reklama
Město: Praha

K histerii z krádeží

Mám kolo Author dohramady (brašna, zámek) asi za třináct tisíc včetně příslušenství, tedy takové, které je na dopravu po městě a příležitostné amatérské výlety více než dostačující. Je rok staré a bývá spíše neumyté, protože kdo by ho pořád myl :) Jezdím s ním do centra denně už asi půl roku a když jsem začínal, rozhodl jsem se, že se nebudu omezovat v tom, kam s ním všude můžu jet, kvůli parkování. Tedy běžně ho zamknu o značku před knihovnou, o zábradlí před čajovnou apod. a to i za tmy a na několik hodin odejdu. Sundám světla, z brašny pouze vyndám cenné věci.

Kupodivu (mému :) my ho zatím nikdo neukradl. Ani mi nikdo neodřezal brašny ani z nich nic nevzal (nechávám tam věci jako svetr apod.)

Zabezpečení nic extra. Vždy zamykám účkovým zámkem (nějaký šmejd, uvažuju o lepším) a lankovým zámkem s alarmem. Brašny jsou přišité na nosič. Lankový zámek přetáhnu přes pevné uchycení (značka), rám, přední kolo a větrací otvor v helmě. Ve velmi blízkém okolí (tak aby to bylo praktické, řekněme 50-100 metrů) se pouze snažím zvolit takové místo, aby bylo co nejvíce na očích lidí. Celé je to tak na pět minut a to vcelku kdekoliv.

Netrdím, že je takto mé kolo bezpečné a že není šance, že mi ho již brzy ukradnou (to jistě je), ale spíš to, že mi na základě této mé zkušenosti přijde, že se to s tou histerií okolo zlodějů kol trošku přehání.

Třeba v tom, že mnoho lidí vzdá městskou cyklistiku proto, že vidí nepřekonatelný problém s tím, že na většině míst nemají žádné hlídané místo, kde kolo zanechat. To se však naprosto míjí s realitou, jak již jsem popsal.

Navíc lehce bych dokázal ještě tato bezpečnostní opatření podstatně zlepšit a pořád bych byl s náklady na zlomku ceny celého kola. Prostě se mi nezdá, že problém se zaparkováním by byl nějakou nepřekonatelnou překážkou, proč nejezdit po městě na kole. I když určitě má hodně lidí špatné zkušenosti, zdá se mi, že se ten celkový dojem na základě několika individuálních zkukšeností velmi přehání.

[ Zpět ]
Datum: 11.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek Hanke)
  • Re: K histerii z krádeží

         

    Kde budeš mít odložený kolo 28.3?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Chmaták)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K histerii z krádeží

           

      28.3. budu v Dijonu. Když mi tam nějaké kolo půjčí a dáš mi email, tak ti s radostí napíšu, kde jsem ho odložil. Snad mi ho nepřijedeš ukrást? ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek Hanke)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: K histerii z krádeží

         

    No já si stále držím 3 kola. Jedno za 13 kKč na výlety, cestování a nějaký ten pohyb. Starého favorita na ježdění na nákupy, do hospody (před hospodou \"sváteční\" kolo nenechám ani omylem) a k jízdu na dráhu (na \"sváteční\" kolo nenechám celé dny pršet, mrznout - favouš to snáší bez velké újmy). A jednu starou šunku ale ukrajina mám připoutanou před nádražím ve městě kde dělám, je to rychlejší a lacinější než MHD. Když tak sleduju na čem jezdí \"dopravní\" cyklisté - pokud nemají možnost hlídané úschovy v práci tak na šunkách. Teď jsem ale trávil pár dní v Uherském Hradišti, překvapilo mě extrémní množství cykloušů, stojanů na kola včetně před kostelem a skutečnost, že řada kol ponechaných ve stojanech patřila do kategorie \"pěkné\". Asi město cyklistů:-))) Mimochodem - cenová hladina kol i komponentů byla výrazně nižší než ve Východních Čechách....

