reklama

Komentář k cyklostezkám

Zdravím všechny hradecké cyklisty!

Ač se vedení města docela chvástá, jak často a jak hodně km nových stezek otevírá, realita je docela dost jiná. Není stezka jako stezka.
Cesty na dezolátních silnicíh nebo bahnem pískem přes kořeny a větve se nedá nazvat stezkou! Rovněž stezka s obrubníky vysokými i několik cm není žádná normální stezka. Také nevím, proč se dělají z dlažby a ne z asfaltu. Zatím nebudu nebudu uvádět konkrétní příklady, jsem zvědav, jestli někdo přidá další názor. S pozdravem Pavel R.

[ Zpět ]
Datum: 02.10.2003
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel Rynt)
  • Re: Komentář k cyklostezkám

         

    Ahojky, zdravím všechny cyklisty - Hradečáky. Nezbývá mi nic jiného než souhlasit. Slušných cyklostezek je v Hradci opravdu minimum. Přejet Hradec na kole je někdy fakt umění.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Komentář k cyklostezkám

           

      Město plné cyklistů jako je Hradec Králové by si zasloužilo větší péči o cyklostezky. Mimo město je situace lepší díky lesním silničkám a slušným cestám (Nový Hradec a okolí), ale projet třeba ze sídlišť na Moravském Předměstí někam k centru nic moc.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2003
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Komentář k cyklostezkám

           

      Nejsem z Hradce, ale myslel jsem si, že je na tom s rozvojem cyklodopravy poměrně dobře. No, koukám, že opak je pravdou.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2003
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rosťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Komentář k cyklostezkám

             

        Možná oproti jiným městům jsme na tom skvěle, nevím ...ale poslední dobou se stezky udělají tak, že se rozšíří silnice a z poloviny chodníku se udělá stezka pro cyklisty, kolikrát je ti pro chodce šok, co tam děláme.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (karol)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Komentář k cyklostezkám

           

      Jsem Hradečák, ale už 8 let v Brně. Myslím si, že si v HK nemáme vůbec na co stěžovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (_Lukas_)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Komentář k cyklostezkám

             

        Já bych to až tak růžově neviděl, spíše dost šedivě. Žádný extra rozvoj v cyklostezkách, spíše žádný, až na tu a tam ojedinělé megalomanské exesy, jako třeba z poslední doby stezka u Stříbného rybníku, která má pár metrů, vede od nikud nikam a končí v místech, kde by měla především začínat, je luxusně provedená se samostatným osvětlením, přestože vede 2 m od silnice, která je také osvětlena. A jinak to je dost bída.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Komentář k cyklostezkám

         

    Já to nevidím tak tragicky. Samozřejmě, že je co vylepšovat. I opravy by mohly být prováděny včas a kvalitněji a i projektanti by se mohli občas hlouběji zamyslit - nebo ještě lépe - po těch stezkách si zajezdit. Na druhou stranu jsem jak u nás, tak i ve světě projel už desítky měst, kterým se o něčem takovém, jako máme v Hradci, může jenom zdát ...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivoš ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Komentář k cyklostezkám

         

    Myslím že v Hradci je to oproti jinejm městům pro kolo fakt dobrý, v hradci se jezdí krásně, když ho dobře poznáte a víte kam máte jet. všude je to kousek a všude samá stezka nebo cestička. A nezáleží to na tom jestli jedu na horákoj nebo na starý plečce :) zdárek

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Komentář k cyklostezkám

         

    Zase tak tragicke to neni. Je sice potřeba hodne věcí zlepšit, ale jezdit se da bez problemu.
    Vice o planech magistratu naleznete na strankach www.hradecnakole.info v sekci MESTO A KOLO

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HRADEC NA KOLE ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Komentář k cyklostezkám

           

      Jako nebezpečný hodnotím výjezd z Třebešské křižovatky na objezd Třebše a jízdu po něm. Stačilo by opravit dezolátní povrch sousedícího chodníku, po kterém nikdo nechodí, udělat na něj nájezdy a jelo by se poměrně bezpečně až k Duranu.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.10.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Komentář k cyklostezkám

             

        S tím bych souhlasil, ale ten problém pokračuje kolem Duranu dál až do Vysoký.., tenhle úsek je vzhledem k sílící automobilové dopravě čím dál tím nepříjemnější a mělo by se to nějak řešit..

