Již jezdím delší dobu na krosu a mám ho za tu dobu ideálně v geometrii, seřízení sedla, říditek, představce, nášlapů atd. "vypilovaný". Po čtení některých názorů v diskuzích si ale uvědomuji, že když zastavím a zůstanu v sedle sedět, dosáhnu jen oběma špiščkama treter na zem ale nedošlápnu plně. To mohu jen když sesednu.
Zajímal by mě váš odborný názor - je to správné nebo je někde chyba a měl bych ultimativně dosáhnout plně podrážkami na zem?
Chces brzdit patama nebo co :o) Zvlast u celopera muze byt posed hodne vysoko. Je to normalni.
0
Ciste z logickeho hlediska je to tak dobre. Sedlo mas mit tak vysoko, aby jsi pri natazene noze dosahl patou na pedal v nejnizsi poloze. Z toho je jasne, ze nemuzes obema nohama dosahnout na zem soucasne.
Osobne mam sedlo tak, ze z nej asi ani na zem obema nedosahnu, musim se klopit na stranu (ale jistej si ted nejsem, nikdy nesedim v sedle kdyz stojim)
0
Když máš kolo vymakaný jak říkáš, tak nevidím důvod na tom něco měnit nebo začít pochybovat.
0
Presne tak to mam taky. Snazim se zastavovat u znacek lamp a drzet se :))
Jinak to se prave libi na vlekejch gumach. Sedim vysoko, take pri prijizdeni brodu se ne vzdy utopim.
Jenom jeste potrebuju natahnout svuj 22" ram. A to jsem koukal na predstavec a vetsi uz snad neexistuje.
0
Pokud se týká délky představců, zkus nakouknout do letošního katalogu BBB, třeba bys tam našel.
0
Tak jako většina, ze sedla nedošáhnu na zem ani špičkami treter, musel bych se klopit. Sesedám tak že vycvaknu jednu nohu a při zastavení jdu dopředu ze sedla na rámovou trubku a tou volnou nohou pak už v klidu stoupnu na zem. A to mi pořád přijde, že mám sedlo moc nízko ;o))
0