reklama

z čeho cyklostezky??

co se vám víc líbí: zámková dlažba nebo asfalt???
+ zámkové dlažby: snadná opravitelnost, barevné odlišení jízdních pruhů (možnost i "slepecké dlažby" - požadavky nevidomých, rychleji vysychá
- více drncá (výtky bruslařů), snadnější prorůstání trávy

[ Zpět ]
Datum: 06.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
  • Re: z čeho cyklostezky??

         

    Asfalt!
    1. Snadná opravitelnost - zdánlivě. Málokdy to opravené místo udusají tak, aby tam po pár deštích nevznikla díra. Asfalt se dá taky po výkopu zazáplatovat.
    2. Barevné odlišení lze udělat i na asfaltu, asfalt je odlišen už tím, že je to asfalt, takže je od případného vedlejšího dlážděného chodníku dostatečně odlišen. Jinak lze samozřejmě barvit asfalt i načerveno
    3. Slepci na kole většinou nejezdí a pokud ano, tak ne jako řidiči. Vedlejší dlážděný chodník samozřejmě může být slepeckou dlažbou ohraničen. I bez toho by slepec holí asi snadněji poznal, že nejde po dlažbě ale po asfaltové cyklostezce vedle.
    4. Vysychání asi nebude zas takový problém, pokud je asfalt dostatečně rovný a netvoří se kaluže. Komu vadí voda, stejně má na kole blatníky.
    5. Více drncá (výtky bruslařů) bych viděl jako jediné plus. Nebudou se klikatící se bruslaři motat do cesty rovně a rychleji jedoucím cyklistům.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: z čeho cyklostezky??

         

    Pokud je řeč o cyklostezkách ve městech, tak preferuji zámkovou dlažbu. Když se někde záplatuje špatně, udělá se díra u všeho, ale u zámkové dlažby nevznikají ostré hrany. Dnes jsem jel v Praze po ulici Spojovací a u zástávky Novovsočanská směr Palmovka mě šokovala díra před zastávkou bus. Je tam sice třicítka, ale ty ostré hrany vzniklé díky asfaltové silnici - raději nemyslet, že bych na kole toto třicítkou přejížděl. U zámkové dlažby vznikne "oblá hrana". A že u asfaltu vznikají kaluže je pravda, blatníky na kole všichni nevozí. Jsem pro zámkovou dlažbu.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bubly)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: z čeho cyklostezky??

         

    Bláto, sračky, kaluže, šutry, hlína, tráva, aspoň metr vysoký lopuchy, kopřivy a jiná džungle...... tak to je správná kyklostezka.... na co jsem si pořídil bajka, že?

    Silničáři a trekkisti ať si jezděj po silnici - aspoň je něco zajede a nebudou překážet ... ;-)

    Terminologie (pro neználky):

    bajk = HORSKÉ KOLO ( XC nebo DH, tj. apoň přední vidle odpružená)

    XC = cross-country
    DH = down-hill

    HC biker = zanícenej horskej cyklista (odrůda NAPROSTO odlišná od běžného cyklisty, z asfaltu nebo zámkové dlažby dostává kopřivku)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HC biker)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: z čeho cyklostezky??

           

      s tím bikem seš trochu mimo. Bike je jakýkoliv dvoukolový kolo včetně motocyklů. To, čemu říkáš bike ty je ve skutečnosti "mountain bike". XC a DH samozřejmě správně, ale pod pojmem HC biker si představím spíš nějakýho koženýho týpka na Harleyi:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: z čeho cyklostezky??

             

        Ty tam někde vidíš napsaný "bike"? Já ne.... "bajk" suněnisu překlad "bike", bajk je terminustechnikus sám o sobě...
        ditto HC biker....
        halt je viděť, že mezi nás nepatříš... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HC biker)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: z čeho cyklostezky??

               

          pak ale musíš psát bajker, ne biker:-)
          Jinak - horské kolo taky vlastním a v lopuchách, kalužích, šutrech a kopřivách se taky občas vyžívám, i když k "hard core" asi nepatřím. A motorku taky nemám:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: z čeho cyklostezky??

           

      Naprosto nepochopil ...

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ironking)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: z čeho cyklostezky??

         

    Já mám radši asfalt, dlažbu beru jenom když už není zbytí. Nevím proč se dlažka ve městech na "cyklostezkách" tak rozmáhá, jezdí se po tom blbě, silnice je rychlejší, po městě na kole nejedu proto, abych se kochal přírodou (té tam moc není), ale abych rychle dojel z jednoho místa na druhé.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: z čeho cyklostezky??

           

