reklama

17. cestovatelské scuk

Cestování. Pro někoho vášeň, pro jiného práce a pro někoho zatím jen sen. Vzrušující vyprávění o dalekých krajích a velkých dobrodružstvích prožitých na cestách má však rád asi každý. A především o něm je náš Scuk. Již po sedmnácté vás tímto zveme na malý festiválek dýchající příjemnou atmosférou setkávání všech, kterým toulání byť jen prstem po mapě přirostlo k srdci.

Okolí Zell am See
Okolí Zell am See
Foto: Hynek Vermouzek

Termín: 14. – 16. ledna 2010

Místo konání: Brno – jak a kam dorazit najdete na www.kudrna/scuk

Během sobotního hlavního programu se ve velké aule můžete nechat unést vyprávěním účastníků expedic a neobvyklých výprav (nejen) do exotických zemí, v malém sále je novinkou promítání filmů s humanitárním podtextem a konečně v komorním prostředí přihlehlé třídy vám kudrovští průvodci představí některé ze zájezdů.

Ve čtvrtek a v pátek máte jedinečnou příležitost prožít dva večery ve společnosti našich zvláštních hostů.

Prodloužený víkend nabitý událostmi doplňuje bohatý doprovodný program včetně tradičního cestovatelského bálu.

Cestovatelské Scuk neaspiruje být festivalem ani největším ani nejslavnějším. Rádi bychom ale, abyste se u nás cítili dobře a domů odjížděli s pocitem příjemně stráveného času. Tak přijďte nasát tu srdečnou, dálkami vonící atmosféru!
A vezměte s sebou i vaše známé. Doufáme nebudete litovat.

Z programu – velké přednášky

Mexiko – Yucatán

Když kdekoli zazní sousloví „spojené státy“, každý si v hlavě automaticky doplní „americké“, neboť jde o zemi hrající významnou roli ve světové ekonomice, politice i bezpečnosti. Ovšem existují i jiné „spojené státy.“ Žije v jich o 209 milionů lidí méně, než v USA, se nimiž mají společnou hranici o délce 3141 km. Tou zemí jsou Spojené státy Mexické, jak zní překlad oficiálního názvu Estados Unidos Mexicanos. Jih země – poloostrov Yucatán – je místem, kde dopadl před 65 miliony let meteorit, jemuž je přisuzován zánik dinosaurů. Kráter, na rozdíl od cenotů, mayských památek, mangrovů či veselého karnevalového rejdění, tu nenajdete. Průvodcem po Yucatánu vám bude Topi Pigula, šéferedaktor geografického magazínu Travelfocus.

Portugalsko – Jan Burian

Poetický průvodce na cestu do Portugalska a zpátky aneb koláž slov a fotografií ze země, kde zítra znamená až někdy.
(Jan Burian – písničkář, spisovatel, zakladatel Islandského klubu fanatiků, možná znáte pořad Burianova kulturní ozdravovna…)

 

 

Duhová Afrika – Kateřina a Miloš Motani

Ve své nejnovější diashow se Kateřina a Miloš MOTANI s vámi podělí o své bohaté zážitky a poznatky z cesty napříč JIŽNÍ AFRIKOU, která jim učarovala svou neuvěřitelnou různorodostí, barevností a svými přírodními krásami. Uprostřed buše plné AFRICKÝCH ZVÍŘAT objevují také plno neznámých rostlin. K nezapomenutelným patří i nesčetná setkání s místními obyvateli. Ze SAFARI míří přes Blyde River Canyon do Dračích hor a pak k málo dostupnému DIVOKÉMU POBŘEŽÍ.
Boulders Beach s roztomilými TUČŇÁKY nemá daleko od RÁJE. Z Kapského města se s nimi vydáte do rozeklaných Cedrových hor, podél západního pobřeží do pustého Richtersveld, k vodopádům Augrabies – až do pouště KALAHARI. Čeká vás dokonce vzrušující plavba za BÍLÝMI ŽRALOKY. Motani na začátku své cesty ještě netuší, že se každý den pro ně stane malým (někdy i větším) DOBRODRUŽSTVÍM.
V DUHOVÉ AFRICE žije duhový národ, vyvěšuje se duhová státní vlajka, u duhového vodopádu pobíhají duhové ještěrky, diamanty mají duhový lesk a letní bouřkovou oblohu zdobí – co jiného než DUHA.

