reklama
Město: Praha

Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

Zdravím příznivce CD,
v neděli jsme se vypravili na kole z Rožmitálu pod Třemšínem do jihočeského městečka Blatná.
Je to asi 45 km. Na zpáteční cestu jsme si zjistili vlakove spojení, abychom se stihli nejak v rozumnou hodinu vrátit. Vlak z Blatné jede nejprve na Březnici, tam se musí přestoupit do vlácku na Rožmitál. Jízdné pro 2 osoby stojí 64 Kc, 2 kola (od ledna 2007) již 52 Kč. (dříve 40 Kč). To by ještě šlo. Akorát,že CD jsou tak mazaný, že jízdné na kolo platí pouze do vyložení kola, takže pokud se musíte přemístit (ne vlastní vinou) do jiné soupravy, která navazuje, zkásnou Vás hrdě o dalších 52 Kč. Pro představu vlak trasa Březnice-Rožmitál jede 10 minut.
Nakonec bylo k tomu všemu ještě zpozdení 25 minut, takze musím konstatovat, že po tom, co videla paní průvodcí urcitou nespokojenost v nasich vyrazech, prohlásila, ze nám dalsí jízdne na kola odpoustí, ale ze príste uz to budeme platit.
Nelíbí se mi v tomhle smeru "marketingové uvazovaní CD", nebot to cele nemá zádnou logiku. Platíte za kolo 26,- Kč at jedete z Ase do Ostravy nebo Prahy na Karlstejn. Platíte stejne, at jste v pantáku, kde mají udelaný jiz prostor na kola, nebo at jste v motorácku, kam se kola sotva vejdou. A to, zebych musela platit jízdne znova, jen kvuli tomu, ze díky nim musím prelézt do jine soupravy, to uz mi normální neprijde vubec.
Chápu, že vydelávat se musí nezytne na "všem" a na "všech". Takže, ačkoliv vlakem ráda jezdím, zůstanu raději nakonec cyklistou.

[ Zpět ]
Datum: 11.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Věra)
  • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

         

    Nevěš hlavu, dá se to obejít, když si pořídíš za 60Kč dvoudení "legitku pro kolo". Je pravda, že dáš sice 60, ale pak si s kolem přestupuješ kolikrát chceš a celý víkend.Co už zase není tak špatný,ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

           

      Ještě lepší je jezdit na kole v pohraničí. Ve zpáteční jízdence Egronet za sto korun je doprava kola ve vlaku zdarma, jízdenka platí celý den a dá se na ni jet až sto kilometrů za české hranice /Zwickau, Plavno, Weiden, Hof atd). Nastoupit a vystoupit můžu kdekoliv na trase.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vladimír ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

           

      Ano, to nám pak paní průvodčí také vysvětlila. Jen mi jde o princip. Ten jejich system placení nemá žádnou logiku.
      Samozřejmě si přístě tu dvoudenní pořídím.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Věra)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

             

        Musim si k tej predplatenku na kolo (napr.za tych 60 Kc) este aj dany vlak 2 hodiny dopredu rezervovat, alebo budem moct potom kedykolvek pocas vikendu nastupit do vlaku bez nejakeho financneho postihu? Dik za odpovede :)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2007
        Autor: Bobikpp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

               

          Pokud to není vlak s povinou rezervací, pak rezevovat nemusíš.
          Jinak k úvodnímu příspěvku. To mě štve velmi, ať chci jet kamkoliv dál, vždy musím alespoň 1x přesedat, bydlím na lokální trati, kdysi jsem proje za 20 Kč republiku s kolem napříč.
          Třeba jednou někdo, kdo to vymýšlí, pochopí, že cestující nejsou jen substrát.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2007
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

                 

            Pro upřesnění: vlak s povinnou rezervací se pozná tak, že má v jízdním řádu symbol kola v obdélníčku nebo symbol kufru v obdélníčku.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.04.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (petrk)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

                   

              Mne ten soucasny system prijde jednoduchy, prehledny , logicky a levny. Pokud to jel motoracek 10 minut, pravdepodobne se to dalo stihnout za 20 minut po vlastni ose a usetrit za jizdenku za kolo i za vas. Platit za kazdy vlak ma urcitou logiku, vetsina problemu vznika prave pri vykladani a nakladani. Pokud by se melo zacit platit za km, tak se to tim urcite nezlevni, takze bych radsi moc nevolal, ze se da odvezt kolo z Chebu do Ostravy za 26 Kc.

              [ Zpět ]
              Datum: 20.04.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Kuba)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

           

      ...ale co když nechci jezdit dva dny , ale pouze den jeden ? a pisatelka píše, že pokud ne vlastní vinou musíš přestoupit, tak není logická jim ještě za to platit. a dále - jet ve staré, panťáku (např směr Benešov...) je opravdu lahůdka... Zaplatíš a stále vadíš.. všem - když máš velkou tašku, batoh atd. nic se neděje, zaplatíš si, hlídáš si kola a ještě jsi na obtíž. To mne opravdu štve...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ferda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

             

        Od června 2007 existuje i jednodenní kolenka za 50 Kč - viz www.cd.cz/kolo.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (masinka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

             

        Asi tak:-) Spíše mi šlo o logičnost cele záležitosti.
        Není moje vina, ze musím přestupovat, abych dojela např. z Blatne do Rožmitálu. Prostě to tak je.
        I mě nebaví přenášet kolo z jednoho vlaku do jiného:-(
        To je jako bych v Praze v metru platila 1x 20 Kc na trase C, pak 20 Kč při přestupu na A a pak případne 20 Kc na B-éčko:-( A to už nemluvím o tom, že v klasických starých \\\\\\\\\\\\\\\"motoráčkách\\\\\\\\\\\\\\\" to není s kolem zrovna optimální. Když se sejde víc cyklistu, není to pomalu kam dát, nedej buh, kdyz nekdo drív vystupuje. Taky jsem zažila, že ve smeru na Dobrís odpojili jeden vagon - v nedeli a sup se vsema kolama do jednoho. Nádhera. Takze nejspís by sluzby mely odpovídat, tomu co si zaplatíme. Kasírovat umí kazdej blb. Bohuzel nejezdím tak casto Elephantem, který je na kola \\\\\\\\\\\\\\\"luxus\\\\\\\\\\\\\\\".

        [ Zpět ]
        Datum: 20.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ringo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

               

          Já souhlasím, také mi přijde současný systém ajko nešťastný. Ale tady brečet nemá cenu, piš na ČD. Podle mého by se mělo při přepravní vzdálenosti platit dle kilometrů, u delší přepravy jednorázově.
          Co se týče podmínek přepravy cykloturistů - bohužel naposledy se větší množství nových vozů kupovalo za bolševika, kdy přeprava cyklistů nebyl problém, takže vozy na to nejsou uzpůsobeny. Každá přestavba drážního vozidla je bohužel velmi nákladná a z příjmů za jízdné se nemá šanci zaplatit - až bude stát nákup a modernizace drážních prosrtředků více podporovat, tak se situace zlepší.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2007
          Autor: M-K
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na kole vlakem aneb jak zustat radeji na kole

                 

            Ach jo - překlepy. Chtěl jsem napsat u přepravní vzdálenosti do 50 km dle vzdálenosti, u delších tras jednorázově.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.08.2007
            Autor: M-K
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

576 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024