reklama
Město: Praha

Červená? Nevadí, jeďte dál!

Otřesný zážitek se mi stal v pátek, když jsem se jako chodec pokoušel přejít silnici K Barrandovu na křižovatce se silnicí Barrandovská. Určitě tu obludnou čtyřproudou silnici plnou kamionů znáte.
Je chvályhodné, že tu mají chodci vybudovaný světelný přechod – bez světel tady totiž není možné přejít. Stisknu tedy tlačítko na semaforu a čekám až autům padne červená a mě se rozsvítí zelený panáček. Tak to učím i svoje děti. Stejně tak jim i říkám, aby na přechod nechodily, dokud se nerozhlídnou. Netroufám si jim ale říct, že je to proto, že někteří řidiči na semafory prostě serou (omlouvám se za ten výraz), ale proto, že se může někdy autíčko porouchat a přestože se řidič snaží zabrzdit, nemusí to někdy fungovat.
Zelený panáček se nám tedy rozsvítil, kamion v krajním pruhu zastavil před přechodem a já se chystám přejít. V půlce se zastavím a vykukuju za kamion, co kdyby to „náhodou“ zase v druhém pruhu někdo nestačil ubrzdit. Samozřejmě první ignorant vesele prosvištěl přes přechod červená nečervená. Nevěřil jsem svým očím, když takhle v plné rychlosti pokračovaly další čtyři auta, přestože mě na přechodu viděli, navíc zřetelně mávajícího a ukazujícího na semafor, a na semaforu už červená červenější být nemohla. Řidič šestého auta už sice znejistěl, mírně přibrzdil, ale zřejmě proto, že před ním auta taky projela, pokrčil ramenama a jel vesele dál. Sedmé auto, paní v nějakém terénním autě, konečně zastavila. Byl jsem naprosto šokován. Co to jsme za lidi?

[ Zpět ]
Datum: 14.05.2006
Autor: Václav
  • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

         

    Já jsem takto na červenou zastavil v Patočkově ulici.Za mnou jedoucí čtyři auta mne objela a pokračovala dále, jako by měla zelenou. Nejlepší byla červená Felicie, která si ještě zatroubila. Kdyby tam v tu dobu chtěl někdo přejít - měl by smůlu.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

           

      No to sou semafory, ale co dělaj ti idoti, když dojedou na Vypich??? Lidi maj tendenci přebíhat, když jede tramvaj, nebo naopak, když jede bus. A myslíte, že na přechodu zastaví??? Fakt je to o život... A to je všude..
      Nebo přechod Na Padesátníku u letiště, tam je přechod přes rychlostní silnici a dálniční okruh... Prostě sebevražda...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

             

        Jo, ten přechod přes R7 za Dlouhou Mílí je opravdu neuvěřitelný, to je samozřejmě na nadchod, žejo. Ale ta slánská silnice má víc much, třeba taky křižovatky bez připojovacích pruhů. Získal sem tam dojem, že tu silnici prostě jen kdysi zkapacitnili na 4 pruhy a o další nutné úpravy (mimoúrovňové křižovatky, převádění chodců) už se nestarali. Ten přechod má opravdu někdo odvahu použít?

        [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

               

          R7 je velmi stará silnice, ty nájezdy jsou opravdu nebezpečné, to opravdu ano a za naši obec Středokluky můžu říct, že se opravdu něco dělá, bude složitá stavba mezi Robinoilem a železničním nadjezdem...

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

                 

            No tohle je jednoznačně špatný, na komunikaci s povolenou rychlostí přes 90 km/h musí být nájezdy a výjezdy s dostatečně dlouhými připojovacími/odbočovacími pruhy. Nejneuvěřitelnější prasárny jsou prý ale k vidění v pobaltských republikách, kde se na dálnicích vyskytují úrovňové křižovatky. Prostě doleva se odbočuje přes jízdní pás pro opačný směr. Aspoň tohle u nás nemáme.
            No těch nájezdů bez připojovacích pruhů jsem si všiml cestou ze Slaného do Prahy dvou, a to u letiště (tam je to ošetřený sníženou rychlostí na 70) a pak ještě jeden před Prahou (to budou asi ty Středokluky), kde jsem si žádného omezení rychlosti nevšiml. Takže do dopravního proudu s povolenou rychlostí 130 se z nuly rozjíždí auto.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

                   

              Jo tak to je ještě jeden mezi letištěm a Středokluky.. Tam je Kněževes nebo Tuchoměřice, nevim jak se jmenuje, ale věř mi, že se tam z nuly denně rozjíždí několik autobusů do hodiny a dokonce i několik (desítek) kamionů... A je to fakt hukot. Dost nebezpečný. Tahle silnice je tím typická... Myslím, že v celé délce.... Bohužel.
              Ještě, že nejsme ty pobaltské republiky, myslim, že i v Rusku to může vypadat podobně...

