reklama

Železná opona na mapách

Pro všechny které toto téma zajímá a pro všechny kteří tyto informace využijí třeba při plánování výletů, jsem dnes něco našel.
Na stránkách www.zeleznaopona.com jsou ke stažení zazipované soubory obsahující mapy archivu Ministerstva vnitra ČR s vyznačeným prúběhem ŽO, průchodů signální stěnou, špaků, budov rot PS a tkzv. zásahovek. Je tam Rakousko i Německo - Česká hranice. Na ukázkových foto se podle vzdálenosti od státní hranice zdá, že se ve většině případů jedná o zákres druhé, novější "signální" ŽO. Jak píše na stránkách autor, v některých místech zákres úplně nesouhlasí (já už jsem jedno takové místo hnedle našel :-))) ), ale toto je to nejpřesnější co je v současné době k disposici. A upřímně řečeno, pochybuju, že se někdy něco přesnějšího než vnitrácké mapy najde.
Tak teď ještě ten odkaz :
http://www.zeleznaopona.com/mapy.htm

P.S. A kdo si třeba náhodou myslí, že dneska nejdu spát, neb v tom budu ležet do rána......tak neni daleko od pravdy ;-)

[ Zpět ]
Datum: 26.02.2007
Autor: Zakarr

Re: Železná opona na mapách

     

Mmm, to je prima. Když mě něco takhle zatne, okolo 2 hodiny noční si odcházím do kuchyně pro zmrzlinu...

[ Zpět ]
Datum: 26.02.2007
Autor: stan-pilot
Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku na celoroční vyjížďky a kulturu.

Hledám: Kamarádku na celoroční vyjížďky a kulturu.
09.10.2025
Ahoj, jezdím celoročně silnice / gravel. Mám rád památky, kulturu, literaturu, rád zajdu do kina....

Hledám: Parťáka na kolo

17.09.2025
Cyklistka s e-kolem hledá prima parťáka -+ 60 let na pohodové společné vyjížďky do okolí Prahy.
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (6 přihlášených)

Srpnové toulání 2024

Neměl jsem v plánu psát nějaký další blog, ale objevil se tady blog od Quatsch a tu mám spojenou s Černou…
petrp | 27.11.2025

Cyklocestování 2025

Myslela jsem, že s blogy končím. Žádná velká expedice se nekonala a na nakole je velká konkurence, stačí…
Quatsch | 19.11.2025

Slovinsko na kole - 5. část - Závěr

Sjezd z hor (Zgornje Jezersko) zpět do údolí k řece Sávě byl přesně takový ten táhlý a nekonečně dlouhý sjezd…
Peggy | 18.11.2025