reklama

Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

Dobrý den,
Zhruba před týdnem jsem zjistil, že mám prasklý zadní rám na Merida AM 800-D. Jedná se o spodní trubku (rameno) těsně u uchycení zadního kola. Domnívám se, že jde zřejmě o výrobní vadu, jelikož prasklina se nachází hned vedle sváru, takže zde mohl být materiál tepelně ovlivněn (zeslaben). Příčinou může být samozřejmě i jiná věc, jako např. opotřebovanost materiálu, protože kolo má odjeto 6 sezón. Tímto se chci zeptat, zda-li má někdo z vás stejnou zkušenost. Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.11.2016
Autor: Kari

Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

     

Tiše se s ním rozluč. Kolo za 50000Kč to opravdu zamrzí. Můžeš koupit nový rám a přehodit si zbytek na něj. Po 6 letech by to mohlo mít ještě smysl. Existují firmy, které se chlubí, že to umí vařit, ale mne s prasklým duralovým rámem odmítli, že to stejně držet nebude. Ale za zkoušku to stojí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.11.2016
Autor: Brahma
Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

     

Děkuji za radu,mám v úmyslu zkusit dát tuto část kola nějakému šikovnému svářeči nebo specializované firmě.
Přemýšlel jsem také o koupi jednotlivého dílu, jenže tento model už se neprodává a soukromý prodejci prodávají kolo v celku a ne na díly, takže tuto variantu neberu v potaz... Pokud kolo opravdu nepůjde pořádně spravit, tak přemýšlím o koupi sjezdového kola Trek session 88 nebo starší Norco Shore či novější Lapierre DH 727.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.11.2016
Autor: Kari
Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

     

Zdejší odborníci ti možná poradí. Mně, když jsem sháněl svářeče na rám, tak mi v několika firmách vysvětlovali, že ten rám se musí po svaření ještě v peci vytemperovat a popustit pnutí způsobené vařením. Jinak to praskne znovu. Pak ovšem cena toho rámu musí odpovídat té rozborce a sborce celého rámu a těm operacím okolo. Ovšem tvůj rám by tomu mohl vyhovovat.
Takže spíš hledej firmu, která je schopna a má vybavení na dodržení všech technologických postupů, než nějakého šikovného svářeče bez technologického zázemí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.11.2016
Autor: Brahma
Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

     

Nemám, zatím vše drží a doufám, že to tak ještě pár let vydrží.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.11.2016
Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

     

Mne praskol ram na Meride asi presne v tom istom mieste. Bicykle mal asi 10 rokov a auz bol zraly na vymenu, takze som to riesil kupou noveho bicykla. Stary ram ani nebudem varit, lebo to moze prasknut na inom mieste tiez a v nevhodnejsiu dobu. Mne prsko lram blizko domova, takze to nebolelo tak, ako keby mi praskol na tyzdennom vylete.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.11.2016
Autor: Jaroslav
Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

     

oprava vyjde na cca 300,- stačí vyhodit zadní kolo, sundat přehazku. svar potom popustit horkovzduškou. Je to spíš otázka hlavy když víš že jedeš na něčem opravovaném.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.11.2016
Autor: Billicek
Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

     

Prasklý rám u Meridy?? To slyším prvně.
Neděste mne! Mám cross 2005 a jezdím i dost na těžko a i Meridu přepravuji letecky....
Snad nepraskne!!! Kort na výletě....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.04.2017
Autor: Valdek
Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

     

Pravděpodobnost velice malá, ale stát se to samozřejmě může. Jde o to si nepřipouštět, že se něco takového stane tobě a už vůbec ne někde na cestách.

Třeba zrovna jsem na kolem měnil přetržený drát, který je obecně hodnocený jako drát lepší kvality. Nebyl prasklý, ani žádný lom, ale skutečně přetržený v tahu. Jak se to mohlo stát nechápu ani jsem o něčem podobném nikdy neslyšel, ale stalo se.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.04.2017
Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklocestování

včera
Našel by se tu někdo na spolucestování na kole? Buďto na těžko se spaním v kempech i mimo, nebo využít nějaký…

Hledám: Cykloexpedice 2026: Polsko – Alpy – Split

Hledám: Cykloexpedice 2026: Polsko – Alpy – Split
26.12.2025
Na začátku června 2026 vyrážím na svou další epickou výpravu do Alp. Pokud vše půjde podle plánu, bude to již…

Hledám: Muže 44-53 let, klasické MTB na cross-country

Hledám: Muže 44-53 let, klasické MTB na cross-country
22.12.2025
Vánoční dárek: poptávám středně aktivního muže k ježdění krajinou 1-2x týdně. Kompatibilní kolo pouze MTB 26/27,5"…

PR články:

Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

327 cyklistů (10 přihlášených)

Ålandy 2025 – část 3 – Švédsko

Rådasjön, pondělí 7.7. V závěru včerejšího dne jsme se dostali na systém cyklotras vedených pod názvem…
kotek | 25.01.2026

Ålandy 2025 – část 2 – Ålandy

Brändö, sobota 5.7. Dnes musíme učinit zásadní rozhodnutí. Jsou dvě možnosti jak se dostat na ostrov Aland,…
kotek | 18.01.2026

Ålandy 2025 – část 1 – Finsko

Souostroví Alandy je tvořeno 6500 ostrovy a ostrůvky a najdeme je v Botnickém zálivu mezi finským Turku a…
kotek | 10.01.2026