reklama
Město: Pardubice

Zákazy vjezdu pro cyklisty

Nedávno jsem projižděl na kole přes Pardubice. Neustále jsem přitom musel projiždět ulicemi se zákazem vjezdu cyklistům a ignorovat připomínky řidičů aut.

Na těch cyklostezkách po kterých jsem asi podle někoho měl jet naprosto chybí směrové značení a na cedule na silnici odtud často není vidět, navíc bych se musel stále motat mezi davy chodců. Další problém je, že cyklostezka se asi nikdy nepovažuje za "hlavní silnici" ve smyslu přednosti.

Přijde mi to jako nesmyslná buzerace cyklistů. Příště se průjezdu přes Pardubice raději vyhnu, ale jestli se takovýto přístup úřadů rozšíří, tak brzy bude muset každý cyklista mít doprovodné vozidlo, aby s jeho pomocí mohl přejíždět mezi izolovanými ostrůvky cyklostezek nebo nemusel např. z Pardubic do Kutné Hory jezdit přes Liberec :-(

[ Zpět ]
Datum: 29.08.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (TNT)
  • Re: Zákazy vjezdu pro cyklisty

         

    Nad nekterymi systemy vedeni cyklostezek a cyklotras zustava mnohdy rozum stat. Napriklad Praha Smichov, Nadrazni ulice - pesi zona, po ktere smeji bez problemu jezdit auta, ale cyklistum je vjezd zakazan. Budu vdecen tomu, kdo mi tenhle nesmysl vysvetli.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zákazy vjezdu pro cyklisty

           

      Jo, v Praze to dotáhli k dokonalosti: když je překročen kritický počet blbců (kam bohužel patří velká část úředníků) na čtvereční kilometr, tak to ani jinak dopadnout nemůže :-(

      Cyklostezky tam byly zřejmé vytvořeny tak, že nějaký úředník dostal požadavek navrhnout x km cyklotras. Takže vzal mapu a začal kreslit naprosto nesmyslné trasy (vyjímkám čest) vedoucí co nejdelší cestou (vlastně raději necestou) odnikud nikam (pokud možno po schodech či alespoň dostatečně často přerušované značkami "cyklisto veď kolo").

      Tím by již mělo být zajištěno, že je nikdo používat nebude, ale protože po nich někteří cyklisté i přesto začali jezdit, tak došlo k úpravám stavebním jako pasti na cyklisty (neznačený výkop, zbouraný most nebo alespoň chybějící poklopy na kanálech), kde pak nepozorné oběti stačí zahrnout, nebo vylepšením původní prašné cesty o vrstvu hrubého štěrku, či alespoň nahrazení asfaltu co nejnepravidelnější dlažbou. A pak samozřejmě (úředníkům mnohem bližším) úpravám administrativním ("cyklisto veď kolo", takzvané pěší zóny, zákaz vjezdu cyklistům atd).

      Tak je zajištěno, že o "cyklostezky občané nemají zájem" a ušetřené místo v ulicích bude moci být mnohem účelněji použito pro rozšíření silnic (které je finančně náročnější a tedy i úředníkova "provize" tučnější).

      Popisovaný příklad na Andělu pravděpodobně vznikl křížením úředníků z Prahy a Pardubic. Pokud se tato mutace rozšíří, máme se na co těšit...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (TNT)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zákazy vjezdu pro cyklisty

         

    přes pardubice jsme jeli s klukama z Havířova do prahy a jelikož jsme se nechtěli motat po hlavních cestach tak jsme to vzali po ,,cyklostezce,, asi po 30min jsme přijeli na místo kde jsme se na tuto ,,cyklostezku,, napojili a tak jsme to za doprovodu několika jadrných slov na adresu jejich tvurce vzali po oné hlavní cestě.v pardubicich možna rozumí perníku,ale ne cyklistum.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (janhonza)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zákazy vjezdu pro cyklisty

           

      Můžeš upřesnit, kde je to místo, které tě tak rozrušilo? :o) Jsem pardubák, tak mě zajímá pohled "cizince" já jsem si na místní "špecifiká" už zvyknul...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (peci ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zákazy vjezdu pro cyklisty

             

        přijiždeli jsme ze směru od ustí a více si iž nevzpomínam.taky jsme tam někde jeli asi 8km po kostkach,to bylo dobré maso.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (janhonza)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zákazy vjezdu pro cyklisty

               

          pokud jsi jel 8 km po kostkách, nejel jsi v Pardubicích. 8km kostek v Pardubicích snad ani dohromady není (pokud jsi nekroužil po náměstí ;o).

          [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (peci)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zákazy vjezdu pro cyklisty

         

    Já fakt nevím, ale Pardubice mi jako tak otřesné město pro cyklisty, jak popisuješ, zase nepřijde. Výše je popsaný případ z Prahy a já jsem z Prahy taky, takže jsem v Pardubicích spíš ocenil, že tam vůbec nějaké stezky jsou.
    Tady máme jen ty zákazy, ale stezka nikde. Když už nááááhodou je, tak tam jsou každou chvíli ty vskutku nejabsurdnější dodatkové tabulky, jaké by člověk na stezce pro cyklisty čekal: "Cyklisto, veď kolo!" nebo je tam naprosto nemožný povrch (vltavské náplavky s kočičími hlavami). Pokud ani to není (po stezce se dá jet a povrch je kvalitní), tak vede odnikud nikam - např. přes park na Letné, ale do parku už ne.
    V Pardubicích mi přišlo, že až na to chybějící značení jsou stezky dobré, ale třeba je to otrlostí z Prahy.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Pavel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

351 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024