reklama
Město: Praha

Stezky pro chodce a cyklisty

Tak se mi dnes stalo, že jsem nedobrzdil...ne že by to bylo poprvé, ale bylo to jiné...tak mě napadlo, jak se to vlastně mohlo stát a kdo byl v právu...šlo o mě-cyklistu a pejskaře...v Nuslích, podél Botiče na chodníku označeném značkou "Stezka pro chodce a cyklisty" ...a světe div se, já měl přednost...takže pro ty, teří by nevěděli, nebo snad nevěřili...zákon č.361/2000 o provozu na pozemních komunikacích § 53
Chůze
(4) Je-li zřízena stezka pro chodce a cyklisty označená dopravní značkou "Stezka pro chodce a cyklisty", nesmí chodec ohrozit cyklistu jedoucího po stezce. ...to platí i pro pejskaře. !!! Nerad bych, aby bylo toto vnímáno jako popud proti pejskařům, ale pokud budete mít nějaký podobný problém a dotyčný si na Vás bude ještě utrhovat, tak si to líbit nenechte...kdybych tam jel po silnici a sejmulo mě auto, nedostanu ani korunu, protože jsem měl jet po stezce...a když jedu po stezce, vlítne mi tam pes a pejskař mě ještě seřve :) ...ale to asi všichni znáte...

[ Zpět ]
Datum: 26.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Honzi ([email protected]))
  • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

         

    To je dobry vedet:) Ja mam zatim jen zkusenost z proseckych sirokych chodniku, po kterych sice neni vedena cyklostezka, ale davam jim prednost pred frekventovanou uzkou silnici. Uz dvakrat se mi stalo, ze (prestoze jsem jela pomalu a obezretne a schvalne po opacne strane prazdneho chodniku nez (du)chodec) se proti me rozebehl duchodce a sproste mi nadaval...:)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zita)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

           

      no, na normalnim chodniku je to ale (bohuzel) pro nas cyklisty jine...tam nemame co delat s kolem...a pokud ano, spime jet pouze rychlosti chuze...a nebo kolo vest a byt chodci...ovsem zajimalo by me, jak to bude vypadat az se budu hadat s policajtem kteremu budu tvrdit, ze bezne chodim po chodniku jako chodec rychlosti chuze cca 15km/h :)))

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honzi ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

             

        S timhle nazorem, ze cyklista po chodniku jet muze, pokud jede nejvyse rychlosti chuze, se setkavam uz po nekolikrate, ale v zakonu jsem nic takoveho nenasel (tam je pouze §53 (2) Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak; a zadne jinak uz jsem nenasel). Mohl by mi kdyz tak nekdo rict, kde ze je to psano?

        [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

         

    Tak tohle přesně mně vytáčí na Hostivařské přehradě... Stezka pro chodce a cyklisty ( vyznačená i na pár místech na zemi piktogramy ) a většina chodců se tváří, co tam jako vůbec dělám na kole.
    Nedávno jsem "řešil" situaci, kdy se tam motalo dost lidí. Rodinka v protisměru, tři lidi vedle sebe, dva neuvázaní psi bez náhubku a k tomu ještě dvě malé děti, také lítaly bez dozoru... Já jel krokem, protože ve svém směru jem měl v cestě další dva "turisty".
    Myslíš, že se mi někdo z nich snažil aspoň trochu uhnout...? Ani náhodou ! Čuměli jak pitomci a koukali jestli to zvládnu nebo budu muset slézt z kola...

    Všem těmto "promenádám" je rozumnější se za lepšího počasí vyhnout... Je to o život a hlavně o nervy...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

           

      Ješte bych k tomu doplnil, že to bylo v místě kde je objet prostě nešlo. Bylo to podél vody, kdy napravo jsem měl sráz do nádrže a na druhé straně prozměnu sráz nahoru...