        [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pavouk ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Komentář k cyklostezkám

               

          jo jo, za Duranem je to horsi a horsi,souhlasim, kdyz nechci jet dirama, tak na me auta troubej, no at si to zkusej po tom jezdit...

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2008
          Autor: Indy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Komentář k cyklostezkám

               

          Tak tenhle úsek se stal součástí mojí prázdninové cesty s devítiletou dcerou. Po příjezdu od Žamberku a výjezdu z hradeckých lesů šok. Předpokládal jsem, že Labská trasa povede po kidné silničce (aspoň v neděli dopoledne). Ale připadal jsem si jak na trati formule 1. Dost slušný pokus o likvidaci cyklistů. :-(((((((((((((

          Kdybych to byl věděl, tak bysem sem nejezdil

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pomocná ruka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Komentář k cyklostezkám

               

          Do vysoký se to dá řešit cestou přes Roudničku, hodně to využívám a musím říct, že vzdálenostně je to stejný.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (paty)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Komentář k cyklostezkám

                 

            Ale nesmí pršet nebo být po dešti

            [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2009
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Komentář k cyklostezkám

         

    Hradec mi nepříjde nijak hrozný. Mám favorita a ještě jsem se nesetkal s takovými pískem, kořeny a větvemi, které by stály za zmínku. Jinak v HK můžete být kdekoliv na kole cca do 30-45 min a zadara...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukáš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Komentář k cyklostezkám

         

    Pravda, cikloytesky v hradci jsou jen místama kvalitní a když ho chcete celý přejet, tak se jízdě po frekventované silnici nevyhnete.
    A že je to hradci někdy o hubu!

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Komentář k cyklostezkám

         

    Hradec je na tom proti jiným městům mnohem, mnohem lépe! Pro toho, kdo své město alespoň trochu zná, není problém se rychle a jednoduše po městě na kole pohybovat. Přitom je možné využívat nejen cyklostezek, ale i různých zkratek, pěšin a uliček zcela bez provozu. Samozřejmě, jsou zde i nebezpečná místa, vylepšovat je stále co, ale celkově je Hradec pro cyklisty super.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: VickyCZ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Komentář k cyklostezkám

           

      Docela zajímavá diskuze, možná by nebylo špatné ji rozšířit a uvést zkušenosti v vybavením cyklostezkami v ostatních městech a jejich okolí. Pak možná zjistíme, že Hradec je na tom celkem dobře. Bydlím nedaleko Ústí nad Orlicí a České Třebové a závidím Hradečákům, že vůbec nějaké cyklostezky mají. Tady spočívá jejich "výroba" v umístění ukazatelů a označení na jakoukoliv cestu - lesní, polní, neupravenou, rozježděnou těžbou dřeva atd., atd, silnici - jakoukoliv a všeobecně tam, kde se dají honosné značky "Cyklotrasa č. ...." nějak připevnit bez toho, že by se někdo zajímal o to, po čem se má jezdit.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelusps ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Komentář k cyklostezkám

           

      No,nevím jak jinde,ale mám tu čest bydlet ve Svobodných Dvorech a pohybuji se i v Kuklenách.Odtud se dostat do centra jsou dvě možnosti-podjezd na Pražské,nebo nadjezd u zrušeného Baumaxu.Obě místa,kde jde o život. Značení a "výroba "stezek,hrůza.Zpět z centra za nadjezdem stezka mizí asi v jiné galaxii .....podobně Brněnská stezka je najednou fuč a to pominu kvalitu povrchu.
      Jen když máme fungl novou asfaltku v lese.Tam se špatnou cestou tak nějak počítám.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rolf)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Komentář k cyklostezkám

