reklama

Cesky Krumlov

Krumlovska radnice se snazi velmi malo o budovani vhodnych cyklostezek. Vse co by omezilo rozvoj individualni automobilove dopravy je preci velmi nepopularni a tak radsi buduji parkoviste ... Cykloturisty nemaji radi.

[ Zpět ]
Datum: 12.09.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
  • Re: Cesky Krumlov

         

    Nemyslíš, že parkoviště se budují pro to, aby lidi zaparkovali a do města (centra) pokud možno chodili pěšky ? Když nebudou mít kde ten plech odložit, vjedou kam chtějí. Ve vnitřním městě ale cyklostezku nehledej ani v budoucnu - středověccí plánovači s koly pravděpodobně nepočítali ...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: jouda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cesky Krumlov

         

    Jedeš, kšáá. Ještě postavěj cykloztezky a zakážou nám jinde jezdit. A kde bys v CK chtěl cyklostezku? A parkoviště jsou nezbytná jinak se to nedá přežít. Vezmi kolo a vyjeď si na Kleť nebo trhák na Křižák a rozdejcháš to.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesky Krumlov

           

      Jj na Krizak je peknej kopecek :o) Jinak primo ve meste mi taky zadna cyklostezka nechybi, ale na hlavnim tahu je to o hubu tam by se neco hodilo, aby pak bylo jak se dostat ven smerem na CB - sice se to da vsechno objet, ruznyma cestickama, ale neni to jednoduchy.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesky Krumlov

             

        Co myslíš u Krumlova hlavním tahem? V tomto případě se hlavní cyklistiský a hlavní automobilový tah určitě nekryjí. Pokud myslíš (jak píšeš) směr na ČB, tak ten je opravdu spíš v cyklistickém ústraní. Vede tam sice ta "evropská" cyklotrasa (většinou ale stejně volím nějakou svojí, o které jsem přesvědčen, že je lepší), ale to je tak asi všechno. Párkrát za rok musím něco zařídit také tímto směrem (většinou ráno ještě abych byl včas v práci) a jelikož potom stejně nestíhám, tak nakonec jedu I/39 přes Rájovskej most, což považuju opravdu za cyklistický masochismus. Stejně si ale myslím, že cyklisticky tento směr nehraje v rámci Krumlova první housle, s čímž asi bude spojená i priorita případných investic do cyklo-cest.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2006
        Autor: jouda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesky Krumlov

             

        Neda mi , musi zareagovat. Predsa z Krumlova vedie do Budejovic prekrasna cyklocesta cislo 12. Treba sice ist cez kopce, ale je uplne mimo premavku aut. A je naozaj prekrasna, neviem preco by som siel hlavnym tahom, ked mam k dispozicii takuto nahradu. Iste je dlhsia ako hlavny tah, ale to bude vzdy. Snad nechces vedla kazdej preplnenej a zasmradenej vypadovky este pruh pre cyklistov.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cesky Krumlov

               

          S Č.Krumlovem to nesouvisí..
          Ale včera jsem si jel projet trasu,která má být v nejbližší době podle plánů naší radnice proměněna na cyklostezku..
          V současné době tam je pro bike bezva polní cesta,která nepotřebuje sebemenších úprav..dá se po ní jet i na trekingovém,a s trochou opatrnosti i na běžném cestovním silničním kole.Za rok tam vyroste "asfaltový nesmysl" za drahé peníze...vůbec netuším proč..kterého blba to napadlo...ale PHARE na to určitě přispěje..a okolo asfaltky budou alespoň dvě cedule "vybudováno s přispěním EU"..Hurá..

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cesky Krumlov

                 

            Otazka je, ci je ta cesta prejazdna aj ked je blato. To totiz byva casto pri polnych cestach niekedy problem (hlavne ak ju pouzivaju aj traktory a rozbahnia celu cestu). Asfaltky su zase problem vtedy, ak sa neurobi dobre podlozie. castokrat sa prave na cyklocestach len polozi asfalt na trochu uvalcovany strk a prvy rok vyzera super. Po par rokoch zacina medzi asfaltom rast kdejaka burina, dvihaju ho korene a asfaltka je potom horsia ako jemna sotolina.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2006
            Autor: Jaroslav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cesky Krumlov

                 

            Jj taky mam radsi polnacky. Kdyz chteji asfaltovou cyklostezku tak at radsi opravi nejakou rozborbardovanou starou asfaltku - tech tu mame dost :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cesky Krumlov

               

          Tak tu asi neznam. Ja jezdim z CB taky po nejakych zlutych znackach (cyklostezka mi prijde jako nadnesene slovo) po okreskach pres vesnice, pak ale prijedu nad CK a muzu uz jen odbocit doleva, prejet koleje a u obchodaku a benzinky se napojit na hlavni, sjet kopecek a jsem tam, timhle smerem to nevadi, ale zpatky - do toho krpalu, krajnice zadna, auta svisti ... Loni se mi na MTB ale podarilo objevit, ze kdyz neodbocim doleva tak prijedu na nejakou cestu a pak po nejake pesine (uz si to moc nepamatuju) se dostanu do CK jinudy - navic jsou tam pekne vyhledy na mesto.
          Jinak pokud mate nejaky tip na nejake zajimave misto v okoli CK tak sem s nim. Mne se moc libi okoli zameckeho parku (skoda ze dovnitr nepousti kolare) a taky bila kaplicka na vrcholu krizoveho vrchu je pekne kultovni misto.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cesky Krumlov

         

    V porovnání s Budějcema, kam to mám blíž, myslím je Krumlovsko pro cyklistiku daleko příhodnější. Jelikož poměrně často potřebuju jet trasu ČB-ČK, cítím jako trochu komplikovaný dojezd od Rájova do ČK po cyklotrase. Když spěchám, volím značenou cyklotrasu kolem Kameňáku přes ty vsi (Záluží...) pak ale buď přes Rájov, nebo když spěchám moc, tak vyjedu na hlavní u Harazíma a ten zbytek se nějak přežije po hlavní. (On ten sjezdík k Vltavě není k zahození).
    Často se ale setkávám s tím, že řada cyklistů, evidentně letní výpravy , neznalé poměrů, jedou z ČK na ČB celou trasu po hlavní. Určitě by prospěly naváděcí směrovky u kruháku v Domoradicích, v Přísečné, za rájovským mostem a poslední u Harazíma, které by cyklisty navedly vlevo na cyklotrasy.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesky Krumlov

           

      Pro případ, že čas máš: Rájov - Zlatá Koruna - nádraží Z.K. (zkratkou) - Na Letné - Srnín, zde v ostré levé odbočit z hlavní rovně nad CK až ke střelnici - tam doleva jako k nádraží CK okolo garáží, místy příjemný terének.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesky Krumlov

             

        Já vím, tam je to fajn, když to pojmeš jak vyjížďku a ne když na silničním obutí potřebuješ rychle do Krumlova a zpět. Jo jo, kde jsou ty doby, kdy jsem mezi Budějcema Krumlovem denně pendloval do práce a zpět. Ráno úplně v poho, odpoledne jsem to brával oklikami přes Křemži apod. Tehdejší odpolední provoz před dvaceti lety by nám dnes připadal jako naprosto klidný provoz na místní okresce.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (nepřihlášený Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

273 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024