reklama

Alvito od Demy

Ahojky, máte někdo zkušenost se silničním kolem Alvito od Demy? Připadá mi docela levný, tak sem uvažoval o koupy, ale aby se mi za chvíly nerozpadlo, to by mrzelo:-(

[ Zpět ]
Datum: 09.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Athis)
  • Re: Alvito

         

    Dej o něm nějaké informace - kolik stojí a jakou sadou je osazené.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alvito

           

      heeej to zname, ma ho moj stodvasat kilovy svokor a je s nim spokojny, akurat, ze na nom nemoze a nemoze schudnut, ale to uz asi nieje chyba toho bicykla, ze ?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alvito

           

      rám • Hliník 6061
      vidlice • Alloy 6061
      přehazovačka • Shimano RD2200
      přesmykač • Shimano FD2200
      řadící páčky • Shimano SLSY20
      brzdové páčky • Alhonga hliník-plast
      brzdy • V-brzdy, Alhonga hliníkové
      převodník • Shimano FCA050
      predný náboj • Joytech hliníkové
      zadný náboj • Joytech hliníkové
      kazeta •
      pastorek • Shimano - MFTZ07
      středové složení • Kinex

      řetěz • KMC Z-50
      řidítka • hliníkové ergonomické
      představec • ZOOM - hliníkový
      hlavové složení • VP - semi-integrované
      rohy •
      sedlo • Velo
      sedlovka • ZOOM - hliníková
      ráfky • Remerx Aero
      plášte • Rubena
      pedále • VP hliníkové
      velikost • M560/580/600MM
      rychlostí • 14
      loňský model se dá sehnat za ca8000,-

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Athis)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alvito

             

        To asi neni silniční kolo když má V-brzdy a rohy, nebo je to nějakej bastard. Jinak ani kola za 2000,- z hypermarketu se hned nerozpadnou pokud jsou dobre serizene a vse utazene.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alvito

               

          Hned ne, až po 150km. Ale to je loterie, ta pseudokola z marketu mají právě obrovzský rozptyl poločasu rozpadu, ale nepočítej s tím, že bys najel víc jak tisíc km než se něco kritickýho zlomí nebo urve. A to je ideální případ. Obvyklejší je těch sto padesát. Zrovna nedávno jsem pře sebou viděl chlápka, jak se vypleskl na zem když se mu z ničeho nic ulomil levý pedál. Prý to kolo má dva měsíce a dal za něj 3500Kč v Hypernově. Padal doleva, takže jez za ním auto, jeho mozek by byl rozpatlaný po silnici.
          K tomu kolu: rohy tam pokud vidím nejsou napsané, takže to možná má berany a je to normální silnička. I kdyby ne, tak existují jakási kola, nevím jak se jim říká, co jsou něco jako kros, ale se silničními koly, nebo jako silnička s rovnými řídítky. Už jsem to venku potkal, ale není to časté.
          Osazení vypadá, že nejde o špatné kolo, určitě to je to seriózní kus a ne nějaký hypermarket, mělo by to vydržet pár tisíc km bez potíží a kritické poruchy bych nečekal nikdy.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Alvito

                 

            Rohy tam jsou se porádně podívej.

            Ale k tomu kolu. Zaleží na tom kolik na tom asi hodlas najezdit. čeho bych se bál jsou:
            Ráfky - remerx jsou z velmi měkého duralu a musíš si dávat velký pozar aby jsi nevjel do díry.
            pedále: VP bývaj na kluzných ložiscích, které se relativně rychle vvyjedou.
            Náboje: toto označení mi moc neříká, ale levné náboje (a nejen levné napr i SH 105) se rychle vydrolí konusy ložisek. Ty SH 105 vydrželi asi 7000km.
            Taky si hlídej řetěz, tento se asi rychle vytahá. Dal bych mu 1000 - 1500km.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Alvito

                   

              Pořádně se podívej ty, je to nějaký prefabrikovaný výpis, a u rohů není napsaný nic, žádný typ, nejsou osazený.
              Neznám Remerx Aero, ale se vším od Remerxu, na čem jsem kdy jezdil, jsem byl spokojený.
              Pedály VP neznám, ale pedály bývají obvykle nasazený mizerný, počítá se s okamžitou výměnou, často ještě před zakoupením, každej má rád jiný. Pedály s kluzným ložiskem (to se fakt dělá?) opravdu nemůžou vydržet dlouho.
              Pokud vydrží náboje kola za 8000Kč 7000km, je to naprosto v pořádku, odpovídá to ceně. Předpokládám, že kdo kupuje kolo téhle cenové hladiny, ten nečeká nájezd 20000km.
              Znám řetězy KMC Z-51, a nic moc. Vydržel mě tak dva, dva a půl tisíce. Ovšem na lehokole, kde často trpí víc (jezdec má víc síly, i když ji nezávodník využije jen krátkodobě občas). Jeden takový jsem i přetrhl prudkým šlápnutím, měl najeto 2000km. Odhad 1000-1500km, je možná malinko pesimistický, pro člověka, co pořizuje kolo téhle ceny, ale celkem se nám to shoduje.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alvito

         

    Záleží na tom, co si od toho kolečka slibuješ a co s ním chceš vyvádět. Na nějaké výkonostní ježdění to asi nebude - i s ohledem na výbavu. Většina "lepšejších" silniček má alespoň nějaké komponenty ze sady Shimano Sora (a pochopitelně výš) Tohle je ještě něco pod tím - osobní zkušenost s tím ale namám. Je ale pravda, že silničku se Sh. Sora koupíš tak za dvojnásobnou cenu než píšeš ty.
    Jestli to kolo chceš jen pro rekreační ježdění, tak si myslím, že by to mohlo být OK. Komponenty se dají postupně vylepšovat dle potřeby (a peněženky). Před x lety jsem si koupil za cca 10 tis. silničku Reta Feeling a na moje ježdění stačí bohatě do dnes.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (brácha)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alvito

         

    Mám vpodstatě stejný názor jako tady nade mnou "brácha". Určitě si na tom zajezdíš, ale je jisté, že pokud Tě silnička chytne, tak asi hodně brzo budeš pokukovat po něčem lepším.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alvito

         

    Jen tak pro zajímavost, kde je k mání ve výše uvedeném osazení ? Protože model 2004 byl osazen:
    Rám Alloy 7005
    Vidlice alloy
    Hlav. složení IHS VP
    Barva black/silver
    Převodník Shimano A050
    Přesmykač Shimano 2200
    Přehazovačka Shimano 2200
    Řazení Shimano SL-SY20
    Řetěz KMC Z51
    Náby Joytech
    Ráfky Weinmann LP18
    Převodník Shimano A050
    Brzdy/páky alloy/ alloy
    Představec Zoom
    Sedlo Velo
    Sedlovka Zoom
    Tebou uvedené osazení, včetně chyb, odpovídá modelu 2005 za cenu 9790,-
    po slevě.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (quido)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

401 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024