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dopravní cyklista)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K histerii z krádeží

           

      K tomu Uherskému Hradišti, bydlím tam 22 roků, celou střední (tj. 8 let) sem do školy jezdil na kole (uznávám že to bylo horské kolo pouze za 6000, ale takové se asi kradou nejvíc, když nepočítám klasické skládačky :-D), pak taky do hospy, na nákupy, na stadion, prostě všude a nikdy sem o něj nepřišel. A to jediný zámek, který jsem na kole míval byl ten klasický asi 0,5 cm tlustý spiralový drát v obalu z PVC, který s trochou námahy přestřihne kdokoliv štípačkama kleštěma. Netvrdím, že se v Hradišti kola nekradou, to kradou a né málo (např. soused přišel o dvě) ale myslím si, že pokud kolo nenechám vyloženě někde v uličce, kde nikdo nechodí a postavím ho do stojanů kterých je na náměstích, před hospodama a nákupníma cantrama v Hradišti opravdu celkem dost (minimálně po srovnání s Olomoucí :-( ) tak o něj fakt nepřijdu. Navíc jsou v Hradišti náměstí hlídané kamerama (což domácí jistě ocení :-)))
      Sečtno podtrženo, zajeďte si někdy do Uherského Hradiště, možná vás překvapí, na jaké úrovni je tam cyklistika :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2007
      Autor: Die-or-go
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: K histerii z krádeží

         

    Kolik cikánů nebo feťáků jste viděli jezdit na dražších kolech? Kolik sociálně slabších majících hluboko do kapsy jste viděli jezdit na lepších kolech???
    Kdopak ta ukradená kola asi kupuje??? Pokud bude poptávka tak se holt krást budou:-(((
    Své kolo nespustím z očí ani na minutu:-((( Pokud bude poptávka po kradených kolech nebo pokud se do toho nevloží stát nějakou formou povinné registrace tak to bude na levačku:-((( takže to furt bude o investicích do kvalitních zámků...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2007
    Autor: TWISTR
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K histerii z krádeží

           

      No já abych řekl pravdu, tak u drahého kola se dokonce bojím, že mě z něho někdo za jízdy sesadí. Pár takových případů se už vyskytlo. Do města bych na něm nejel ani náhodou. U modelů do 20 tisíc se to dá ještě zkosnout, odvážil bych se ho na ulici zamknout, ale pořád je nutnost mít ho stejně na očích - zámek zdrží zloděje maximálně na pár minut.
      Mimochodem, přepilovat lankový zámek o tloušťce 1.5 cm trvá cca 2 minuty (obyčejnou pilkou na železo).

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Kubajs
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K histerii z krádeží

           

      viděl jsem celkem kvalitní zámek od ABUSu za cenu 8500,-, bezpečnostní třída 25 ;). Zámek pro dražší motorky.
      Běžný zlodějíček by si na tom vylámal zuby. Ale vozit to s sebou, nic moc...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Kubajs
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: K histerii z krádeží

             

        Já bych snad ještě dodal, dobrým nákupem čórky se mi zpravidla chlubí lidé, kteří to nemají vůbec zapotřebí - majitel sítě hospod, bagrista s třicítkou čistého.... Na pochybné inzeráty reaguje i řada přispěvatelů do cyklistických fór...
        Přestaňte kupovat čórky a té zlodějiny ubyde...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2007
        Autor: TWISTR
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: K histerii z krádeží

               

          presne nedavno se mi jeden typ chlubil ze si koupil kradenyho Geryho tak jsem se ho zeptal jestli mu to jezdeni dela radost on to neresil ja bych na tom kole jezdit nemohl uz pro ten pocit je to hnus

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (cocotek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: K histerii z krádeží

         

    Mam podobne zkusenosti jako pisatel, jenom takhle jezdim uz aspon 10 let. Spatne zkusenosti mam ale s tim kdyz jsem nekdy nechal kolo venku na ulici pres noc, to se pak projevil spis vandalismus nez pokus o kradez: napr. povolena kola a ponicene bovdeny, ukradene sedlo(na rychloupinak)....
    Zakladem ale je ten\"uckovej\" zamek, na trhu jsou zamky ktery vypadaj velmi bytelne ale je to napr. jen tenke lanko obalene tenkym plechovym zakrytem, v mezivrstve je ale pouce vzduch...ten kradezi nezabrani...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (michal22 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K histerii z krádeží

           

      Díky, to je povzbuzující. Mluvíš také o Praze?

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek Hanke)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: K hysterii (!)