      Ale co se vůbec rozčiluju, lidi jsou dnes prostě bezohledný všude. Na silnici, na chodníku, v sámošce, ... Asi jsem už moc starej a všechno mně hned vytočí...:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

             

        přesně vím o kterém místě píšeš...kousek od tama dělám, v létě když je hezky se nás v práci sebere na kola víc a jezdíme tam docela často...a právě proto jsem psal ten kousek zákona...já osobně...i když je to na normálním chodníku řrvu "KOLOOO" ...to bys nevěřil jak se pak klidí lidi ke straně...a když jde někdo proti mě, tak přehmátnu z rohů na řidítka, ukážu vyleštěný rohy a přidám...taky účinný...hold občas je potřeba si tu přednost trochu pomoci vynutit... ;-) btw: čemu říkáš starej ? :))) já abych třeba neprodal kolo a nekoupil si invalidní vozík ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Honzi ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

               

          34...:-)

          Taky jsem si říkal, že tam začnu asi jezdit trochu rychleji a agresivněji. Nojo, ale nechci vidět ten mazec až někoho jednou opravdu trefím...
          Rohy nemám a ani mít nebudu. Mám vlaštovky...

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

           

      Já tam jezdím často, vždyť tento park mám 400m od baráku. Už jsem si pořídil zvonek, protože mi hlasivky pomalu dochází. Ten zvonek sice nevypadá tak elegantně, ale zato je funkční!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (David)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

             

        Zvonek si na MTB opravdu montovat nebudu...;-)

        Stejně si myslím, že to nic neřeší. Když Ti neuhnou ani ti, kteří jdou proti Tobě, vidí Tě a ani se nenamáhají udělat krok vedle...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

               

          V takovém případě nezpomalovat a nacpat se do nejširší mezery, i kdyby byla o polovinu menší, než se vlezu. Oni většinou uskočí. Pokud se něco stane, na vině jsou ti, kdo blokují celou šířku pozemní komunikace a brání tak v provozu. Něco jiného jsou samozřejmě psi a malé děti, ti z toho nemají rozum.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

             

        Jó to chápu, ale zvonek nemá tak dobrou hlasitost, já si pořídil houkačku (takovou tu trumpetku) a to pak uskakujou až do křoví u stezky!

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Šmejk ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

           

      To ¨co pisete je sice moc pekne, ale zkuste byt take ne chvili chodcem. Jiste nejezdite porad na kole a jdete v techto mistech i pesky. Ono porad uskakovat riticim se cyklistum take neni nic moc, predevsim pokud mate treba artrozu jako ja. Ja tam vubec nejezdim a radeji to objedu po silnici coz mi necini zadne problemy. Co povazuji za horsi jsou bruslaři. Ti se pořád vlní sem a tam a skutečně nikdy nevím kdy je sejmu. třeba cyklotrasa na Braník.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

             

        no já když jdu po stezce pro chodce a cyklisty pěšky, tak nechávám vždycky dostatek prostoru na projetí min. jednoho bicyklu, pokud to jde, tak i dvou vedle sebe (při předjíždění či míjení). Stejně tak, když jedu na kole. Někdy bývá totiž i problém s cyklisty, kteří jedou 3 vedle sebe a myslí si, že když jedou 20 km/h, tak je nikdo nebude chtít předjet.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

         

    Jenom bych upozornil, že pokud je to označeno značkou "Stezka pro chodce a cyklisty", tak nejsi povinen ji použít. V paragrafu 57 je vyjmenováno, jaké komunikace je cyklista povinen použít: stezka pro cyklisty, vyhrazený pruh pro cyklisty a nebo v křižovatce s řízeným provozem vyhrazený prostor pro cyklisty. Stezka pro cyklisty je pojem všude důsledně odlišovaný od pojmu Stezka pro chodce a cyklisty, a ten v tom paragrafu není. V Brně máme ulici, kde je právě taková pseudostezka. Je dělená napůl, chodci chodá po obou polovinách, každých padesát metrů je přerušená kvůli vedlejší silnici. Jsi povvinen každých padesát metrů slézt z kola, přejít přes přechod pro chodce... Tohle je na ulici, kde mě trolejbus na silnici objede s metr širokou mezerou aniž by levými koly přejel přes středovou lajnu! Už přes rok tudy jezdím do školy, loni mě dvakrát zkusili pokutovat, ale nepodařilo se jim to. Člověk se nesmí nechat, pokud je v právu a policajt (městskej, ke všemu) to neví.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

           

      Svatá pravda, mám podobný zkušenosti

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šmejk ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

         

    Jenže §57 (5) Je-li zřízena stezka pro chodce a cyklisty označená
    dopravní značkou "Stezka pro chodce a cyklisty", nesmí cyklista
    ohrozit chodce jdoucí po stezce..

