reklama

Cyklistické legendy a hazard: Příběhy slavných cyklistů a jejich vášně pro hazard

Cyklistika je sport plný hrdinství, vytrvalosti a odhodlání. Je to sport, který oslavuje sílu lidského ducha a schopnost překonávat překážky. Ale za lesklou fasádou profesionální cyklistiky se skrývá i temnější stránka: vášeň pro hazard.

Foto: shutterstock.com licence NATALIS

V tomto článku se ponoříme hlouběji do příběhů slavných cyklistů, kteří propadli hazardu a jak to ovlivnilo jejich kariéru i osobní život. Podíváme se na motivace, které je k hazardu vedly, na důsledky jejich závislosti a na to, jak se s ní někteří z nich dokázali vyrovnat.

Eddy Merckx

Pětinásobný vítěz Tour de France a jeden z nejúspěšnějších cyklistů všech dob, Eddy Merckx, se v 70. letech potýkal se závislostí na hazardu. Trávil hodiny v kasinech a prohrál velké sumy peněz. Jeho závislost ho málem stála kariéru. V roce 1976, během Tour de France, Merckx prohrál v kasinu tolik peněz, že si musel půjčit od svého týmového manažera, aby mohl zaplatit hotel. Jeho manažer mu dal ultimátum: buď se zbaví závislosti, nebo bude vyhozen z týmu. Merckx se naštěstí dokázal vzpamatovat a s pomocí své manželky a přátel se závislosti zbavit.

Marco Pantani

Legendární italský cyklista, Marco Pantani, byl známý svým divokým stylem jízdy a bouřlivým osobním životem. V roce 2004 byl nalezen mrtvý v hotelovém pokoji s kokainem v krvi. Spekuluje se, že jeho smrt souvisela s dluhy z hazardu. Pantani údajně prohrál v kasinech velké sumy peněz a byl v těžké finanční situaci. Jeho smrt šokovala cyklistický svět a zdůraznila tragické důsledky hazardní závislosti.

Lance Armstrong

Sedminásobný vítěz Tour de France, Lance Armstrong, byl v roce 2012 zbaven všech titulů kvůli dopingu. Po odchodu do důchodu se Armstrong svěřil, že v minulosti utrácel miliony dolarů za hazard. Armstrong hrál poker a sázel na sporty, včetně cyklistiky. Jeho závislost na hazardu ho údajně stála miliony dolarů a vedla k rozvodu s jeho manželkou.

Tom Boonen

Belgický cyklista, Tom Boonen, je držitelem rekordu v počtu vítězství v etapách Paříž-Roubaix. V roce 2010 byl Boonen odsouzen za napadení po incidentu v kasinu. Boonen údajně napadl muže, který ho obvinil z podvádění při hře v pokeru. Tento incident poškodil Boonenovo jméno a vedl k jeho suspendaci ze strany UCI.

Chris Froome

Vítěz Tour de France z roku 2013 a 2016, Chris Froome, se v roce 2018 přiznal k sázení na cyklistické závody. Froome sázel na závody, kterých se sám účastnil a porušil tak pravidla Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Froome tvrdil, že sázky nebyly vysoké a že je uzavíral pouze pro zábavu. UCI ho však potrestala pokutou a varováním. Případ Froomeho vyvolal debatu o etice sázení sportovců na vlastní zápasy a zdůraznil potřebu jasnějších pravidel v profesionální cyklistice.

Příběhy těchto slavných cyklistů a jejich závislosti na hazardu slouží jako varování. Hazardní hry mohou zničit i ty nejzářivější kariéry a osobní životy. Cyklistika je náročný sport, který vyžaduje extrémní disciplínu a soustředění. Hazardní hry představují pro cyklisty velké pokušení a mohou narušit jejich tréninkové režimy a psychickou připravenost.

- inzerce -, 13.03.2024
Blogy

Srpen 2023 – okolo Otavy

 ()
Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po nezbytných vyšetřeních se ukázalo, že celý problém není tak závažný, jak se zdálo. Jen nám s Líbou pro zbytek roku musely na výlety stačit domácí lesy, luhy a háje. Ne, že by to vadilo???? Pro mě…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

 ()
Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v roce 2007 jsem si těsně před odjezdem zlomila žebra, když jsem přepadla přes řídítka. Tou ulicí, kde jsem tenkrát spadla, jsem už nikdy nejela. V Aši a v okolních lesích se nám s Lenkou moc…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

 ()
„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023, okolo desáté hodiny. Stál jsem před nádražím ve Znojmě a byl jsem spokojen. Pak jsem si zašel do stánku na kávu, přesně jako před dvěma měsíci, kdy jsem na tomhle nádraží spolu s manželkou…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

 ()
Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti Bulharsku jsme tady to kafe do kelímku dostali zdarma. Luděk k tomu obdržel i pivo, takže snídal jogurt a lahváče. Kamarád z Těchonína, když jsem mu poslala fotku, nám tuto stravu pochválil.…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

 ()
Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena pořád snižovala. Vypili jsme opět každý dvě. Ani jsme nic kupovat nepotřebovali, jídlo jsme měli, akorát jsme na sluníčko vyskládali usušit pasy a to, co zbylo z lékárničky. Začali jsme si…
Peggy | 01.12.2023

O čem se mluví:

NEcyklo Ukrajina 42 před 2 minutami
Elektrokola CYC PHOTON X1, zkušenosti dnes v 21:08
Lehokola Přední náboj Novatec - ložiska dnes v 20:59
Ostatní – cyklo Jaké to bylo 146. dnes v 20:50
Technické rady ráfková páska dnes v 20:42
Fotohádanky Fotohádanky - 2023 dnes v 17:30
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

222 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024