reklama
Město: Pardubice

Výstavba cyklostezky do Nemošic

Město Pardubice zahájí v tomto měsíci práce na výstavbě nové stezky pro kola a pěší do Nemošic. Cyklostezka, která bude též osvětlena, má stát zhruba deset milionů korun. Město však zaplatí pouze přes pět milionů korun, zbylá část poputuje ze státní kasy, sdělili dnes ČTK zástupci pardubické radnice.

Cyklostezka povede z Pardubiček vlevo od nové silnice a bude od ní oddělena zeleným pruhem, v němž bude instalováno veřejné osvětlení. „Nová stezka povede od sídla rychlé záchranné služby na konečné trolejbusu č. 2 až k loni otevřeným zrekonstruovaným mostům v Nemošicích,“ prohlásili. V souvislosti s budováním stezky se rozšíří silnice pro hromadnou dopravu. „Dopravní podnik města Pardubic od 1. září zřídí novou linku městské hromadné dopravy č. 22, která bude jezdit ze stanice Nemošice-točna na zastávku Sídliště Závodu míru,“ doplnili.
Výstavbou nové cyklostezky i prodloužením linek MHD chce město zvýšit bezpečnost provozu na této poměrně frekventované a chodci i cyklisty hojně využívané komunikaci. Silnice bude kvůli výstavbě uzavřena až do konce listopadu, prostředky MHD ji ale budou moci využívat.

Zdroj: ČTK, 19.8.2004

[ Zpět ]
Datum: 24.08.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Redakce)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Žena, rekreační cyklistka, elektro nevadí

Hledám: Žena, rekreační cyklistka, elektro nevadí
dnes
Hledám kamarádku na cyklotoulky po Znojemsku. Spíše Vranovsko, Bítovsko. O mužský doprovod zájem nemám.

Hledám: cyklocestování

03.02.2026
Našel by se tu někdo na spolucestování na kole? Buďto na těžko se spaním v kempech i mimo, nebo využít nějaký…

Hledám: Cykloexpedice 2026: Polsko – Alpy – Split

Hledám: Cykloexpedice 2026: Polsko – Alpy – Split
26.12.2025
Na začátku června 2026 vyrážím na svou další epickou výpravu do Alp. Pokud vše půjde podle plánu, bude to již…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

245 cyklistů (8 přihlášených)

Baťův kanál

Tak a teď už budu jezdit jenom roviny. To jsem si řekl v době, kdy se starší syn nastěhoval do svého nového,…
Stanley58 | 16.02.2026

Ålandy 2025 – část 3 – Švédsko

Rådasjön, pondělí 7.7. V závěru včerejšího dne jsme se dostali na systém cyklotras vedených pod názvem…
kotek | 25.01.2026

Ålandy 2025 – část 2 – Ålandy

Brändö, sobota 5.7. Dnes musíme učinit zásadní rozhodnutí. Jsou dvě možnosti jak se dostat na ostrov Aland,…
kotek | 18.01.2026