    Takže to s tím nabíráním chodců na rohy není tak žhavé. Pokud někdo zabírá celou silnici, tak nikoho neohrožuje, ale jen omezuje. Co je to za debilní český zvyk, dělat si navzájem naschvála a hrotit vzájemné vztah. Jak na chodníku, tak na silnici, všude. Nemůžete být trochu tolerantní a neřešit všechno silou? K čemu to vede, když jeden schválně zabírá cestu, druhý schválně jede rychle a troubí chodcům za záda? To se tam pak má strhnout hromadná rvačka? Někteří přispěvovatelé mi přijdou jako stupidní hovada, která už mají místo mozku taky sval. Anebo se jim ta komunistická bezohlednost zaryla pod kůži.

    To je tak složité být slušný a tolerantní, na chodníku nezabírat zbytečně místo, na kole jet pomalu a opatrně, nedělat nachvály, tolerovat chyby ostatních a po slušném upozornění se nenasrat, ale uznat chybu?

    Proč se třeba ve Skandinávii na chodník vejde 10x víc lidí pěšky, na kole, na koloběžkách, na bruslích, a ještě se u toho usmívají?

    Česká mentalita je vážně nějaká nemocná. Myslel jsem že kolaři budou slušná skupina lidí, kteří se něco snaží dělat se svým zdravím a dopravují se ekologickým způsobem, ale čím dál tím víc zjišťuju, že je mezi nimi stejná banda totálních hovad, jako mezi chodci i automobilisty.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lamka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

           

      Ne ze bych souhlasil s nabiranim chodcu na rohy ;) jen bych chtel upozornit, ze zakon rozlisuje dve verze cyklochodniku, jeden, kdy je prostor spolecny pro chodce a cyklisty, tam pak chodec podle §53 (4) nesmi ohrozit cyklistu a obdobne, cyklista nesmi ohrozit chodce (§57 (5)). Pak jsou ovsem jeste cyklochodniky, kdy je zretelne oddelen pruh pro chodce a pruh pro cyklisty, tam pak plati:
      §53 (5) Je-li zřízena stezka pro chodce a cyklisty označená dopravní značkou "Stezka pro chodce a cyklisty", na které je oddělen pruh pro chodce a pruh pro cyklisty, je chodec povinen užít pouze pruh vyznačený pro chodce. Pruh vyznačený pro cyklisty může chodec užít pouze při obcházení, vcházení a vycházení ze stezky pro chodce a cyklisty; přitom nesmí ohrozit cyklisty jedoucí v pruhu vyznačeném pro cyklisty.
      §57 (6) Je-li zřízena stezka pro chodce a cyklisty označená dopravní značkou "Stezka pro chodce a cyklisty", na které je oddělen pruh pro chodce a pruh pro cyklisty, je cyklista povinen užít pouze pruh vyznačený pro cyklisty. Pruh vyznačený pro chodce může cyklista užít pouze při objíždění, předjíždění, otáčení, odbočování a vjíždění na stezku pro chodce a cyklisty; přitom nesmí ohrozit chodce jdoucí v pruhu vyznačeném pro chodce.
      Jednoduse receno, nesmi lezt tomu druhemu do zeli.

      Jinak skatulkovat si lidi podle -istu nedoporucuju, ma zkusenost je, ze vsude existuji slusnaci i hovada, nezavisle na tom, zda jedou autem, na kole, na snowboardu, na raftu atd. (ale jasne ze lepe se nadava na skupinu nez na urciteho cloveka ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

         

    Myslím, že lamka má pravdu.
    1.na společné stezce pro chodce i pro cyklisty, cyklista nesmí ohrozit chodce.
    2. Nikde jsem neslyšel, že by se po chodníku smělo jezdit rychlostí chůze.
    3. Na chdníku smí jezdit jen děti mladší deseti let a to pod dozorem patnáctileté osoby a straší.
    4. Mám jednu zásadu. Žít a nechat žít.

