reklama
Město: Ostrava

CYKLOSTEZKY v Ostrave

Par napadu, jak podporit cyklistiku v Ostrave:
Konkretne v Privoze jsou pro cyklisty hororova mista! Nejvic mi vadi podjezd pod zeleznici na Hlucinske - zuzene nebezpecne misto a kdyz mate smulu a zaprsi, tak vas auta ohodi a jste celi od blata jako po cyklokrosu.
Mozna by taky neuskodilo trochu osvety CHODCUM, bloumajicim nebo stojicim napriklad na tech 15 metrech "cyklostezky" v sadu B. Nemcove u zastavky tramvaje. Malovala bych zlute kolo kazdych 5 metru a taky pustila spot do TV. Chodci se couraji i po vyhrazenem pruhu v Komenskeho Sadu kolem Ostravice, ackoli tam maji mnoho jinych chodniku.
Jeste jeden navrh - kazdou druhou ulici ve meste uzavrit pro auta a vyhradit chodcum a cyklistum! Vypada to silene, ale slo by to!
A bojujme za cyklotrasy kolem Odry, kdyz uz je to tam prekopane kvuli dalnici! Idealni prilezitost to tam pro kola vyresit velkoryse!
Zdar a silu cyklistum v Ostrave!

[ Zpět ]
Datum: 02.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Yariska)
  • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

         

    Na hrázi kolem Odry se tento týden objevily značky zákazu vjezdu všem vozidlům (teda i kolům).
    Výjimka jen pro povodí Odry.(To je náš píseček a vy si běžte jezdit jinde). A je po cyklostezkách kolem Odry...
    Snad to vyřeší černá izolepa a změna značek na zákaz stáni.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bodlina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

           

      Asi bych o tom neměl psát, ale to bych nebyl správný Čech. Dopravní značka ,,Zákaz vjezdu všech vozidel,, zakazuje VJEZD, né jízdu. Takže pokud se pozastavíme nad špatnou formulací zákona, zastavíme před značkou, uchopíme kolo do obou rukou a kolem oné značky ho jednoduše přeneseme. ( je dobré mít s sebou nějakého důvěryhodného svědka pro případné setkání s muži či ženami zákona) Poté nasedneme na kolo a klidně pokračujeme dál. Podotýkám, že né všem mužům eventuálně ženám zákona se vám podaří vysvětlit, jak je možné to, že tady jedete a předpisy jste neporušili. A nakonec ještě něco. Každá dopravní značka musí mít dle zákona určité rozměry (velikost, poměr stran, šíře pruhů, musí být evidována apod.), z toho vyplývá, že né každá značka platí, přestože si to osoba,která ji na oné místo umístila, myslí.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

         

    Musím s tebou souhlasit. Komenského sady jsou hrozné a navíc tam venčí psy!!! Teda nic proti psům, ale nestačí se jen vyhýbat chodcům, ale je třeba ujíždět i před jejich čtyřnohýma "miláčkama" neboť je vydráždí drzost, že na cyklostezce jsou ciklisté!!! A tento stav je po celé Ostravě. Cyklistům zdar!

    [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tom02)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

         

    Napsal jsem již několik článků i kritických dopisů o cyklostezkách a připadám si jak bojovník s větrnými mlýny, obávám se, že tvůrci dopravy ve městech a odpovědní úředníci na kole nejezdí, maximálně jednou za rok demonstrativně, že jsou z lidu a o jeho blaho jim jde, Pavel ( Lešek)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lešek ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

           

      Cyklostezky v Ostravě ... V Komenského sadech ji ovládají pěší a psi. V centru je přes pěší zonu jakýkoliv pohyb cyklistů zakázan. Při výjezdu z centra každým směrem je cyklista odsouzen proplétat se mezi auty a kamióny.Jak já závidím cyklistům z FM. Konšelé, co vy na to? Není nás deset, ale stovky, tak už něco smysluplného dělejte...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (naxim ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

         

    No a nebylo by lepsi delat pravidelne neco jako bylo ted v Praze?Proste ucpat cestu nebo chodnik velkym mnozstvim cyklistu at se konecne nekdo chytne za nos?Davam prednost sice cestovani po lese,ale k takove akci bych se pridal.Jsem zaroven i chodec,ridic i amatersky bruslar a vlastnim psa a ke vsem skupinam se snazim chovat ohleduplne.Po svem psovy vzdy a peclive uklizim,znam spoustu pitomcu,kteri maji psa,na ostatni delaji chytre,ale neuklidi po nem,takovym neco reknu,netroufnou si odporovat mym 193cm a 90kg :-) Obcas jako chodec vlezu na cyklostezku kdyz neni vyhnuti,ale pak se drzim jen vpravo a psovy nepovoluji voditko (poustim ho jen na chate) pro radoby milovniky psu,co ty svoje krmi masem,zbytky a sladkostmi a pak z toho jsou tluste ,line vzdechliny rad vzkazuji ze pes je fajn pritel,ale taky za nej platte poplatky,uklizejte po nem,myslete na ostatni a naucte se ze pes pochazi ze smecky a jako takovy musi byt v rodine na poslednim miste,spat na zemi,jist jednou denne s tim ze co nesni do 30 minut musi jit pryc a jednou tydne pust.Pak Vas az pes bude radne poslouchat,nikomu neublizi a muzete s nim v klidu ven.Jako ridic se snazim maximalne poustet chodce,cyklisty a bruslare,vim jake to je kdyz cekate jak magor u prechodu a vsichni kolem Vas jezdi jako prasata.Dodrzuji rychlost a jako hodne amatersky bruslar se snazim drzet stranou od vsech :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tomb ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