Přednášky a promítání

Termín: sobota 16. ledna 2010

 • Antarktida – z konce světa na konec světa
 • Z Blanska na Kilimanžáro na kole
 • Nachičevan
 • Západní Papuou na kánoi
 • Šrí Lanka očima Honzy Vlasáka
 • Krajina za severným vetrom
 • Nový Zéland očima kajakářů
 • Alžírská Sahara – Hoggar
 • RWENZORI – kolébka mraků
 • Tak trochu jiná služebka, aneb se skládačkami na Rhodos
 • Bhútán
 • Dobrosrdečný Pákistán. Nevěříte? Přijďte.
 • TRANS-AMERICA – na kole napříč severní Amerikou
 • Na lodi Surinamským pralesem
 • Kamčatka 2009
 • Do nitra Himálaje
 • 365 dňov nad obľakmi
 • Kudrnovská 24 hodinovka
 • Aconcagua – rozhledna jižní polokoule
 • Špicberky
 • Koulení kola z Lednice do Brna 2009

Doprovodný program

 • Orientální večer v originálním a útulném prostředí KLUBU CESTOVATELŮ – čtvrtek
 • Cestovatelský maškarní bál tentokrát s kostýmy na téma MIMOZEMSKÉ SVĚTY. Hraje osvědčený PAVEL HELAN & KAPELA – pátek, biskupské gymnázium

VÝSTAVY

 • Sokotra – Sylva Janhubová

KULINÁŘSKÁ PŘEKVAPENÍ

 • Syrská a libanonská kuchyně – sobota – Biskupské gymnázium – 1. patro
 • Cestovatelské menu kudrnovského bufítku – pátek/sobota – přízemí
 • Čajovna Chajori – pátek/sobota – přízemí (třída směrem k ubytování)

Podrobnosti o programu najdete na adrese www.kudrna.cz/scuk

CK Kudrna, PR, 07.01.2010
Blogy

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

 ()
Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou vzdálenost. Stezka se táhne téměř 200 kilometrů od okraje ledovce poblíž Kangerlussuaqu k rybářskému městečku Sisimiut na západním pobřeží. V závislosti na kondici a počasí její překonání…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

 ()
Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla těžká podpultovka a já jsem se najednou, v době rané dospělosti, stal majitelem světle hnědého turistického kola Eska, s vlaštovkovými řídítky, jednotalířem a asi pětikolečkem. Bylo to úplně…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

 ()
Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě slouží tak, jak mají, vyhýbáme se elektrokolům velkým obloukem. Ke sportu samozřejmě vedeme i naše děti a posledních pár let dokonce vnoučata, která dostala první dětská kola. Při jedné…
Narator | 05.06.2020

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

 ()
Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a Náhorního Karabachu. Po této oblasti jsme pokukovali dlouho. Nejprve se nám ale děti zdály moc malé, pak tam v pohraničí v roce 2016 vypukl krátký ale ozbrojený konflikt, v dalších letech…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

 ()
Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště daleko. Z Hamburku se to sice podél Labe zdálo na pláž kousek, ale na koupání to tam nebylo. Tak jsme to museli vzít na jih, přes státy Beneluxu, městečkem Schengen do Francie, pak podél Rýnu…
Peggy | 10.03.2020

O čem se mluví:

Bezpečnost na kole Bezpečný boční odstup 1,5m v legislativě před 6 minutami
NEcyklo Co vás zaujalo 227. dnes v 06:46
Vyjížďky, srazy, akce Letní slunovrat 2020 dnes v 06:36
Elektrokola Bafang - nastavení baterie dnes v 00:44
Fotohádanky Forohádanky - 2020 včera v 14:56
Cestování na kole batuv kanál včera v 14:49
Technické rady Vůle SPD PD-M520 včera v 11:34
Lehokola Jaký trojtác pro Ibex? 09.07.2020
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

210 cyklistů (10 přihlášených)

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě…
Narator | 05.06.2020