reklama
Město: Litvínov

Cyklostezka ve Flajske obore

Mno si tak hezky slapu tusim nekdy kolem 26.6. "cyklostezkou" ve Flajske obore, libuju si, jak se tam bez aut hezky dycha a ze se tam po asfaltu jede hezky i na pologaluskach, protoze vetsina cyklostezek je asi bohuzel jen pro horska kola a i ten kousek mezi Mostem a Litvinovem je sama prudka zatacka a dira (kdyz jeste nejezdilo tolik aut, tak se mnohem lepe jelo po silnici) a kdyz uz jsem mel nejhorsi kopce za sebou, tak mne dojeli "jacisi 2 prihrati bratri ve smrdutem Peugotu" a jestli pak vim, ze je ztezka pristupna jen od 1.7. do 31.8. ;-( ...
Ptal jsem se kde je to napsano a ze pry na vyvesni desce MU ;-( a take na ceduli u vjezdu do obory.
Kdyz mne poslali z toho kopce zpet zpet (a mohl jsem byt rad, ze to bylo bez pokuty anebo ze mne dokonce nezatrelili...), tak tam opravdu takovy maly napis v rohu byl (nenapadlo mne si z jedouciho kola cist celou tabuli od naucne ztezky...) a mezi jinym v pravidlech i ze se nesmi v obore zastavovat (pokud nahodou uz nebudu do kopce moct, tak asi musim jet zpet, anebo umrit, ale zastavit za zadnou cenu ne!!!...).
Mel jsem vylet zkazeny a jel samozrejme po tom nejhorsim kopci, po kterem jsem jeste chtel jezdit po Krusnych horach domu a jsem tak znechucen, ze uz mne to tam vubec nelaka a radeji jezdim po silnicich ve Stredohori, i kdyz tam obcas bohuzel nejake to auto jede.
Asi v te obore bude ted o prazdninach plno a mohl bych se tam s nekym srazit, kdyz se tam smi jezdit jen 2 mesice v roce, jeste jen v urcitou dobu a nesmi se zastavovat.
Pekne dekuji za takove "cykloztezky" (urcite stala miliony) a hlavne ze se o ni urcite muselo kdysi take psat v novinach, kdyz se se slavou otevirala - mam pocit, ze se mozna kvuli nicemu jinemu ani nestavela :-( ...

[ Zpět ]
Datum: 21.07.2006
Autor: VladaS
  • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

         

    Ano to mě taky dokáže naštvat! Aby měla cyklostezka otvírací dobu??? Vím přesně o čem je řeč a mám jedno malé řešení, ale pouze pokud se jede ze strany Dlouhá Louka dá se pokračovat podél přehrady (pouze pro MTB nebo treking) až vyjedeš na silnici :-( Dluhá Louka - Fláje. Je to pouze nouzové řešení, ale komu by se chtělo u vrat obory vracet, že?. Pokud jedeš od Litvínova dá se kolo vytlačit podél obory do prudkého kopce na Klíny,ale je to "záhul". Přeji mnoho příjemnějších zážitků na kole. Dandy

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dandy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

           

      ...Zlatej západ...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

         

    Fláská obora je chráněné území a proto zde platí zvláštní režim. Vyskutují se zde tetřívci, čáp černý, atd. V červnu vyvádí srnčí kolouchy. To, že cyklisty pouští do tohoto prostoru alespoň na dva měsíce v roce je úspěch. Na druhé straně je zde provozována komerční činnost, viz. www.oboraflaje.cz. Nemužete mít za zlé, že cyklistiku provozovatel do své činnosti nezahrnul.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hmm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

           

      O.K To to chápu a respektuj. Jsem milovníkem přírody a vím, že Flájská obora je pro zvěř "oáza klidu"nehulákaj tam houbaři, hledači pokladů atd., ale myslím, že by mělo být výrazněji upozorněno na skutečnost, že je otevřena jen v určitou dobu a na místo toho by cyklistům měla být nabýdnuta"objížďka". Jezdím v této lokalitě hodně a vím, že i mimo oboru je plno jiných hezkých cest a pověsit cedulku od - do jeďte touto cestou není zas, tak finačně náročné. Dokážu si představit rozčerování cyklisty, který si v mapě najde tuto cyklostezku a po vystoupání na Dlouhou Louku následnému sjetí k oboře zjistí že tudy cesta nevede. Hezký den Dandy

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dandy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

             

        Ano, to je ale vina vydavatele té mapy, že neuvedl dodatečné informace :)). Teď ale vážně, taky mně to omezení žere. Stejně jako stále odmítané propojení Litvínova a Mostu cyklosteskou.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

               

          No to by bylo super páč po té hlavní do Lv se fak nedá ještě tak přes Braňany. Naštěstí bydlím v Lv, tak to do hor namám daleko. Dandy

          [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dandy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

               

          Nevim jakou mapu jsi videl, ale v Shocart Krusne hory mostecko z r. 2006 je vstup do obory uveden.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.12.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (prrrrrrrrr ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

                 

            Nepsal jsem, že jsem koukal do mapy, reagoval jsem na to co napsal Dandy.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.12.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

         

    Ještě mě tak napadá... Máte tam sníh? Řekl bych,že kdyby nebyly vidět stopy na začátku trasy, třeba by se orgáni tolik nenamáhali naskákat do auta a vyrazit za narušitelem...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka ve Flajske obore

           

      V červnu tu sněhu moc nebývá :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza_)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024