reklama
Město: Praha

Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

Takže pěkně zdravim všechny!
Zajímalo by mě zda máte někdo zkušenosti s cyklotrasou Praha - Drážďany. Rád bych se vydal do toho pěkného města na kole letos v září. Zkušebně jsem jel jen úsek ZOO - Kralupy n. Vltavou a jestli bude vypadat takhle i zbytek celé trasy tak to bude celkem náročný výlet. Jen mě celkem potěšil úsek od ZOO kolem Podhoří k ústí Bohnického potoka - dlouho jsem tou cestou nejel takže mě překvapila nová úprava povrchu - na začátek slušný. Pak přišla klasika - drncačka až téměř do Klecan - ale to ještě šlo s porovnáním co bylo dál. Úsek z Řeže k přívozu Na Dole (naproti Libčic nad Vltavou), který je ve všech mapách značen jako :v návrhu: mi přišel poněkud nebezpečný - úzká cesta zprvu mezi kopřivama (to jsem ještě přežil) pak po vysoké nábřežní zídce (asi 2-4m nad mělkým břehem Vltavy). Šířka stezky je zde od 0.5m do 1m. Pokud bych jel na těžko tak nevim nevim. Ale ten výhled a ta krajina - stálo to zato. No ale potkat nějakého kolegu na svém železníkovi tak se asi z těží vyhneme. Značení této cyklostezky č.2 je úděsný. První žlutá směrovka na Drážďany je někde za ZOO pak jsem další spatřil až v Kralupech. Doporučení: úsek Řež - přívoz Na Dole objet z Klecan okolo Větrušic do Vodochod a pak dolů k přívozu Na Dole (což je vlastně oficiální úsek cyklotrasy č.2 Praha-Mělník).

[ Zpět ]
Datum: 12.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (David)
  • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

         

    Jojo, to je všeobecná potíž většiny značených cyklotras.

    Mělo by se ÚŘEDNĚ ZAKÁZAT značit jako cyklotrasu pro turisty nesjízdné terény (ona i za sucha krásná i rovná polňačka se může po dešti změnit v neprůjezdnou bahenní lázeň a to i když jedete nalehko na MTB bez blatníků).

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

         

    Trasu podél Vltavy a Labe mám projetou z Prahy až do Drážďan a Míšně. Souhlasím, že na trase jsou občas bahnité nebo kamenité úseky, vhodné spíše pro horské kolo. Přesto tuto cyklotrasu vřele doporučuji! Moje zkušenost je, že v úseku z Řeže k přivozu Na Dole je lepší jet hodně pomalu nebo kolo vést a vychutnávat si krajinu. Co se týče dalšího průběhu trasy, z Kralup do Nelahozevsi se jede stezkou pod pískovcovými skalami a dál do Roudnice většinou po silničkách s minimálním provozem. Z Roudnice do Litoměřic vede cyklotrasa často po polní cestě (po deštích občas bahno). Z Litoměřic do Ústí nad Labem už je hotová samostatná cyklostezka, jízda hlubokým Labským údolím určitě stojí za to. Z Ústí do Děčína se občas jede po cyklostezce a občas po silnici s dost velkým provozem. Z Děčína pokračuje vzorně upravená cyklostezka podél Labe národním parkem Česko - Saské Švýcarsko až do Dráďan (nejméně dvakrát se musíme svézt přívozem). Průjezd Drážďanami je pro cyklisty bezproblémový, stále se jede podél řeky. A můžeme pokračovat dál až do Míšně, Magdeburku, Hamburku, trasa z 90 % vede po široké samostatné cyklostezce. Taková je moje zkušenost ze srpna 2005, určitě se někdy chystám projet celý úsek z Prahy až k moři.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiří Kadlec)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

           

      Jak často jezdí ten přívoz? Chystám se tam v květnu a budu mít dost naspěch, čekat třeba hodinu by mě příliš zdrželo (i půl hodiny je hodně). A kolik stojí převezení?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

             

        Přívozy jsou většinou součástí dopravní obslužnosti nějaké obce, takže jezdí v časech pod jednu hodinu. Ono to někde i chvíli trvá, třeba v Kurort Rathen je velký přívoz poháněný silou Labe, takže než se přehoupne přes řeku záleží jak je silný proud. Jinak tady máš některé jízdní řády přívozů
        http://www.ovps.com/Schiff02.html

