reklama
Město: Praha

Taky něco pozitivního ČD+kola

Od 31.3. se obnovuje o víkendech osobní doprava na trati 121 Hostivice-Podlešín. Jedná se o dva páry vlaků (jeden dopoledne, druhý odpoledne). Vlaky jsou s rozšířenou přepravou jízdních kol a na všechny platí PIDka.
Blíže na http://www.ropid.cz/cz/projekt/2007-03.htm

[ Zpět ]
Datum: 09.02.2007
Autor: petrp
  • Re: Taky něco pozitivního ČD+kola

         

    Jojo, už sem tady na to někde upozorňoval, ale nenapadlo mě, že to je na ropid.cz a to tam běžně čtu..
    Jinak tenhle vlak jezdí přes Středokluky, doporučuju si tímhle zkrátit cestu přes Prahu, tady tímhle směrem se dá jet jen z Zličína nebo Dejvic (oboje 20 km ze Středokluk) anebo po trati Praha - Kladno, kde ale těch vlaků moc nejezdí a je to zase jinej směr :-(
    Už plánuju jak tohle zohledním v mojem Slánském výletě!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 10.02.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Taky něco pozitivního ČD+kola

         

    No, ja nevidim jediny duvod v tom, aby CD pokud to umoznuje prepravni kapacita prevazela jedno kolo pro kazdou osobu bezplatne a NA VSECH spojich.
    Dal by jiste nebyl v dnesni dobe udelat sluzbu, kdy by byla preprava se zakoupenou nevratnou jizdenkou na urcity spoj min 24hod predem garantovana a to pouze za cenu jizdenky. CD by meli timpadem avizo, ze pojede jiste x lidi a muzou pridat vagon.
    Minuly rok jsme jeli s partou vlakem na hory (asi 10lidi). Horko tezko jsem kontaktoval prepravce (nejaka lokalni soukroma draha) s tim, ze nas hodla urcitym spojem na mistni lokalce jet 10osob s lyzema a baglama (bal jsem se, ze se nevejdem). Bylo me sice slusne odpovezeno, ze se nemam ceho obavat, ze se vejdem. Ale si jsem byl prvni v republice. A popravde jsem se te mistni lokalky bal, az nam reknou, ze mame smolika.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (keni)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Taky něco pozitivního ČD+kola

         

    To je dost zajímavý. Myslel sem si, že tuhle trať už nikdy celou nedaj dohromady. Nějak se jim rozpadala, byla vždycky otevřená jen půlka a na druhé půlce se provozovala náhradní autobusová doprava. Bylo jen jasný, že alespoň z jedné strany musí vždy fungovat, protože je do ní zaústěná vlečka na letiště Ruzyně, zásobujou to tudy leteckým benzínem. Ve škole a od kámošů sem slyšel cosi o rozpadajících se mostech, někdejším pokusu s dvoudílnými pražci, nepropojenými spojovací tyčí (což má při provozu za následek samozřejmě totální rozsypání rozchodu)... Doufám, že si tu trať teda nepletu s nějakou jinou. Ale pro výlety s kolem ji určitě nepoužiju, odrazuje mě hlavně malá kapacita takovýchhle lokálek, motoráček 810 se koly zaplní velmi rychle. K přepravě kola užívám pouze hlavní tratě, po nichž jezdí dostatečně kapacitní soupravy. Zbytek cesty se prostě došlape, přece se nebudu rvát do přecpanýho motoráku.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Taky něco pozitivního ČD+kola

           

      Doufejme, že tu budou jezdit nějaký větší vlaky, dokonce sem kdesi slyšel, že by tam mohli jezdit rychlíky z Mostu...
      Jinak by to mohlo pomoci Slánsku, který je šíleně nedostupný a turisticky neobjevený, podívám se alespoň do Loun.
      Z centra Prahy k nám je to 20km, To běžnému cyklistovi dost pomůže. A ta trať je úžasná, hlavně ze Středokluk do Podlešína. Uvidíme, co z toho bude. Brzo se zastavim na našem nádraží a zkusim vyzvídat.... Chtěl bych tam nechat nějaký letáky a nástěnku...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Taky něco pozitivního ČD+kola

         

    Pár faktů: tato trať byla pro špatný stav opuštěna v roce 1993. Obnovila se z důvodů strategických: aby zásobování letiště pohonnými hmotami (denně cisternový vlak) nebylo závislé na jediném směru. Zajímavostí je i to, že trať je v podstatě novostavbou z poloviny 60. let 20. století, kdy byla do této trasy přeložena kvůli rozšiřování letiště.
    Nejsem z Prahy, takže po ní asi nikdy nepojedu, ale myslím si, že vlak z centra Prahy s mnoha zastávkami ve městě do tohoto atraktivního směru je dobrý nápad. Bude tam jezdit motorový vůz 810 s jedním nebo dvěma vozy na kola. Kapacita by měla být dostatečná.
    Prosím, nekritizujme ještě než to vůbec začne jezdit. I tyto hlasy mohou na ČD dopadnout na "úrodnou půdu".

    [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2007
    Autor: Marťa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Taky něco pozitivního ČD+kola

           

      No přeložená je ta část mezi Jenčí a Středoklukama, což máš pravdu, že to je celej opravenej úsek, ale nadruhou stranu všmlm sem si, že je uklizený a vyčištěný celý úsek i na druhou stranu (opravoval se viadukt v Zákolanech) a taky i ostatní tratě kolem Zákolan a Kralup jsou až podezřele čisté....
      Äž opraví i trať ze Smíchova do Jenče, tak by to byla super linka, sice dlouho, ale krásně by to cyklistiy i turisty vyvezlo z centra do Všech zajímavých míst severozápadního okraj Prahy....
      Jo a těch zastávek v Praze moc není, Bubny jsou hnusný a blbě dostupný, Dejvice sou klasika, na Veleslavíně bude možná metro, ale stejně je stranou a další je až Ruzyně a ta je dost mimo, úplně na konci Prahy a dostupnost busy není úplně super....
      BTW plánuje se tam více zastávek (Liboc) a možná tam bude jednou tak efektivní provoz, že část lidí, co plní ty busy, bude jezdit vlakem, který je fakt rychlejší....

      [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

417 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024