reklama
Město: Brno

Do prace na kole

Je zajimave, ze Brno zaostava za Prahou, tam se na diskusi kdo jak jezdi na kole do prace diskutuje mnohem vic a nejen o tom. Takze Brnaci mame tu super okoli pro kolo, zkusme to napravit.

[ Zpět ]
Datum: 31.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek)
  • Re: Do prace na kole

         

    No tos to vystihl, máme super okolí. Ale to uprostřed stojí za ...
    Jezdit do práce po okolí asi může málokdo, třeba otec jezdí do práce podél řeky do Modřic. A tahle jediná sjízdná stezka v Brně je v tu dobu v podstatě prázdná, zatímco v rekreačních hodinách - po páté odpoledne a taky o víkendech - je tam narváno. Je prostě totálně neužitečná coby dopravní tepna, 99,99% lidí ji pro jízdu do práce nevyužije, protože nevede od nikud nikam.
    Nicméně já jezdím doškoly z centra do Krpole skoro denně, z Úvozu po Gorkého, Arne Nováka, Grohove, Kounicově, Nerudově, Chodské (po silnici, ten nesmysl na chodníku je pro cyklisty neprůjezdný) přes Slovaňák a kolem fotbalového stadionu. Zpátky malinko jinudy. Je to často adrenalinový sport a ne doprava, ale co nadělám. Se silnou alergií na tabák do šaliny moc nemůžu (můžu ale je to protivný když si vedle mě stoupne někdo načuchnutej tím svinstvem) a i při chůzi po chodníku se toho člověk občas nadechne. Nehledě na to že pěšky bych do školy šel 55minut (změřeno).

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do prace na kole

           

      Před měsícem jsem začala dojíždět do Brna do práce. Tak jsem kolo vyměnila za veřejnou dopravu - vlak a autobus.Překvapilo mě, co vidím ráno lidí na kole proplítat se mezi auty. Ale docela jim závidím, snad vymyslím kam s kolem přes den v práci a aspoň přes léto by šlo dojíždět kolmo.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2006
      Autor: Tutorka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do prace na kole

             

        někde někdo psal, že prý podle zákoníku práce musí mít zaměstnanec možnost v práci bezpečně parkovat kolo. Ale nevím přesně, jak to je.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do prace na kole

               

          Je to tak zamestnavatel by mel vymezit misto na parkovani kol.
          I kdyz vetsina firem to resi jen nejakym drzakem pod striksou pobliz vratnice.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do prace na kole

               

          Přesně tak! Bylo to ve starém, nový jsem nečetl. Na kolo, respektive jeho uložení u zaměstnavatele tvůrci ZP pamatovali!

          [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Velho)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do prace na kole

         

    Sam jeste dodam kudy jezdim.
    Z Bohunic do Modric, nejhorsi usek je pres dalnicu.
    Mohlo by se neco udelat, ale mam pocit ze se spis preferuje jezdeni autem.
    Nazpatek pres Moravany a je to celkem pekna vyjizdka po praci.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do prace na kole

           

      dneska jsem se chtěla dostat z Bystrce k Rondu, jenže ouha, úsek cyklotrasy č.1 v úseku Pisárky /kolem velodromu/ je zavřřený kvůli opravě kanalizace. nikde není značená alternativa, jak můžu jet jinak. vzhledem k tomu, že ta uzávěrka tam byla už před měsícem, zaskočilo mě to. a když už si tak vylívám srdíčko, dvakrát za sebou se mi přihodilo, že na úseku mezi zahrádkami v Komíně byly rýsováčky. asi zahrádkařům lezeme na nervy. tohle dožírá i pejskaře, páč jejich miláčci po rýsováčcích ťapou /mě zase štvou volně pobíhající čoklové co se mi sápou po lýtkách/

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: šíp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do prace na kole

             

        V Brně je největší problém průjezd centrem města.Na Masarykové ulicy dávají policisté pokuty cyklistům,přitom auta jim tam nevadí.Na Náměstí Svobody je od devíti hodin až do večera pro cyklisty zakázán vjezd.Zato v noci se tam může.Kdo tohle vymyslel?

