reklama

Zpětné zrcátko

Dřív jsem jím pohrdal - další krám. Při nynějších vyjížďkách s dcerkou v přívěsném vozíku už bez něj ale nevyjíždim. Perfektní přehled na silnici.

[ Zpět ]
Datum: 24.03.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (beetle)
  • Re: Zpětné zrcátko

         

    Přesně tak nějak to bylo u mě. Nemám sice potomky v přívěsném vozíku, jen bágly na kole, ale bez zrcátka se cítím tak nějak nesvůj (to jsem zjistil, když jsem ho rozbil a neměl hned nové). Můžeme vést debaty, zda má být ploché nezkreslující nebo zaoblené na větší záběr, ale určitě to je dost praktická věc.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpětné zrcátko

         

    Na silnici má určitě svý opodstatnění ale do terénu se absolutně nehodí zvyšuje riziko pádu!

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (char ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpětné zrcátko

           

      Jak podle tebe zvyšuje riziko pádu?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zpětné zrcátko

             

        Jako káždý předmět, který blbě trčí

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpětné zrcátko

         

    Někde v cizině jsem viděl takové malé, velikosti zubařského, co se uchycovalo přímo na přilbu. Nemáte někdo zkušenost s tímhle?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mordloch)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpětné zrcátko

           

      Nevim.. Azub (www.azub.cz) dela i na brejle ale jeste jsem to nevidel

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zpětné zrcátko

             

        Nejlepší je od Zefalu a dává se z boku do řídítek, naprosto paráda pro jízdu s taškama a vozíkem!

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Šmejk ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zpětné zrcátko

               

          Právě tohle používám na mých kolech, na silnici je pro mě víc než důležité, musím mít přehled, co mě bude předjíždět.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpětné zrcátko

         

    Upozorňuji na to, že se zpětným zrcátkem mám jen ty nejlepší zkušenosti a vřele je každému doporučuji. Ročně najezdím 6000 km v terénu i na silnici. Speciálně to které mám já. To jest přidělané na řidítkách, na dlouhé stopce, kulaté, nezkreslující, s průměrem necelých 10 cm. Doporučuji na levé straně řidítek. Skvělý přehled bez potřeby otáčení se a riskování přitom pádu na silnici i v terénu. Je potřeba počítat s výhledem v mezeře mezi levou rukou a trupem.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpětné zrcátko

           

      já ho nepoužívám ale asi do sebe to něco má (já se otočím)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jakub)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpětné zrcátko

         

    Už o něm uvažuji pěkně dlouho nebaví mě pořád se na silici otáčet za sebe zvláště potom co nás jede více a vy se chcete zařadit vedle kolegy aby jste mohli hodit řeč a nehodláte být smeteni autem ze zadu nebo ze předu protože jste s zrovinka otáčel.)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpětné zrcátko

         

    Pottreboval by som tiez spetne zrkadlo, aj som si jedno kupil (take co neskresluje), namontoval na riadidla na lavu stranu (predlzenie lavej rukovete, ale nejako som nemal ziaden vyhlad. Riaditka sa mi dost hybali a nevedel som zrkadlo nastavit tak, aby som dozadu daco videl, tak ho nepouzivam. V com som robil chybu? Asi najskor som kupil zle zrkadlo. Co vy na to?

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpětné zrcátko

           

      Jak bylo to zrcátko velké? Čím je menší a čím je dál od očí, tím hůř. Taky jsem někdy trochu experimentoval se zrcátky a vypozoroval tyhle dvě závislosti. Když je daleko, tak se dost zvětší kmitání obrazu. Velikost má samozřejmě vliv na zorný úhel. Pak je to taky otázka zvyku. Zezačátku člověk nevidí nic, později si na kmitavý obraz trochu zvykne. Vždy to ale bude trchu připomínat skenování radarem spíš než pohled.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zpětné zrcátko

             

        zrkadlo malo priemer asi 10 cm a mal som ho dost daleko od seba (v urovni riadidiel). V tom rozkmitanom obraze som naozaj nic nevidel. Mozno zrkadlo na prilbu by menej kmitalo.Okrem toho zrkadlo dost vadi, ked sa bicykle posiela vlakom alebo naklada do auta (to robim castejsie). Viete o nejakych dobrych zkkadlach na prilbu?

