

    http://zpravy.idnes.cz/cyklista-srazil-v-plzni...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2007
    Autor: Ludek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

         

    CYKLISTI JSOU MÉNĚ NEBEZPEČNÝ PRO CHODCE A TO I NA CHODNÍKU NEŽLI AUTA PRO CYKLISTY NA VOZOVCE. VIZ STATISTIKA.JDE HLAVNĚ O POCHOPENÍ A O OHLEDUPLNOST. JINAK SE NEBUDEME CÍTIT BEZPEČNĚ ANI V TANKU . A ALKOHOL TO JE SVIŇA.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (P.P ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

           

      No, Ono je to asi zase o lidech - neni normalni, kdyz nekdo jede na kole a ma v sobe 1.87 promile. Pak docela snadno nekoho srazi. Taky jezdit po chodniku/po silnici je otazka - po Klatovsky bych ale asi dobrovolne nejel... Zkratka delejme neco pro to, aby si chodci nestezovali na cyklisty a naopak...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (CHIP)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

           

      Musím jet tak rychle, abych byl schopen zastavit na vzdálenost, na jakou mám rozhled. To platí pro JAKÉKOLI VOZIDLO NA JAKÉKOLIV VEŘEJNÉ CESTĚ. Na chodníku musím navíc počítat že mi tam ze strany někdo vyběhne z baráku.Někdy je jízda po chodníku nutnost ale chce to jezdit přiměřeně POMALU. Kvůli kokotům kteří to nechápou pak dostáváme pokuty i tam kde by to nevadïlo. J

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

             

        To nestačí. Musíš dokázat zastavit (či jinak účinně reagovat) na POLOVIČNÍ vzdálenost, než na jakou vidíš, protože musíš počítat s tím, žepohybovat minimálně stejnou rychlostí, jakou se pohybuješ Ty sám. V ostatním s Tebou stoprocentně souhlasím.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2008
        Autor: Medvěd
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

         

    Já osobně si myslím že za jízdu po chodníku by se neměly udělovat pokuty mě osobně za to zebraly už několikrát ale naštěstí jenom upomínka.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: Werďa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

         

    Souhlasím s pokutováním nezodpovědných (neukázněných ) cyklistů ale taky by se policie měla zaměřit na chodce a venčitele psů na cyklostezkách,zdůrazňuji NA CYKLOSTEZKÁCH .

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pe3k)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

         

    Vím o plzeňských cyklostezkách své. 15 let, každý den, v létě i v zimě křižuji na kole Plzeň. První cyklostezka kolem řeky za papírnou mě vyléčila z iluze se bez problémů projet na kole po městě. Chodci, mateřské školky na procházkách, psi volně běhající nebo na vodítkách křížem přes cestu, jejich hovínka a nadávky majitelů, občas i nějaký zub v lýtku. Po dvou letech pravidelných cest do práce a zpět, jsem začal jezdit po silnici a cyklostezky se pro mne staly nepovedenou teorií. V Plzni jsou násilně vytvořeny proto, aby jsme se přiblížily EU. Nepovedlo se. Vypadá to, že je projektují lidé, kteří v životě na kole nejezdili. A ty směšné světelné semafory na křižovatkách a přejezdech! To je výsměch, semafor za sebou nahoře! Strážnící? Jeden den mě zbuzerovala parta MP, že jedu po chodníku na Lochotíně. Hájil jsem se tím, že na mapě vydané magistrátem tudy vede povolená cyklostezka. Nepomohlo to, o ničem nevěděli a basta. Za týden na chodníku bílá čára a byla z toho stezka. Žádná jiná změna. Zmatek a zase zmatek. Za vyznačeným koncem cyklostezky pokračuje co? Je to chodník nebo vozovka? V mnoha případech to není jasné a k tomu se ještě přidá křížem zaparkované auto nebo dokonce přímo na stezce policejní auto... K Boleveckým rybníkům také nesmím, na mnoha příjezdových cestách je zákaz vjezdu všem vozidlům. Mohu mnoho vyprávět a mohu s určitostí prohlásit, že cyklostezky v Plzni jsou vesměs hloupost a líbivá alibistická teorie. Definice: Cyklostezka je komunikace, na které jsou trpěni cyklisté. Přednost mají motorová vozidla, psi a chodci. Máte někdo jinou?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (arrow)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

           

      Mluvíš mi z duše. V Praze je to stejné. Jen mi není jasné, jak bylo možné z mapy poznat, že stezka vede po chodníku. Podle všeho se mohlo jednat o vyznačenou cyklotrasu, která může vést i po komunikaci společné s motoristy. V Praze je podobná situace na nábřeží u Národního divadla: Vede tu cyklotrasa značená žlutými orientačními tabulkami, ale protože chybí modrá kulatá značka "Stezka pro (chodce a) cyklisty", po chodníku se tudíž nesmí a podle předpisů musí cyklista mezi auta.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2008
      Autor: Medvěd
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

           

      No, zrovna v Plzni působí aktivistka Cyklo Radka a problémy cyklistů tam řeší web http://www.plzenskonakole.cz/cz/uvodni-stranka-229
      Pokud vím, tak se jako dopravní cyklista profiluje a tak by měla vědět co a jak.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2008
      Autor: kolombo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

             

        Zběžně jsem ty stránky prohlédl a působí na mě velice sympaticky.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2008
        Autor: Suchoj
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

           

      Mám přesně stejné zkušenosti.Musíme si jako cyklisté uvědomit, že cyklostezky opravdu nejsou pro cyklisty.Je to pouze příležitost pro naše mocipány jak se zviditelnit a především poskytnout dobrej kšeft spřáteleným firmám. To, že je navrhují lidé, kteří v životě na kole nejeli je také svatá pravda. Češi asi nikdy nebudou respektovat to, že cyklostezka je pro cyklisty. Takoví už bohužel všichni jsme.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kutopos ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

         

    Vaníková to má v hlavě pomotaný. Nějak mi není jasné proč by na cyklostezce nebyla maximální povolená rychlost (= pozemní komunikace v obci). Ostatně bych se nedivil, kdyby trvrdila, že cyklista může dostat pokutu za překročení rychlosti...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

           

      A taky by měla by naprostou pravdu, protože cyklista může být (a měl by být) samozřejmě za překročení max. povolené rychlosti pokutován ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2009
      Autor: Kubajs
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

             

        A jak ma cyklista poznat, ze prekrocil rychlost?

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2009
        Autor: LOBO
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

         

    Když už se tady chlí oheň a sýra na cyklisty a další osoby zak by bylo taky vhodné napsat jaká tam je vlastně dopravní situace. Pochopil jsem, že tam snad na chodníku je vyznbačená stezka pro cyklisty, ale jaká a jak je značená už není uvedeno.
    Fakt je, že na stezce pro cyklisty jsem ještě nikde neviděl rychlostní omezení, takže kdo umí může jet klidně 50, stačí když neohrozí ostatní. Myslím, že na frekventovaných místech by klidně mohlo být omezení rychlosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté jezdí jako šílenci

           

      Ale, že se mi ten sýr poved, samozřejmě má být síra.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024