reklama
Město: Plzeň

Cyklisty potěší lávka přes Úslavu

Řeku Úslavu překlenula u plzeňské střelnice nová, více než 50 metrů dlouhá lávka. Přemostění zde bylo už dříve, ale někdejší konstrukce svými pilíři způsobovala problémy při povodních. „Příkré schody u obou břehů navíc tvořily překážku pro cyklisty, rodiče s kočárky nebo lidi s omezenou možností pohybu,“ upozornil náměstek plzeňského primátora Petr Náhlík (KDUČSL). Nová lávka se obešla bez pilířů a její součástí jsou bezbariérové nájezdy.
„Lávku uvítají cyklisté, kteří jedou například z Doubravky do Božkova nebo na Světovar,“ uvedla plzeňská cykloprůvodkyně Radka Žáková. Stezka kolem Úslavy umožňuje i napojení na cyklotrasy do Letkova či Červeného Hrádku.
Pětapadesátitunová konstrukce a úpravy břehů přišly na 11 miliónů korun, 60 procent uhradil Státní fond dopravní infrastruktury, zbytek město.
Další podobné stavby zatím nejsou na pořadu dne, v plánu je ale třeba lávka u soutoku Úslavy se Mží, přes Radbuzu poblíž slovanského sportovního areálu nebo přes Berounku pod jezem v Bukovci.

[ Zpět ]
Datum: 21.12.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Právo)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťačku na e-bike do terénu. (Jihlava)

Hledám: Parťačku na e-bike do terénu. (Jihlava)
14.05.2026
Ahoj! Jsme Peter (55) a Dáša (50) a hledáme fajn parťačku na e-bike do přírody. Rádi mezi sebou přivítáme i…

Hledám: Ebajker-ka Praha nebo jih - Tábor, Vlašim, Pacov..

Hledám: Ebajker-ka Praha nebo jih - Tábor, Vlašim, Pacov..
04.05.2026
Hledá se E-biker-ka ideálně z Prahy (nejlépe 4) nebo v Praze žijící, případně okolí Vlašimi, Pacova, Mladé Vožice,…

Hledám: Brno a okoli

Hledám: Brno a okoli
03.05.2026
Najde se partacka na cyklo vylety? Klidne i na vic dni. Pripadne pesky do hor, ferraty, na kajak... Ja VS, 187 cm…

Co se děje:

Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

213 cyklistů (3 přihlášení)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 4. část

Z Bosny do Srbska a návrat domů 7. denNe že bych si na to zvykla, ale nejednou se stalo, že v průběhu naší…
Peggy | 10.04.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 3. část

Černá Hora - Durmitor 5. denJadranka ráno smaží palačinky, mažeme si je nutelou a domácí marmeládou, padají…
Peggy | 06.04.2026

Srdce v lomu, tiché místo, které objevíš jen z výšky

Do Českého středohoří jsme tentokrát nejeli jen tak. Nebyl to vandr „kam nás nohy zanesou“. V batohu jsme si…
cenda155 | 02.04.2026