    Když můžu, společné stezce se vyhnu, a když už po ní musím, jedu pomalu. Nedivím se chodcům na tom vašem plácku, že se tak chovají, když málem díky vaší agresivní jízdě, můžou dostat infarkt. I to se může stát.
    Opravdu by to chtělo ohleduplnost od obou stran, ale cyklistů. Dříve jsme začali chodit než jezdit na kole, a na straá kolena zase budeme chodit, až na kolo nevylezem. A ti mladí, kterým ted dáváme příklad nám budou na chodníku nadávat.

    ŹÍT A NECHAT ŽÍT !!!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

           

      CHTĚL BYCH JEŠTĚ DOPLNIT, ŽE PŘI ČTENÍ TĚCHTO ŘÁDKŮ MI BYLO SMUTNO, STRAŠNĚ SMUTNO. AŽ NA LAMKOVO ŘÁDEČKY.
      A VRTALO MI HLAVOU, ŽE NIKDO SE ZA TY NAPSANÉ ŘÁDKY NESTYDĚL, BA DOKONCE JSEM TAM CÍTIL CHLUBENÍ :-((((

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

           

      Souhlas.

      Jen ještě takovou maličkost. Na společné stezce cyklista nesmí ohrozit chodce...
      A je v nějaké vyhlášce také něco o tom, že chodec nesmí ohrozit cyklistu...? Jestli ne, tak vůbec nechápu proč by vlastně měli mít chodci přednost...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

             

        Více tolerance od bajkerů by opravdu neuškodilo. Při mých návštěvách v Belgii a Holandsku zažívám, že cyklisté jsou VELMI tolerantní k chodcům, ale jasně se cítí nadřazeni autům. I v Německu si dá každý řidič velký pozor, aby se nestřetl s kolem, protože má neskonale větší problém zdůvodnit, že není vinen.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (BobBajk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

               

          No, ale taky v těchto zemích funguje to, že jakmile chodec jednou nohou vstoupí do cyklistického (tedy nikoliv společného) jízdního pruhu, cyklisti nezpomalují a hlasitě zvoní nebo troubí.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

               

          Jasně. Je to jenom o toleranci, o lidech... V každé skupině se ale bohužel najdou jedinci, kteří kazí reputaci ostatním...

          Ale opravdu mne vytáčí, když jedu na "Stezce pro chodce a cyklisty" a Ti chodci kteří mne už z dálky vidí, tak se skoro ani nenamáhají ani trochu uhnout... Místa tam mají většinou dost... Upřesňuji, že se v těchto místech snažím jezdit co nejméně, pomalu abych nikoho neohrozil a s "očima na šťopkách"... Ale prostě neuhnou a neuhnou... Viz můj příspěvek nahoře ze dne 28.04.05 13:28...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

           

      Kdyz uz tu dneska hazim jeden zakon za zakonem, tak jeste poznamka k Vasemu bodu c. 3, zadny dohled dite na chodniku mit nemusi (ten musi mit na ceste), viz

      §58 (2) Dítě mladší 10 let smí na silnici, místní komunikaci a veřejně přístupné účelové komunikaci[1] jet na jízdním kole jen pod dohledem osoby starší 15 let; to neplatí pro jízdu na chodníku, cyklistické stezce a v obytné a pěší zóně.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

             

        Z toho ale vyplývá, že zákon předpokládá i jízdu na chodníku.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

               

          No alespon ja to tak pochopil, ze dite pod 10 let muze jet po chodniku na kole ...

          [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

                 

            Dítě, jestůli se tomu tak dá říci, do 15 let není právně a ani trestně zodpovědné, tudíž může jezdit po chodníku, jezdit po silnici, nadávat a urážet šedý mor (strážníci), nemůže ho nikdo legitimovat a takové dítě bez zákon. zástupce se nebude taky s nikým bavit. Takže tyto děti mohou bez pokut jezdit kdekoliv a kdykoliv.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Oněgin)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stezky pro chodce a cyklisty

                   

              No pokud to "dite" je fakt bez zakonneho zastupce ... ale v normalnim pripade by za nej (a jeho ciny) snad mel byt odpovedny rodic ci jiny zakonny zastupce, neco o tom je treba v clanku http://motozurnal.centrum.cz/utf/motoporadna...

              [ Zpět ]
              Datum: 27.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

470 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024