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zpětné zrcátko

               

          Neslyšel jsem že by se někde prodávala zrcátka na přilbu, všechna co jsem viděl byla vlastnoručně udělaná. Firma Azub (www.azub.cz) prodává zrcátko na brýle. Je to taková lehoučká věcička co se nasadí na levou nožičku brýlí a na drátku před okemlehce vlevo drží lehké plastové zrcátko. Ještě jsem ho nezkoušel, jen jsem ho viděl v provozu, ale je dost drahé, díval jsem se teď do ceníku a je tam 590Kč.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.05.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zpětné zrcátko- kde ho sehnat

                 

            Ráda bych koupila zpětné zrcátko na kolo, abych viděla na dítě v cyklosedačce. Jediné, které jsem viděla bylo umělohmotné, kulaté, vypouklé, a docela skreslovalo, stálo 215,- Kč. Nevíte, kde se dají takové doplňky sehnat? (jsem z Prahy)Můžete mi také doporučit dvounohý stojan, dělá mi problémy kolo s dítětem udržet.
            Děkuji

            [ Zpět ]
            Datum: 10.06.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Janina ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zpětné zrcátko

                 

            Zpet. zrcatko na prilbu ma jednu neprijemnou vlastnost: vaha zrcatka muze zpusobit poruseni skorepiny, na niz je zrcatko prilepeno a tedu i odpadnuti samotneho zrcatka (diky otresum). Na normalnim kole pouzivam presne to, co popsal Zdenek 23.4. Koupit by se melo dat ve vetsich cykloshopech, popr. hypermarkety. Na lehocipedu jsem si zvykla mit zpetne zrcatko pripevneno na leve ruce jako hodinky. Jde o extra zrcatko, ktere se lepi na bocni zpetna zrc. na aute. Je levne, da se koupit vsude a snadnou upravou uchytitelne na ruku. Je to ale cocka - uz po 15 m vzdaleneho predmetu za vami, mate pocit, ze je tak 50m za vami. Musi si clovek zvyknout.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (evina)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zpětné zrcátko

                 

            Zpetne zrcátko na brýle od AZUBa jsem zkoušel asi 5 minut, je dost problém i při správném nastavení otočit hlavu tak, abych viděl tam kam potřebuju. Naučil jsem se otáčet (na ležáku celým trupem). Na normálních kolech zrcátko nepotřebuju, na azub ho zkusím namontovat dopředu mezi šlapátka. Neuvidím sice přímo za sebe ale při občasných vlnkách s kolem by to snad mohlo stačit. Uvidím. Na řidítka se bojím že se při prvním menším pádu urve, taky kolo by bylo širší a hůř by se mi předjíždělo a projíždělo skrz křoví.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zpětné zrcátko

                   

              Ze stejných důvodů ho na řídítkách nemám já, i když já bych ho urval už při vyndavání kola z bytu, protože máme 55cm dveře a 65 cm mám řídítka a je to už takhle ječek v kleci. Mezi pedály mě to nenapadlo, ale výhledově se chci pokusit o nějaký vlasní plexištít a na něj nahoře po stranách by to dobře fungovalo i vypadalo.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.07.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zpětné zrcátko

                     

                Tak tohle jsem taky řešil. Na řídítkách prostě nic nevidím (asi jsem tlusté hovado), protože si stíním rukou nebo trupem. Ne každý ocení mé řešení, ale někomu se může hodit. Zcátku se dá namontovat na rám kola (shora), tím se odstraní kmitání a vzdálenost je taky dobrá. Je třeba si na to ale chvilku zvykat. Jak jsem psal, není to pro všechny, takže kdo nepochopil, tak mám zrcátko mezi koleny a dívám se jakoby přes sedlovku, je však jasné, že ne každý má třiceticentimetrovou sedlovku aby tam měl ještě dost místa na dívání i třeba na blikačky.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2004
                Autor: Neregistrovaný uživatel (davexx ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zpětné zrcátko

                       

                  Tak sorry, ale já i McTorpedo máme lehocipedy, nemáme sedlovku, blikačky jsou vzadu na nosiči a kolena ve výši hrudníku. Pokud se nechci za jízdy zkrášlovat nebo prohlížet svůj ksicht jak sem neodolatelnej, tak mi zrcátko mezi koleny moc platné nebude:-)))).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.07.2004
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zpětné zrcátko

                         

                    No já právě myslím, že zrcátko mezi koleny nebo pokud možno ještě víc vpředu, dostatečně vypouklé, by mohlo být ok. Samo, že uvidím hlavně sebe, ale i za sebe trochu. Ale ještě pořád jsem to nezkoušel. Každopádně na mém kole mám špapátka skoro ve výšce očí.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.07.2004
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpětné zrcátko

         

    Co by ste řekli na zrcátko z Tesca, které stojí cca 100 Kč ? Myslím, že to je výrobce OLPRAN, Díky

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

244 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024