      Město a kvalitní cyklostezky to je ono je jedno jaký povrch pokud budou chodci respektovat vyhražený pruh cyklistům,řeknu to možná blbě,ale starý báby vůbec nereflektujou na upozornění stejně mladí borci s kočárem se cítěj dotčený když je upozorním že jedu aní nemusím dodávat že po cyklostezce.Mimo obec bych asfalt ani dlažbu nebral to mohu jet rovnou po silnici,ale to asi není ůčel cyklostezky,spíše cyklotrasa.Pokud se vyvezu někam autem tam jedu 10km nebo připustme víc a říkám tomu bikování ,jezdí se přitom sice na kole o životě s kolem to nemá vůbec nic společného.Samozřejmě každý si chce chránit zdraví jede radeji mimo provoz,ale kdo se bojí ať raději na kolo neleze.Nezlobte se odjet do lesa autem nebo něčim podobným to není žádnej kumšt,ale dojet tam ať je to 20-30 nebo60kiláků tam to rozjet a pak stejnou cestou domů,nebo udějat okruh třeba jen 40,ale i 150kiláků a to za provozu po silnici, cyklostezce,polní,lesní a i městským provozu to je podle mne ta pravá cyklistika.Jezdit porát dokola mezi stromama nebo po kotárech také není k zahození neodsuzuji to.Bikeri, bajkeri,krosaři,trekaři,silničáři proč na sebe tak nevražíme nikdo memá rád motání se nějakých truhlíků na cestě,ale to asi nebudou stejné krevní skupiny hádám na modní výletníky on rozvoj a masová reklama kol má i své stinné stránky.Začnou se rojit právě ti a motaj se všude pude li to tak dál dopadnem jak motoristi když uvíznou na dálnici nebo ve městě při dopr,zácpě budem stát na cyklostezce a dávat přednost v lese na semaforu nebo přechodu pro srnky.Zachvíli nebude kam vyjet všude bude hafo rodinek kolistů.Ono to už ted zjara neb jak se udělá hezky v některých lokalitách tak vypadá,Český Ráj,Lysá n.lab,Šumava,Třebonsko atd..Podme,ale zahodit dětinskost a nevraživost vůči majitelům jiných kol než máme sami ZDRAVME SE na cestách i necestách jen tak poznáme kdo k nám patří miuje kolo jako takové pro jeho funkci dopravit nás pomocí naší síly kamkoli si zamaneme a můžeme se kochat krásou České země.Je to přeci NIRVÁNA nezáleží kolik nám je let tam jsme všici mladí!někteří jen trochu víc skušení nono?ale snad jo.Teď chčije a je to studený těm co zrovna jedou nebo se chystaj gratuluju našli jste odvahu chuť nebo je to nutnost to ale nerozhoduje jste borci já bych ani psa nevyhnal Pardon jestli jsem vás nudil ZDENEK

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: z čeho cyklostezky??

             

        No tak já jezdím, když se mi chce a je mi jedno, jestli 10 nebo 20 km a za každýho počasí. Neexistuje špatný počasí, jen blbě oblečený lidi.
        Znám lidi, kteří jedou na kole jen když je sluníčko, není protivítr, neprší, není parno, není zima .......

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Helena)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: z čeho cyklostezky??

             

        Kdyz nejezdis za deste, na snehu a ledu, tak to nejsi ten pravy cyklista .... Tve nazory jsou mnohdy zcestne. Uzivat si cestu mezi auty, ridici s promilema v krvi - v tom opravdu adrenalin nevidim. a obvykle nechodim protahovat plice emisemi ze stodvacitek.
        Poradne trasy a stezky by mely byt i mimo mesto, spojovat mesta a auta by se s nimi vubec nemusela krizovat. Ubylo by smrtelnych urazu a cykloturistika by byla masovejsi. Byl by pouzit prakticky nejekologictejsi a nejefektivnejsi zpusob dopravy.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ironking)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: z čeho cyklostezky??

         

    Zatim jsem nevidel jedinou vyhodu zamkove dlazby ... (krome tedy obdlazdeni pamatkove chraneneho stromu).

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ironking)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: z čeho cyklostezky??

         

    Ja jsem pro asfalt. Vydrži vic než zamkova dl. . Když na zamkovou daš sul droli se rychleji než asfalt.Onlain bruslaři to taky uvitaj ale kdyby zaleželo na mě dal bych jim na cyklo stezky zakaz jizdy. A chodci by tam tež neměli co dělat nejednou jsem malem sejmul človička na nedělni prochazce s rodinkou roztaženou po celem chodniku. Ještě že beskydy jsou kousek od F-m kde se da v klidu jezdit po lesnich celkem dost spevněnych cestach jsou to lesni cesty z asfaltu stare třeba 20-30let a sou v pořadku proto jsem pro asfalt. Cyklo fans zdar.Hetfild

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2006
    Autor: Hetfild
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: z čeho cyklostezky??

         

    Z pozice dálkového cykloturisty, který jezdí „na těžko” přichází v úvahu jedině asfalt. Copak auta jezdí po zámkové dlažbě nebo po dlaždicích?
    Cyklista je považován za účastníka silničního provozu a logicky tomu odpovídá i podobná komunikace. Ten, kdo jede pár km za nákupem či zaměstnáním, klidně pojede po zámkové dlažbě. Po mne a mně podobné je cokoliv jiného než asfalt totéž, co pro maratonce městská dlažba a tramvajové koleje.
    Když mě v Berlíně policajti vyháněli ze silnice na cyklostezky ze zámkové dlažby, zuřil jsem a urychleně jsem se vracel zpět.
    Jsou cyklostezky pro cyklisty (Rakousko) s asfaltovým povrchem a většinou perfektním značením. Potom jsou cyklostezky pro vyhnání cyklistů ze silnice (Německo).
    Tento (německý) systém vyhnání cyklistů ze silnice jsme převzali my a Poláci. Dílo korunoval svým úspěšným značením Klub českých turistů. Výsledkem jsou vrcholně nebezpečné pseudocyklostezky, většinou spíš cyklochodníky, kterým se vyhýbám, jak čert kříži.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2006
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: z čeho cyklostezky??

         

    Pokud jde o povrch cyklostezek, jestli zámková dlažba, nebo asfalt, myslím že oba tyto povrchy jsou dobré, a je mi to jedno z čeho jsou, hlavně, že vůbec jsou. zámková dlažba trochu drncá, ale není to tak stašné dá se to v pohodě přežít si myslím, kdysi se jezdilo po dlažebních kostkách to se nedá ani srovnat.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petros)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

567 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024