http://www.kupkolo.cz/produkty/Sedlovky_60...
0
mhm, přímý zámek, jednu dobu býval ROOX téměř kultovní záležitost
0
ovšem pochybuji, že budou mít všechny průměry skladem, já bych to řešil redukcí / perfektní z plastu jsem koupil kdysi u Max Cursora Ostrava viz. net/
0
BBB dělá všechny velikosti po desetinách milimetru (viz. vyberte velikost):
http://www.jmctrading.cz/shop.php?sellitem=224...
Kupuj ale jen tu nejlevnější, není zeslabovaná a jediná drží. Ty zeslabované se ohýbají : http://www.bike-forum.cz/forum/fotky/kola_a...
0
Zalezi, kolik dotycny vazi a nakolik ma tu sedlovku vysunutou.
0
Vysunutá tak že zbývalo ještě 2 mm k vyznačenému maximu :
http://www.bike-forum.cz/forum/fotky/kola_a...
Moje váha uprostřed sezóny 78 kg. Používal jsem i jiné, vždy vysunuté na rysku a žádná z nich se ani po několikaletém používání neohnula. S Hardware jsem jezdil 3 roky 5 mm přes maximum a je pořád rovná.
0
Mne letos prdla sedlovka uplne, ale byla to ultralight KCNC, 145g. A navic ne sedlovka samotna, ale rupla v zamku. Tak jsem to vyresil klasickou Ritchey WCS carbon, ta snad neprdla jeste nikomu. Ale nevazim jako ty a ani ji nemam tak vysunutou, zvlast s tim druhym jmenovanym faktem muzou byt slusny problemy.
0
Čtyřstovku WCS od Ritchee mám, mám jí vysunutou na značku 2,5 a je to úplně v pohodě, najel jsem s ní zatím přes 3,5 tisíce a musí unést více než 100 kg mé hmotnosti.
0
Zámek jsem už také zničil. S tím ale ta trubka nesouvisí. Já jen nechápu proč malujou stupnici někam kde už je sedlovka 100% nepoužitelná. Co by se stalo kdyby na to sedl 100 kg chlap (jezdí i těžší) ?
0
U vylozene ultralight komponentu byva zvykem i to, ze vyrobce udava maximalni vahu jezdce. Pokud ne a treba ta sedlovka rupne nebo se ohne, je to jasne na reklamaci.
Kazdopadne vazit vic a mit u toho sedlovku vytazenou blizko maxima, rozhodne bych neriskoval a uz preventivne si koupil osvedceny solidni model, at vazi kolik chce.
0
Maximální hmotnost udána nebyla! Dovozce JMC Trading s.r.o. mi napsal abych jí poslal poštou že jí pošlou na expertýzu. Lidé co to udělali (Bike-forum) jí dostali zpět s tím že reklamace nebyla uznána. To znamená jen další náklady na poštovné a spoustu vzteku navíc. Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem jí uřízl o 20 cm a dal jsem jí známé (váží 55 kg) na kolo co mi dala na generálku (má jí vysunutou 10 cm). Tam slouží bez problémů.
0
Tak to je teda sila. Mne takhle odmitnout jasnou reklamaci, sel bych po tom hodne dusledne. Pokud vec uzivam v souladu s jejim urcenim a ona se pouzivanim v zarucni dobe jakkoli znehodnoti, tak to presne splnuje pravidla pro uznani reklamace.
0
Tak to v Čechách bohužel chodí. Nejdřív by se musely změnit zákony. Pár příkladů :
Známý koupil běžecké boty Adidas a propadla se mu podrážka na patě. Dal je prodejci na reklamaci. Ten mu přesně za 30 dnů odpověděl že má ortopedickou vadu v jejímž důsledku používal výrobek nesprávným způsobem. Tudíž nemá nárok na reklamaci.
Další známý koupil flashku přes e-shop. Byla zoufale pomalá a tak využil svého práva výrobek vrátit. Nejen že musel zaplatit poštovné, ještě zkrátili částku kterou mu vrátili o manipulační a administrativní poplatek 300 kč.
To jiný takové štěstí neměl. Firma měla dovolenou a výrobek na poště nepřevzala čímž prošvihl dobu do kdy může výrobek reklamovat a ten přišel zpět a ještě musel uhradit náklady poště.
0