reklama
Město: Praha

Praha - město automobilů

Tak jsem zase dneska stála na zastávce, kolem mě se hnaly zástupy auťáků a v každém seděl jeden člověk (je to přece OSOBNÍ auto). Nemohla jsem dýchat a musela jsem křičet, aby mě bylo slyšet. Tak se ptám sama sebe - kdy už konečně přestaneme dělat město pro automobily a začneme se snažit, aby to bylo město pro lidi? Místo aby město znepříjemňovalo automobilistům přístup do některých částí, naopak se staví hlavní tahy přes centrum, na kole se nedá už jet skoro nikam. Páni úředníci, kolik z vás jezdí do práce na kole?

[ Zpět ]
Datum: 20.11.2003
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jitka)
  • Re: Praha - město automobilů

         

    Co s pány úředníky, defenestrace je zastaralá metoda. Dokud se s tím auťákem pohnou, budou jezdit, protože je mnozí fasují. Na Kubě se fasují kola - ale Fidel není jaksi náš vzor. Když už silnice a ulice nestačí, zařídí si páni ouřadové širší. Takže jich začne jezdit více a častěji, za chvíli jim to zase nestačí. Protože na cyklostezky je prý málo peněz, tak navrhuji zvláštní účelovou daň, 1 kč z každého prodaného litru benzínu a nafty na výstavbu cyklostezek. Viz můj příspěvek na Ve městě na kole - Brno, kde prý nejsou na CS peníze.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha - město automobilů

         

    A ještě jeden návrh na to aby naše města nebyly pro auta ale pro lidi. Pro vjezd do center měst vybírat mýtné a pořádně mastné. Z něj by se mohla dotovat městská doprava a výstavba cyklostezek.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha - město automobilů

         

    Máš pocit, že v autech nejezdí lidi??? Netvrdím, že musí v každém sedět jeden člověk, ale je to JEHO auto a on za to i poměrně dost platí. Chceš - li, jezdi si na kole slalom mezi auty, ale smiř se s tím, že prostě budeš v menšině. Tím nechci tvrdit, že by se neměly stavět cyklostezky, ale prostě to všude nejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha - město automobilů

           

      Na to, jak to vsude nejde, se zajdete podivat do Vidne.
      Jinak AZ si automobilista skutecne zaplati vsechno (= zabor mista pri parkovani, dopravni policii, vystavbu a udrzbu silnic, cisteni vzduchu, urazove pojisteni pro dopravni nehody, atd., atd.,) tak se bude divit, kolik vlastne zaplati...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vrata ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha - město automobilů

           

      Tak to jsi asi nečet článek o městě Vasteras. Jinak bys pochopil, že řidiči a cyklisti nemusej bejt nepřátelé. Tak si přečti, jak to chodí ve městě, kde mají lidi rozum: www.nakole.cz/tipyatriky/vasteras.php3

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Romann)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha - město automobilů

           

      Medvěde. medvěde - je mi tě líto, vrať se do lesa, čti, uvažuj a používej mozek. Přál bych ti aby zítra všichni začali uvažovat tak sobecky jako ty, sedli do SVÝCH aut a jeli KAM POTŘEBUJÍ, protože to jsou JEJICH auta a mají na to právo. Nikam byste se nedostali!!! Ucpali byste silnice a ulice měst a jen cyklisté by mezi váma mohli kličkovat.
      Je opravdu třeba aby každý, kdo chce z místa na místo přepravit svou cca 80 kilogramovou maličkost musel s sebou přemisťovat navíc jedno- až dvoutunového smradlavého plecháče? Proč tak plýtvat! Denní dojíždění do zaměstnání autem - především v městských aglomeracích je BARBARSTVÍ.
      Lidi myslete - než sednete do auta UVAŽUJTE zda je to nutné, zda není jiné ekologičtější řešení.
      Souhlasím s Romanem a Vráťou.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024