         

    :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: K histerii z krádeží

         

    Tady se vůbec hodně věcí velmi přehání. Sou tu lidi, co ti budou třeba až do zblbnutí vykládat, jak je na silnicích nebezpečno, až dostaneš pocit, že vlastně provozuješ životu nebezpečný sport. I když jsi ten pocit nikdy předtím neměl. A co se vůbec divíš, jsi na internetu. No asi máš pravdu, pilování zámku na veřejnosti by jistě neušlo pozornosti kolemjdoucích, a taky máme po Praze všude plno kamer... To už je snad nebezpečnější to takhle nechat někde v lese. Ale sám se nějak tomu pořád bráním, nechat kolo bez dozoru. I když je to už pěkná šunka a sem zvědavej, kdo by to chtěl ukrást. Ale jde o jednu prostou věc - já na něm chci ještě dlouho jezdit.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K histerii z krádeží

           

      Přepravuju se po Praze za svými klienty už devět let výlučně na kole a průměrně tři hodiny denně ho mám zamčený bez dohledu někde na ulici k zábradlí nebo dopravní značce. Za tu dobu mi jednou ukradli sedlovou tašku s nářadím a jednou se někomu (za tmy) téměř povedlo kombinačkama přecvaknout lankovej zámek, ale své dílo nedokonal. Zato v chodbě baráku mi už dvakrát kolo (jednou dětské a jednou manželčino dámské) skutečně ukradli - opět přecvaknutej lankovej zámek.

      Takže krade se, ale není to snad vyloženě na denním pořádku. Z mé zkušenosti vyplývá, že větší nebezpečí hrozí tam, kde má zloděj na svou "práci" klid, a méně už tam, kudy choděj lidi.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K histerii z krádeží

           

      To, že vám toho ukradli tak málo je jenomotázka času a momentální koncentrace zlodějů na příslušném místě.Kolo zamykám a nenechávám ho dlouho nikde bez dozoru.Ukradli mi už 4 bicykly, computery a spoustu dalších věcí z kola. Několika krádežím jsem zabránil. Např. v Bělehradské(Pha2) jsem v poledne před bufetem zamkl kolo na lanko a tak,abych na něj viděl. Než jsem snědl polévku, objevil se hoch a nenápadně tahal z igelitky pákové nůžky,druhý hlídkoval u vchodu. Vyběhl jsem, a alespoň jsem je nakopal do řiti, byli tak překvapeni, že mě ani nezabili.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (H.Kolář)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K histerii z krádeží

           

      To víš, v Praze je nebezpečno, dokud mi radka nevysvětlila, co se mi může všechno stát, tak bych se nebál ani jet těmi opuštěnými uličkami Ruzyně, letiště, šárkou atd. při cestě domů, teď si holt dávám pozor :-D
      Ale zloději jsou fakt všude a je to jen o smůle. Nadruhou stranu v Praze vídám čím dál víc cyklistů, to je dobře...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: K histerii z krádeží

             

        Já už v Praze přišel o 2 kola, jeden author Modus a jednu už nevim co to bylo. Jedno před panelákem, Moduse v Žitný. Obě zamknutý rámovým zámkem, nebo jak se jmenuje to účko. Asi je to o štěstí/smůle.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kuba)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: K histerii z krádeží

         

    Ahoj cyklisti, zcela souhlasim s Hynkem. Jezdim na kole od detstvi temer denne (opravdu), tj. uz 20 let. Zamykam kolo opravdu jen vyjimecne (protoze se tim proste nechci zdrzovat), a to jen na velmi frekventovanych mistech jako je treba vlez do metra anebo kdyz jej nechavam treba prez noc, a NIKDY MI ZADNE KOLO VENKU NEUKRADLI. Ma kola jsou sice z tech levnejsich, ale jezdi OK. Dvakrat se mi stalo, ze mi ukradli svetlo a jednou ho chuligani zmlatili a jednou mi ukradl soused kolo ze zamcene kolarny v dome ... cemuz by stejne cyklisticky zamek nezabranil. Takze, pratele, tuhle paranoiu kradezi opravdu nechapu ... proste si temito extremne vyjimecnymi pripady kradezi nenechme kazit cyklistiku :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza Horacek ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: K histerii z krádeží

           

      Nemám jedinou zkušenost s krádeží kola v Praze. Dokonce ani brašničku s vybavením si neberu po zamknutí kola sebou. Zámek mám lankový (zato drahý a kvalitní). Vyhýbám se zamykání kola o dopravní značku (Nějaký chytrák by jí mohl vytrhnou :-) ),ale používám kvalitní "kování" na budovách. Kolo nechávám vždy na frekventovaném místě i kdybych na něj přímo neviděl (kolo dáte na dvorek a zloději tak ubydou diváci) . V noci samozřejmě kolo nikde nenechávám.
      L

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (leeuwerikcz)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

446 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024