              [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

             

        Na Padesátníku přejíždím dost často a zatím jsem tam neměla žádný problém. Zmáčknu tlačítko pro chodce a čekám až mi naskočí zelený panďulák, to ten Vypich je daleko horší,

        [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

         

    Ano, tomu bych věřil. Je to pražská specialita už takový rok a půl. Pražští řidiči si jako první v zemi troufli i na tento zdánlivě nedotknutelný pilíř dopravních předpisů a přestali respektovat signál Stůj. Samozřejmě především na světelných přechodech mimo křižovatky, kde se nemají s čím významným srazit. Řešení je snad jen v kamerovém dohledu nad takovými místy, jako je to na mnoha křižovatkách v Praze. Potom by příslušným řidičům tzv. prodávali drahé fotografie.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

           

      …tak to mě docela děsí. Taky nevidim jiný řešní než tvrdá represe. K novému bodovému systému v českých podmínkách jsem ale hodně skeptickej.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2006
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

           

      O tuhle zkušenost jsem se ještě podělil s TSK, jestli by nešlo umístit v dostatečné vzdálenosti před přechodem aspoň nějaké výrazné dopravní značení. Tak uvidíme…

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2006
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

             

        Jaký dopravní značení? Když někdo nezastaví na červenej signál, tak už bude srát úplně na všechno. No hodně křižovatek v Praze kamerový dohled s detekcí jízdy na červenou má, ale to jsou křižovatky s velkým zatížením automobilovou dopravou, třeba na magistrále. Můj dědeček si odnesl drahou fotografii za průjezd křiž. Legerova x Rumunská, i čas +1,3 s mu byl sdělen. No ale na osamocené přechody pro chodce nikdo kamerový systém asi nedá. Přes takovou komunikaci jako je ul. K Barrandovu, která dočasně plní funkci Pražského okruhu, by podle mě vůbec neměly být úrovňové přechody pro chodce. Jinak ještě jak projelo 6 aut za sebou na červenou, oni lidi sou stádo no... Většina jich nemá vlastní mozek a chovají se na silnici podle davu. Co dělají ostatní.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

           

      Tam by fungovalo jedině to, že by se zároveň s červenou ze silnice vysunul masivní železobetonový sokl nebo padla závora s gilotinou.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek Staněk ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

             

        Nebo by se ze silnice zvedly ostrý hřeby!!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: cendik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

         

    Ignorování červené by se mělo považovat za pokus o vraždu... Jinak obraz podobný jako na železničním přejezdu, vesele se přejíždí dokud to není opravdu o ústa. Tady je to o ústa jenom pro toho chodce, takže opravdu není důvod zastavovat ... já potřebuju (chci) jet, ať zastaví až ten za mnou :-(
    Ještě by mne zajímalo, jak byla vidět červená v levém pruhu přes ten kamion.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

           

      Semafory jsou tam dva. Pro pravý pruh na pravé straně a pro levý pruh na levé. Pokud se řidič věnuje řízení a sleduje provoz kolem sebe a dopravní značení, je nepřehlédnutelný.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

         

    Ve Švýcarsku a v Británii přecházely maminky s kočárky přesně přes takovéhle přechody. A ten kočárek klidně stričili autu do cesty a kočárek letěl docela daleko. Byl totiž prázdný a matky tak upozorňovaly na zoufalou situaci. Nakonec jim (matkám) za to dali pokutu (tuším) za ohrožování bezpečnosti silničního provozu. Více informací lze vymámit z Pažských matek.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

           

      Příště nespěchej, chybí ti písmenka....

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: cendik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Červená? Nevadí, jeďte dál!

         

    neni tam kousek tramvajova trat s sterkovym naspem tvorenym krasnymi sutry? :))

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirkaF ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

326 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024