reklama

Cyklistické legendy a hazard: Příběhy slavných cyklistů a jejich vášně pro hazard

Cyklistika je sport plný hrdinství, vytrvalosti a odhodlání. Je to sport, který oslavuje sílu lidského ducha a schopnost překonávat překážky. Ale za lesklou fasádou profesionální cyklistiky se skrývá i temnější stránka: vášeň pro hazard.

Foto: shutterstock.com licence NATALIS

V tomto článku se ponoříme hlouběji do příběhů slavných cyklistů, kteří propadli hazardu a jak to ovlivnilo jejich kariéru i osobní život. Podíváme se na motivace, které je k hazardu vedly, na důsledky jejich závislosti a na to, jak se s ní někteří z nich dokázali vyrovnat.

Eddy Merckx

Pětinásobný vítěz Tour de France a jeden z nejúspěšnějších cyklistů všech dob, Eddy Merckx, se v 70. letech potýkal se závislostí na hazardu. Trávil hodiny v kasinech a prohrál velké sumy peněz. Jeho závislost ho málem stála kariéru. V roce 1976, během Tour de France, Merckx prohrál v kasinu tolik peněz, že si musel půjčit od svého týmového manažera, aby mohl zaplatit hotel. Jeho manažer mu dal ultimátum: buď se zbaví závislosti, nebo bude vyhozen z týmu. Merckx se naštěstí dokázal vzpamatovat a s pomocí své manželky a přátel se závislosti zbavit.

Marco Pantani

Legendární italský cyklista, Marco Pantani, byl známý svým divokým stylem jízdy a bouřlivým osobním životem. V roce 2004 byl nalezen mrtvý v hotelovém pokoji s kokainem v krvi. Spekuluje se, že jeho smrt souvisela s dluhy z hazardu. Pantani údajně prohrál v kasinech velké sumy peněz a byl v těžké finanční situaci. Jeho smrt šokovala cyklistický svět a zdůraznila tragické důsledky hazardní závislosti.

Lance Armstrong

Sedminásobný vítěz Tour de France, Lance Armstrong, byl v roce 2012 zbaven všech titulů kvůli dopingu. Po odchodu do důchodu se Armstrong svěřil, že v minulosti utrácel miliony dolarů za hazard. Armstrong hrál poker a sázel na sporty, včetně cyklistiky. Jeho závislost na hazardu ho údajně stála miliony dolarů a vedla k rozvodu s jeho manželkou.

Tom Boonen

Belgický cyklista, Tom Boonen, je držitelem rekordu v počtu vítězství v etapách Paříž-Roubaix. V roce 2010 byl Boonen odsouzen za napadení po incidentu v kasinu. Boonen údajně napadl muže, který ho obvinil z podvádění při hře v pokeru. Tento incident poškodil Boonenovo jméno a vedl k jeho suspendaci ze strany UCI.

Chris Froome

Vítěz Tour de France z roku 2013 a 2016, Chris Froome, se v roce 2018 přiznal k sázení na cyklistické závody. Froome sázel na závody, kterých se sám účastnil a porušil tak pravidla Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Froome tvrdil, že sázky nebyly vysoké a že je uzavíral pouze pro zábavu. UCI ho však potrestala pokutou a varováním. Případ Froomeho vyvolal debatu o etice sázení sportovců na vlastní zápasy a zdůraznil potřebu jasnějších pravidel v profesionální cyklistice.

Příběhy těchto slavných cyklistů a jejich závislosti na hazardu slouží jako varování. Hazardní hry mohou zničit i ty nejzářivější kariéry a osobní životy. Cyklistika je náročný sport, který vyžaduje extrémní disciplínu a soustředění. Hazardní hry představují pro cyklisty velké pokušení a mohou narušit jejich tréninkové režimy a psychickou připravenost.

- inzerce -, 13.03.2024
Blogy

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 6. část

 ()
Naše první třítisícovka Slibovali jim ráj na zemi a místo toho je čekala jen pustá step. Tak zní úvod příběhu bratrské pomoci zhruba tisícovky Čechů a Slováků, kteří se v letech 1925-32 vydali pomoci budovat Kyrgyzskou socialistickou republiku, tehdy už jako součást Sovětského svazu, v rámci…
Peggy | 20.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

 ()
5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku nechali v zádech a najednou to bylo krásné! Zelené kopce, jurty, krávy, koně. Konečně tak, jak jsem si to vysnila. V kamenitém sjezdu, kdy to kluci napálili a my se s Šárkou naopak zpozdily,…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

 ()
4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme peníze na obživu, tak se nedivte, že se nám po jídle nechtělo „civilizaci" hned zase opouštět. Ještě jsme si chtěli někam zajít na kafe (tedy na čaj) a trochu otdychať. Moc možností tu…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

 ()
3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti alespoň malou satisfakci - byl tu jediný McDonald za celou cestu. Tedy - v Almatě jsou celkem asi čtyři a nám stačil jenom jeden, zas takoví fanoušci nejsme :-) ale mám na mysli, že pak nikde…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

 ()
2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu v Biškeku, konzumovali večeři, první jídlo v Kyrgyzstánu, a rozhlíželi se u toho kolem sebe. Ne že bychom se v těch asijských obličejích vyznali, ale že se všude pohybovala jenom mládež, a…
Peggy | 28.04.2024

O čem se mluví:

Technické rady Rohloff výplet kola a převodník dnes v 17:10
Trénink a zdraví Co vás zaujalo 278 dnes v 14:29
NEcyklo Ukrajina 43 dnes v 11:56
Lehokola Tak jsem viděl lehokolo - VII. dnes v 11:48
Vyjížďky, srazy, akce Galasova Cyklojízda Č.372 – Mělník dnes v 10:21
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

176 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 6. část

Naše první třítisícovka Slibovali jim ráj na zemi a místo toho je čekala jen pustá step. Tak zní úvod příběhu…
Peggy | 20.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024