           

      taky bych se ka takové aukci přidal protože jeudím radši na kole jak cestuji městokou hromadnou a například do centra není možnost se z dubiny Ostrava Jih dostat po stezce, dojedete nanejvíš do vítkovic kde je ukončena na zastávce Důj Jermenko a pak přes celé vítkovice musíte po cestě.I když řešení je velice jednouduché prodloužit stezku kolem ostravice až do centra nebo i dál a to samé z Poruby kolem Opavice nebo odry.A tím pádem by se všichni dostali na nejrizikovější místa Odtravy bez problémů.Ať se na mě nezlobí pání z radnice ale je to o hubu cestovat na kole do práce, školy ve špičku a tramvaje sou tak narvané už na třetí zastávce od konečné že někdy není jednoduché se tam dostat.Werďa

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2008
      Autor: Werďa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

             

        Tak se pridej. Nejblizsi cyklojizda asi 20.3. odpoledne. Vice bude na www.ostravskecyklojizdy.wz.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

             

        Kolem te Vystavni (vitkovice-centrum) by se to letos melo zlepsit, snad tam postavi neco pouzitelneho. Pokud te to blize zajima kontaktuj mne a zkusime zjistit neco vic, pripadne to trochu pripominkovat - pokud by to slo.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

         

    ahoj tyto vsecky napady piste zastupitelum a koordinatorovi cyklodopravy v ov: "Milan Halenčák" <[email protected]>. Diky. Pavel

    [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kolar Pavel z ostravy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

           

      no je to hrůza... já jezdím po prajzké

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2008
      Autor: Ludva82
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

         

    Pěkný večer, já osobně cyklostezky nemám ráda, ovšem nastal problém, pokud je vedle komunikace cyklostezka, tak cyklista musí jet po ní. Kdo znáte cestu kolem čistíren směrem na Třebovice, musíte uznat, že tam se po nově vybudované chodníko-cyklostezce jet nedá. Když tam manžel někdy v listopadu jel, nikde nikdo, až na jednoho blbého policajta, který se asi cestou do práce nudil a manželovi napařil pokutu 100kč, no prostě maras....ale přece nebudeme chodit pěšky.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: Toffiffee
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

           

      Souhlasim. Kdyz stavi cyklostezky meli by byt v prvni rade pro cyklisty pouzitelne. Ja jsem teda jeste nikde takovou pokutu nedostal ale o par nesmyslnych cyklostezkach vim. Co kdybychom udelali seznam, takovych to mist v Ostrave?
      Ikdyz je to vzdy otazka nazoru.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

             

        Tak já začnu s tím seznamem:-)
        -cyklostezka přes Hlavní třídu
        -cyklostezka v Porubě na 7.obvodě, od Martinova k Duze
        -srandovní cyklostezka kouskem Ostravy kolem domu energetiky
        prostě všechny, které jsou i pro chodce.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2008
        Autor: Toffiffee
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

               

          Mohu vědět, co Ti vadí na cyklostezce po Hlavní třídě? A není spíš problém v tom, že chodci nerespektují oddělený prostor pro cyklisty a chodce? Mě osobně cyklostezka po Hlavní třídě po stavební stránce velmi vyhovuje.
          Co se týče chodců, tak by to na jednu stranu chtělo víc cyklistů v ulici, ať si na nás chodci zvyknou, a na druhou stranu bych uvítal větší aktivitu městských strážníků ve formě domluvy (snad by to pro začátek stačilo) a vysvětlení, že ta červený dlažba lemovaná žlutými pruhy skutečně není pro chodce.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.02.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

                 

            Tak vadí, já tam nejezdím, protože bych musela jet krokem. Nejsem žádný závodnik, ale je pravda, že mi vadí, když musím dávat pozor na všechny ty lidičky a pejsky.Tak nějak razím heslo, že raději se necham srazit autem, než abych srazila nějaké dítě! A potom, při představě, že přejedu psa a zničím si kolo:-)
            Sebe dokážu zničit bez cizího zavinění:-) ale kolo zatím vždycky přežilo, až na jednu nalomenou přední vidlici, už mám karbonovou, tak asi jsem si měla nechat i ty železa v ruce:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.02.2008
            Autor: Toffiffee
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

                 

            hlavne se na ni blbe, najizdi. Ale vetsinou po ni jezdim. Chce to mit zvonek. Takze je nekdy lepsi jet opravdu po ceste nez kousek po cyklostezce.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.02.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

                   

              Ono obecně je, myslím, problém najíždět na cyklostezky, protože cyklista musí mezi vozovkou a stezkou mnohdy překonat chodník, a na tom by se důsledný strážník klidně mohl povozit. Když najíždím přes křižovatku z ulice Novinářská na stezku, co chvíli vede podél ulice Výstavní, tak většinou čekám, jestli srazím chodce čekajícího před přechodem přes Výstavní nebo mi nějaký nepozorný automobilista zaparkuje na nosiči.
              Nu a dobrý zvonek či houkačka a pár koleček tam a zpátky by možná pomohlo k vyklizení vyhrazeného prostoru pro cyklisty v Sadech B. Němcové a Komenského :-) hned jak budu mít možnost, tak se tam zajedu podívat.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.02.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOSTEZKY v Ostrave

         

    Ostrava ci a co rikate na Cyklostezka "Malá Rudná"
    vic na http://www.arbustus.cz/.

    Kdyztak zkuste napsat i neco do diskuze na tech strankach.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024