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

           

      Teď ještě koukám do mapy "Elbe - Radwanderweg", podle ní
      je nutný přívoz mezi Děčínem a Drážďany jenom jednou, v Kónigsteinu, vzhledem k tomu že mezi Bad Schandau a Königsteinem je cyklostezka jen po pravém břehu a zbytek je po levém.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

             

        Jak dlouho cesta, takovemu zrovna se po zime probouzejicimu cyklistovi, trva? Resp. priblizna kilometraz, jestli je k dispozici. dekuju

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

         

    Od Drahanské rokle, přes Klecany a Řež do Dolních Máslovoc žádná značená žlutá cyklotrasa NEVEDE. Takže není "špatně značená".

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

           

      Diky za pripominku, da se podel Vltavy dostat z Drahane (Chaber) do Zloncic ? Diky.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

             

        Dostat se tam určitě dá.Pojedeš od Zoo podél Vltavy stále jako na Kralupy a za oním přívozem druhá vesnice jsou Chvatěruby ve kterých uhneš do prava nahoru do pěkného kopce a první vesnice za nima jsou Zlončice.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2006
        Autor: Hnuso
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

             

        Dá se taky hned za přívozem Roztoky - Klecany uhnout nahoru a horem po klidnejch okreskách Klecany, Vodochody, Máslovice, Zlončice. Raději se na to kouknout do mapy. Jinak podél Vltavy se samozřejmě dá, po pěší červený. V tom choulostivém místě nad vodou jsou to pro mě dva kilometry příjemné pěší procházky, jinak bych riskoval znečištění sedla. Proto to asi nikdo nechce na místě vyznačit jako cyklotrasu. Ale přesto se o ní mluví, jako kdyby existovala, na některejch mapách dokonce velkoryse uvedena je. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

               

          Vjednom místě je cesta propadlá a o kousek dál padlý strom .Jinak to docela ujde.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.05.2006
          Autor: 62jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

                 

            Doporučuji přejet v Řeži lávku, přenést kolo přes koleje a po pěšince vlevo od kolejí pokračovat přes Libčice po levém břehu do Kralup.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomtom)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

                   

              Souhlas. To je slusná alternativa. Cesta je tam pevnejsí a lepsí. Do Kralup se dá jet i po teto strane, akorát to není oficiálne znacené. V Kralupech je pak most.
              Stranou podel skály, ketrá se tu popisuje jsem jela nekolikrát, celkem v pohode. Jednou mi to ujelo na mokrem korenu od stromu a odporoucela jsem se do kroví smerem k rece. Kolo jsem mela poprve v zivote nahore:-) a já se ho furt drzela.
              Ted uz dám víc bacha, ale za sucha je to ok.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.10.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Ringo)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

               

          Tak zmiňované 2 km trasy na sever od Řeže jsou zcela nesjízdné. Cesta je opravdu široká asi 1m, ale ze strany svahu je hustý porost a na druhém kraji 4m kolmá zeď nad řekou. Eventuální pád z této zdi do studené jarní řeky znamená pravděpodobně smrt. nebot vyléz zpět se nedá a přeplavat na druhou stranu asi taky ne.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peters)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

                 

            Jezdim tudy pravidelne-ma prezdivku "Maslovicka stezka"-projet se da,ale samozrejme je vhodnejsi MTB.Kolega biker ji jel dokonce jednou za tmy (!!!),coz bych si osobne nelajz,ale ve dne za sucha a prijemneho pocasi je s maximalni obezretnosti sjizdna.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.04.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Matti-y ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

                   

              My to máme projeté jen z Prahy do Veltrus, a to včetně zmiňované stezky k přívozu do Máslovic, kterou jsem nazvala jako adrenalinovou. Jeli jsme ji už třikrát tam, ale jen jednou zpět, s vodou u pravé ruky mi to moc nesedí :-) V srpnu při deštích začal na několika místech trochu povolovat svah, takže snad nám tato lahůdka ještě chvílii vydrží.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.09.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Koloweb - Petra ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

         

    Dotaz trochu mimo. Jak se vlastně určuje, který břeh je levý a který pravý? Nemohu to nikde najít.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

           

      Postavíš se ve směru proudu, směrem k moři. Po levý ruce je pak levý břeh. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

             

        Ale která je levá ruka? :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (petrq)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

               

          Při východu slunce se postavíš čelem ke slunci. Až bude slunce na obloze nejvýš, tak ta ruka ve stínu je levá. V Austrálii je to opačně. Ráno se musíš ke slunci postavit tou částí těla, kterou se prdí. Kdo neprdí, nerozezná v Austrálii pravej a levej břeh řeky. :')))

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

                 

            nejsi učitelka, že to umíš tak pěkně a logicky vysvětlit???