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kerim ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do prace na kole

               

          Pres mesto je to problem, jezdim ruzne po chodnicich jen abych se vyhnul autum, uz jsem parkart potkal policajty a jeste mi nic nerekli.
          Tak uvidim jak dlouho budu odolavat.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do prace na kole

                 

            Taky preferuju chodníky a mezi auta se pouštím, až když není zbytí. Nedávno jsem viděl "cajty" jak lapají cyklisty jedoucí po chodníku u křižovatky v Komárově, mezi řekama, kde cyklista chtě nechtě musí do provozu, pokud chce projet od jedné cyklostezky ke druhé. Mě nedostali, ale oběť už tam měli. Ŕek bych "pěkná sviňárna" od příslušníků policie.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do prace na kole

               

          dnes jsem jel přes Nám. Svobody a zastavil mě příslušník pčr, že jsem v pěší zóně a tam se jezdit na kole nesmí.. za mnou auto bez jakéhokoliv papíru za oknem, v pohodě projelo.. Uznávám, jel jsem kolem 12h, což už bych tam neměl být (safra kdo to vymyslel, že cyklista smí jen ráno ?), ale proč tam tedy nelustrují každého ?
          Apropos, kdyby udělali pruh pro cyklisty, když už to náměstí překopávají, tak by je snad neubylo.. po Úvoze na kole je to jen pro sebevraha..

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ebo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do prace na kole

             

        JJ. Taky po mne jednou vyjel cokl ale az kdyz jsem byl na jeho urovni, tak jsem se lekl ze jsem malem spadl z kola, no panicka z toho mela celkem srandu jak je jeji pejsek milej.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do prace na kole

         

    Zdarec Brňácí, já jezdím momentálně na kole do práce téměř denně a to z Líšně na Veselku, což je doslova cez celý Brno. Trasa = po trase osmičky na Křenku, dál cyklostezkama kol řek přes Komárov až k Rondu, potem Bohunice, Bosonohy, no a už sem skorem v hokně. Cyklostezkama si sice zajedu, ale radši jedu v klídku, než bych musel kolem Zvonařky. Někdy je to docela hustý (zvlášť silnice Bohunice-Bosonohy-Veselka, to je pro cyklisty peklo), ale porád lepší než jezdit šalinó. Zvlášť včil, v těchto pařácích, je mi těch lidí uvnitř někdy až líto. Ináč na kole si to užívám a v hokně jsem stejně rychlo, jako když jedu MHD. Majte se fajně.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do prace na kole

           

      A poradíte mi, jak se dostat z Pisárek k Rondu, když nechci jet po silnici? Cyklostezka přes Červený kopec je uzavřená - minule mě tam málem sejmul bagr- a na Hlinkách se staví?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tereza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do prace na kole

             

        Jsou v podstatě dvě možnosti: přes Bohunice vrchem kolem hřbitova a po Vídeňské nebo přes Kraví horu po Zeleného nahoru a po Lerchove a Tvrdého dolů. Obojí je na pytel.
        V neděli jsem jel proti proudu po té silnici. Až na menší zmatené pruhů kde jsem málem odbočil do tunelu to proběhlo v pohodě, protože mám lowracer, je tam čtyřicítka a ta se téměř dodržuje. Prostě jsem se zařadil do proudu aut deset metrů ta to před sebou, ten za mnou si nechal tak dvacet jakmile zjistil že mě nepředjede a nebrzdím ho. Většina lidí ale petačtyřicet po rovině nepojede, tak těm neporadím, objížďka prostě neexistuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do prace na kole

             

        Tož tady je každá rada dobrá, ale podle mě se silnici nevyhneš, jde jen o to vybrat tu nejmíň frekventovanou. Kol Pisárek to moc neznám, ale zkusím něco nadhodit. Vyjet nahoru do Nového Lískovce, pak ulicí Kamenice (tam bohužel není chodník a zato aut dostatek), ulicí Vinohrady (vede zahrádkářskou kolonií, tam je klídek) a Vojtova, téměř až k Rondu. Ale jak říkám, moc to tam neznám. Třebás ti někdo poradí líp, a nebo sedni k mapě. Hojky.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do prace na kole

               

          A ja si jezdim take do prace na kole ale protoze jsem z Jižnich Cech a bydlím v takový prdeli, tak jezdím okolo Lipna přes les:-) a to je parádička po ránu!

          [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (KAja)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do prace na kole

                 

            Tak to ja, to je faktis parádička, to bych taky mohl. Ptáčkové cvrlikajů a vzduch krásně voní, zatímco ve městě řvou auta a všechno krásně smrdí. Nám co jezdíme cez štatl, nezbývá něž závidět. Tož užívej teho dosyta.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do prace na kole

             

        Já bych řekl, že ulice Hlinky je z křižovatky stále průjezdná, sice jsem tam minule píchl ale dá se to projet od vodárny (bazénů) okolo školy a po Hlinkách k Vystecu a dál to znáš.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Velho)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

341 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024