reklama
Město: Olomouc

cesta k hradu MUTKOV

Nevíte prosím někdo, jak se dostanu k zřícenině hradu Mutkov u Huzové. Vím jen, že se u můstku přes potok Sitka dát vlevo. Po pravé straně je prudký kopec, plný obrovských balvanů. Nevíte někdo kudy jít, pokud možno s kolem v ruce? Díky.

[ Zpět ]
Datum: 22.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek Spurný)
  • Re: cesta k hradu MUTKOV

         

    Přístup: směrem od Huzové za můstkem přes Sitku doleva lesní cestou podél pravého břehu, pod hradem přes ni (v místech, kde se na protilehlé straně do říčky vlévá potůček); jádro hradu se nachází poměrně vysoko na návrší, již téměř na rovině oddělené jen dvojitým příkopem od polí; mapa KČT 56 – Nízký Jeseník
    Vstup: volný

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mutkovský skřítek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cesta k hradu MUTKOV

           

      Já jsem na cestě skončil tam, kde máš středník. Nejblíž hradu jsem stál na nějakém můstku na levobřežním přítoku Sitky. Přede mnou šílený kopec (pro mě), spousta balvanů, vysoké kopřivy, žádná lesní cesta. Myslím si, že nahoru žádná cesta není. Sice by se to dalo vyšlapat volným terénem, ale s kolem se mi tam nechce. Skutečně tam vede nějaká cesta?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cesta k hradu MUTKOV

           

      Já jsem skončil na zarostlé lesní cestě pod kopcem u můstku přes sitku. Tato lesní cesta se postupně ztrácí a zarůstá keřem a vysokou trávou, až se úplně ztratí. Po ní jsem došel asi po 100 metrech na drobnou planinu a tím moje putování skončilo. Tráva, keře a nikde nic.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cesta k hradu MUTKOV

             

        Šmárjá,tak jdete k hrádku bez kola a s mačetou.Vezměte si pořádné boty,případně rukavice na přelejzání balvanů.To musíte zhlédnout zříceninu bezpodmíněčně s kolem?Jako by to nešlo bez něj. :-o

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Mutkovský skřítek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cesta k hradu MUTKOV

               

          Toto je cyklistický web. Proto když se někdo ptá na nějakou cestu, kolo je snad samozřejmostí. To dá přece rozum ?!!?

          [ Zpět ]
          Datum: 26.01.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Karlik)
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cesta k hradu MUTKOV

               

          To jsem potřeboval vědět. Že na kole nevyjedu na zarostlý kopec, mě nehryže. Ovšem štvalo by mě, kdyby zezadu vedla krásná pěšinka, o které bych nevědel.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cesta k hradu MUTKOV

         

    musíte po červené značce do prava ,je to jen 2,5 km.Kolo však zaručeně ponesete . Svah má asi 90 stupňů. Až se dostanete na vrchol,nebudete sice u Mutkova, ale u Horní Boudy mezi Jívovou a Pohořany.Nic si z toho nedělejte,je tam také krásně. Sagittova tisková mluvčí - manželka :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (blabla ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

243 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024