            [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

                   

              Učitelka ne, dědeček jsem. Tak musím být v předstihu připraven na jakoukoli otázku. :')

              [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2006
              Autor: žofka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

             

        Díky za radu. Já fakt nevěděl, jestli se mám dívat od pramene nebo k prameni. A očekával jsem v tom nějakou fintu asi jako když ajzboňáci označují liché a sudé koleje. (to jsem totiž taky nikdy nepochopil)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

               

          Tam je to taky easy - postavíte se po směru kilometrování trati (obvykle směr od Vídně, z historického důvodu), sudé jsou vpravo, liché vlevo :-) Jinak k té cyklostezce-za jak dlouho se dá normálním tempem dát Pha-Ltm? A jak je dobře označený úsek Kralupy-Roudnice, dá se spolehnout na značky, nebo je lepší mít mapu? Díky.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (chichi)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

                 

            Nevím jak v jiných zemích--tam jsem nebyla--ale v naší republice určitě mapu. Kolikrát já už "ztratila" cyklostezku.... :o( :o))

            [ Zpět ]
            Datum: 18.01.2007
            Autor: MM
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

                 

            Ahoj, jeli jsme to loni v lete, zacinali jsme rano sice az v Kralupech, ale do vecera jsme dojeli az do Decina, takze Pha/Ltm se bude dat zajet pohodovym tempem za nejakych 4-5h i s prestavkama, je to vubec pohodova cesta. Tu mapu si sebou radsi vezmi, znaceni sice je, ale plynule se podle nej jet neda..aspon podle mne ne.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Smil ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

                 

            Díky za objasnějí sudých/lichých kolejí.
            Kralupy-Roudnice-Děčín-Dresden jsem po částech jel loni:
            http://www.petrasovi.cz/index.php?dir=./cyklo2
            http://www.petrasovi.cz/index.php?dir=./kladno2006
            (1.7. a 8.7.)
            http://www.petrasovi.cz/index.php?dir=....
            Z Kralup do Roudnice jsem neměl mapu, hrozně jsem zakufroval v okolí Hořínského zdymadla a ve Zálezlicích mírně, takže mapu rozhodně doporučuji. Jinak pohoda, myslím, že těch 5 hodin na Pha-Ltm je reálných.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.01.2007
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

         

    Zejtra to dem dat:-)Prvni den Praha Troja-Decin-penzion a druhej den Drazdany,zpatky z Drazdan vlak.Akorat ty ceny za jizdenky-peklo-skoro osm kilo za jednu!!!Ale stejne se tesim,startujem v 5 hodin rano a prvni den cca 150km:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Matti-y ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

         

    Tak jsme to dali-ufff!Kilometru bylo trochu vic,nez jsme pocitali,ale i tak to stalo za to.Zatim ve zkratce-1. den Praha-Kobylisy-Decin-Horni Zleb-penzion-165km,2. den Decin-Drazdany-80km.Zpatky ve finale namisto vlaku auto.Listky na vlak se nam povedlo v Decine vystornovat s lehkym poplatkem cca 250,-kc.Az budu mit chvilku casu,tak to rozepisu obsahleji:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Matti-y ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

           

      Na víkend je dobrá jízdenka SONE, za 360 Kč pro 5 lidí (max 2 dospělí a max. 3 děti) můžeš celej den jezdit v Čechách a Německo - Rakouským příhraničím co je libo (platí až do Drážďan). Jen v německu neplatí na vlaky IC/EC.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Plukovnik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Dresden, podél Vltavy a Labe

             

        No prave ten vlak byl EC a my jsme navic byli ck jenom 4:-(Jedinej,kterej bere v nedeli vecer na Prahu kolesa.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Matti-y ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024