reklama

Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

Hned mi, prosím Vás, nenadávejte, potřebuji poradit něco mimo kolo: včera mi definitivně odešla televize, chystala se k tomu už delší dobu. Svoje má odslouženo, nemá cenu ji už opravovat. Chtěl bych novou, úhlopříčku 55 cm. Problém mám v tom, že nevím, jestli s plochou nebo "normální" obrazovkou, nerozumím tomu a informace prodavačů o výhodnosti té které jsou naprosto protichůdné. Byl bych Vám vděčný, když byste mi poradili. Jsem normální - pouze velmi občasný - televizní spotřebitel, nemám požadavek na extra kvaltu. Děkuji, a ještě jednou omluva za tohle téma.

[ Zpět ]
Datum: 10.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

         

    www.czech-tv.cz/teletext/index.php?page=171&ver=&channel=

    .. potřebuješ snad z televize ještě něco jinýho než počasí?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

           

      Počasí, zprávy a občas nějaký dobrý přírodopisný seriál - třeba Pobřežní hlídku, to byla příroda... Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

             

        Zprávy ne, myslíš-li to s kolem vážně. Narušujou vegetativní rovnováhu, a tréninkový plán je v pr.. (v prvotním stadiu). Příroda, no.. Tak se zas vydej do Jižních Čech. Takovej zážitek sice taky naruší vegetativní rovnováhu, ale při jízdě se rozbouřená mysl jistě rychlejc uklidní.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

               

          Narušenou vegetativní rovnováhu srovnávám řízkama v množství podle Tvého výpočtu.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

         

    Milý Airline, Tvé zásluhy o diskusní fórum tohoto webu jsou natolik výjimečné, že si zasloužíš odpověď na téměř jakoukoli otázku.
    Pokud Tě zajímá můj osobní názor na koupi TV přístroje, tak jednoznačně úhlopříčka taková, abych na ni viděl a cena co nejnižší. Televizi potřebuju, ale každé kačky nad minimum je mi vysloveně líto. Jestli je obrazovka plochá nebo kozatá je mi v tomto případě úplně fuk.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

           

      Dnes bych kupoval určti 100 Mhz frekvenci, je to důležité kvůli očím a také osobně bych šel do přístroje s možností přepínat jazyk, funkce dualní vysílání. Asi bych si nekupoval plazmovou a asi ani ne tekutý krystal, údajně (jedna paní povídala) mají nižší životnost než obrazovky z klasických materiálů.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

             

        teda já fakt nevím, proč to tak prožíváte.Televize je televize a ať máš stohercovku, plochou obrazovku nebo něco obyč, stejně v ní furt bude houby - jednička, dvojka prima hrůzná NOVA . .....a než někdo něcododá, moc sinepolepšíš ani UPCéčkem nebo satelitem....

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

             

        Tuhle jsem se před časem stavil v malém krámku na Vinohradech okouknout, jak se nám vyvíjí digitální vysílání a přijímače. Byl jsem tam čistě kvůli zájmu o tuto technologii. A mimochodem tam měli jakousi LCD k zavěšení na zeď za tuším kolem 40 táců. Ne že bych si ji chtěl hned koupit, ale vůbec se mi nezdál obraz. Měl takové mapy, jako když si přepneš na monitoru na 64 t. barev a prohlížíš si fotky. Zkrátka barevné spektrum bylo nedostatečné. Pak jsem kouknul vedle na klasiku za 5 táců a obraz byl jasnej a kvalitní. Sdělil jsem své dojmy prodavačovi a ten se mnou souhlasil, řekl, že by si ji taky nekoupil, ale že to lidi chtějí, protože je to placatá TV a je to efektní. Nejspíš se lidi s tím chtějí chlubit. Jinak 100Hz je nešťastná epizoda v dějinách TV techniky, protože se vysílá s 50Hz a ta 100Hz vysílá prakticky 1 obrázek 2x. Výsledek je ten, že obraz není dynamický, je plastický, zadrhává se. Na oči je to jistě dobrý, ale jedině tehdy, kdybych ta TV koukal celej den jako třeba do počítače. Já osobně bych si novou TV nekoupil, protože to co na současných programech běží by mi prostě nestálo za tu investici.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

         

    Airline, jestli to nespěchá, vydrž do srazu, s mým mužem si o tom můžete povídat hodiny ( třeba při tom hlídání před jeskyní :o)))))

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

         

    Kup si za 1400,-Kč televizní kartu do PC a máš to i s rádiem.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

         

    Děkuji všem za dobře míněné rady. Vydržím klidně do srazu, i když tím pádem budu bez Vyvolených, Big toho něčeho, Bazénu, Ulice, Pobřežní stráže, Větru z Pyrenejí, Majora Zemana a i tý Pobřežní hlídky, kdyby ji náhodou zase začli dávat. Mám totiž ještě rádio, permanentně naladěné na Blaník, takže zůstanu civilizovaným i bez televize. Zítra ji odhlásím na poště.
    Ale stejně - podstatu problému "plochý/á - normální" jsem se jaksi nedověděl...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

           

      jéžišmarjá..... stačí normoš, né?!?!?!