           

      Já bych to tak optimisticky neviděla. Místní sice po Hradci dokáží projet často v pohodě, protože, jak píšeš, už znají svoje cestičky. Ale pro takového cykloturistu, který sem náhodou či úmyslně zabloudí, to musí být dost děsný. Pár stovek metrů cyklostezek kolem supermarketů to fakt nevyřeší (navíc by mě zajímalo, který blb navrhuje u cyklostezek ty zvýšené obrubníky - ten na kole asi moc často nejezdí). Dostat se z okrajových částí do centra je fakt o hubu - např. již zmíněné Kukleny. Nová asfaltka v lese je sice bezva věc, ale nejdřív se na ní člověk musí taky nějak dostat.
      Je fakt, že nemůžu mluvit za všechny města, ale v porovnání s jinými, je to katastrofa. Ale popravdě řečeno, vlastně česká realita - takže co se divím.
      Nejvíc mě však rozčílují ty řeči, jak je Hradec úžasný cyklistický město - to už dávno není pravda a toto označení si stejně získal jen díky tomu, že leží na rovině (a tak je tu jízda na kole přeci jen snažší).
      A co se týče okolí Hradce, vyjde to nastejno. Nebýt tu hradecké lesy, cyklisté vlastně nemají ani kam vyrazit. Vyjedete-li kamkoliv jinam (a to i po značených cyklotrasách), většinou jde o život. Podle výzkumů je nejhorší situace na silnicích (počet aut, šílení řidiči ap.) právě na Hradecku (samozřejmě kromě Prahy).
      Všem, kteří žijí v poněkud zkreslené představě, jak je Hradec úžasné město pro cyklisty, doporučuju, aby se zajeli podívat trochu více na západ, jak má vypadat cyklistické město - v cyklistickém městě se totiž jezdí převážně na kole, nikoliv autem.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2006
      Autor: Cyklistka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Komentář k cyklostezkám

           

      Ja musim rici, ze jsem byla velmi mile prekvapena, kdyz jsem zjistila, novou stezku zadem okolo nemocnice k nove postavene casti labska louka, dale zmevneni a asfalt okolo Labe az k mostu v Plotistich, bylo by fajn kdyby dal k Predmerickemu spalvu byla cesta stejne upravena, ale jak jseem mluvila s jednim panem z povodi Labe tak nejsou penize, ale i tak ted vim, kam se budu moci vydavat v budoucnu s prckem ve vozicku za kolem a nebudu se bat silnic.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2007
      Autor: Indy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Komentář k cyklostezkám

             

        Taky jsem na to koukala, a nevěřila svým očím :-) Vůbec netuším, jak je tam dlouho. Já zas byla letos překvapená tím zázemím (nejen) pro cyklisty ale vůbec rekreanty v hradeckých lesích kolem "Hradečnice" - přibyly kadibudky místo toalet (možná trochu úsměvný, ale docela dobrý nápad - kdo má koukat na ty podpapíráky pod každým druhým stromkem), spousta nových odpočívadel - lavice, stoly a tak, ale nejvíc jsem byla překvapená krytým ohništěm s dětským hřištěm (až prcek trošku povyroste, můžeš vyrazit i tam :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2007
        Autor: Cyklistka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Komentář k cyklostezkám

         

    Čaute, tak tu konečně máme anketu o užitečnosti nových cyklostezek v HK, zmíněná Třebešská hráz a pravý břeh Labe (za nemocnicí) je tam taky. http://forum.hradeckralove.cz/forum.php?id=743

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka, HK II)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Komentář k cyklostezkám

           

      Kdyby byly stezky užitečné, tak by po nich všichni lidi jezdili, ale stačí se dívat a na procentu lidí, kteří po nich jedou a těch co jedou po běžné silnici vedle a okolo je jasně vidět jejich užitečnost, resp. neužitečnost a využití peněz.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

474 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024