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

           

      Ta kulovitá je výhodná, pokud se na ni budeš chtít dívat ze všech stran. Budeš-li ji pozorovat jen z jednoho místa, stačí ta plochá. No a kdybys to místo jen zřídka střídal, tak si ji třeba pootočíš. To od prodavače zjisti, zda jde pootočit. Taky záleží na tom, kolik hodin ročně se na ni budeš dívat. Ty levnější modely bývají tak do 1000 hod. ročně. Pokud bys toho nadíval víc, tak už se ti vyplatí jít do nějaké vyšší modelové řady.

      A samozřejmě by ti měli umožnit si tu televizi vyzkoušet, aspoň na chvíli. Jak se ti u ní sedí, přece jen u ní strávíš kus života. Jestli u toho sezení nejseš nějak zkroucenej, nebo tak. A hlavně žádný hyper-televize, nakupuj výhradně ve speciálce. Tam máš jistotu, že bude naladěná. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

           

      nebo víš co.. vlez do krámu, vem nějakou bednu, co ti padne vzhledem i cenou a máš to vyřešeno, beztak jsou všechny na jedno brdo. Když se má pokazit, klekne ti i drahá stohercovka s plochou obrazovkou

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

           

      Ploché jsou asi o dost dražší, já bych koupil TV s obyčejnou skleněnou obrazovkou, když už ji až tak moc nevyužíváš. Kmitočet 100Mhz bych bral, zejména pokud chceš větší úhlopříčku.
      Také jsem občasný divák, doma mám TV uhlopříčky 37cm :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Cevora)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

             

        Nedělám z toho až takovou vědu, viděl jsem několik typů Phillipsů v cenách do 7 tisíc vč. DPH, asi vezmu jednu z nich. Tady ve speciálce pod námi mají několik typů různě veliké Tesly, ale tu raději neberu, nevím, jestli se tahle značka už vyhrabala z problémů. I když jsou proklatě levné.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

               

          "vim temer vse, rikejte mi brouk Pytlik, pokud se mylim opravte mne"

          plocha/ kulova obrazovka
          ploche zacal delat Sony coby trinitron... ostatni se prizpusobili , obrazovka ma byt "prirozenejsi"
          muj nazor - pokud se nejedna o monitor ale jen o TV je to jedno

          50/100 hz obraz - byva obvykle u drazsich prijimacu s /obvykle/ plochou obrazovkou. Pri dlouhem sledovani podstatne prijemnejsi. zejmena pokud oci uz dostali svoje od monitoru v praci
          Pri obcasnem sledovani asi neni nutne.

          Tesla, Orava, snad i dalsi tradicni...
          ... nejsem si zcela jist, ale dle kvality plastovych vylisku a zejmena "czestin" navodu mi pripada za si nekdo nechava pod temito znackami
          delat TV nekde v cine. Vcetne tech navodu.
          Ovsem poruchu do dvou let resi reklamace a potom bude spise levnejsi koupit neco nove. /prechod na dig. vysilani/

          [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

                 

            Po stránce reklamací mám kupodivu s hypermarkety dobrou zkušenost (na rozdíl od causy Eva - Olpran) - vždy mi to vyřešili k úplné spokojenosti výměnou za nový výrobek, pouze v jednom případě v Bauhausu to už neměli a vrátili mi bez řečí peníze.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

                   

              Přia takovýhle diskusích se mi vybaví scéna z filmu Armageddon, kdy tam ten ruský astronaut mlátí do těch přístrojů a nadává :" ruský součástky, americký součástky, všechno je to tchai-van" :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 10.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

                   

              To bude tím, že Eva, pokud si pamatuju, se snažila chytračit a využít drobného opomenutí prodejce k získání prospěchu.

              Jinak já mám s reklamacemi (kdekoliv) taky celkem dobré zkušenosti. Což samozřejmě neznamená, že je to vždy pravidlem.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

         

    Určitě plochou, má přirozenější obraz. Jestli na ní moc nekoukáš, tak 50 Hz v klidu stačí, rozdíl poznáš hlavně u statických obrázků a při dlouhodobém čučení.
    Musel jsem kupovat novou TV a protože mám něco kolem 400 filmů v DivX (kradené) a docela dost DVD (nekradené, mezi nimi i všechny Futuramy a všech 5 sérií Simpsonů, které zatím vyšly), tak jsem koupil docela kvalitní Panasonic TX-29PM11P, se kterým jsem spokojen, ale jak už tady někdo radil, jdi do obchodu a čapni první, která se ti bude líbit, jinak se z toho vybírání zblázníš.
    http://www.videoexpert.cz/ - moc ale nečti komentáře, to bys pak nic nekoupil :)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Venda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

           

      jo jak říkal Venda vem nějakou plochou. nemusí být extra drahá když na to koukáš občas, ale zase bych nebral nějakyho noname.

      2 VENDA: Jo a ty futuramy na dvd ti zavidim, ale jinak simpsny mam v divx serie 6,7,8 :) to mi stačí

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

         

    A to je hezký, jak si tady lidi dovedou přátelsky poradit i "mimo obor"...to je hezký....je to tu fakt dobrý.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

           

      Ano, tohle si myslím taky. Tenhle web je fakt "kamarádskej".
      Co to jsou ty FUTURAMY???

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz mimo "obor" tohodle webu.

             

        Futurama je naprosto šílenej seriál z budoucnosti :-) něco jak Simpsni, ale mnohem šílenější :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

281 cyklistů (21 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024