reklama

Jak si užít víkend s dětmi na kolech

Rodičové malých dětí, řešíte také stále dilema, kam vyrazit na kolech tento víkend, aby si výlet užila opravdu celá rodina, tedy vy i vaši caparti? Máme pro vás jeden super tip na víkendový program.

V pohádkové říši Fábula
V pohádkové říši Fábula

Existence nepřeberného množství cyklostezek na Jindřichohradecku je vám jistě známa. Vyzkoušeli jste ale už spojení výletu na kole s projížďkou úzkorozchodnou tratí, zakončenou originálním zážitkem – návštěvou Pohádkové říše Fábula v Kamenici nad Lipou? Pokud vás tento tip na rodinný výlet zaujal, pojďte ho s námi prozkoumat blíže.

Kam na kola po Jindřichohradecku

Začněme přímo v Jindřichově Hradci. Odtud můžete podniknout hned několik cyklovýletů, např. krátký výlet na Červenou Lhotu (34 km), Ratmírovský okruh – kolem ratmírovského rybníka a rekreačního střediska Malý Ratmírov (28 km), či Výlet na Lásenickou tvrz (25 km), kde můžete na skalnatém výběžku asi 150 m jihovýchodně od hráze rybníka Lásenička navštívit v polovině 14. století zbudovanou tvrz, patrně na ochranu obchodní stezky od Jindřichova Hradce směrem do Českých Budějovic. A na druhý den můžete vyrazit na vyjížďku úzkokolejkou. Pos­lední úzkorozchodná železnice v Čechách od roku 1897 neodmyslitelně patří ke koloritu Jindřichohradecka. Jedna ze dvou tratí s rozchodem kolejí pouhých 760 mm je právě trať Jindřichův Hradec – Obrataň, vedoucí přes Kamenici nad Lipou. Můžete však využít i parní vlaky, které vyjíždí na úzkokolejky od května do září, motoráč­ky jsou pak v provozu celý rok. Ve všech vlacích je povolena přeprava kol.

Za zážitky pro děti do pohádkového království Fábula

Jakmile vystoupíte v Kamenici nad Lipou z vlaku, zamiřte rovnou do zážitkového zábavního parku Pohádková říše Fábula. Zde vás čeká opravdu celodenní zábava pro celou rodinu a nezapomenutelné atrakce a to za každého počasí. Areál je totiž vnitřní i venkovní. A dokonce i v horkých dnech vám prostory pohádkového sklepení poskytnou dostatečný chládek a úkryt před horkým letním vzduchem. Nejkrásnější a turisty nejvyhledávanější aktivitou v pohádkovém království skřítka Fábuly , je prohlídková trasa ztraceným světem a temným sklepením. Zde čekají na děti, ale i dospělé, živé pohádkové bytosti. Návštěvníci se zde stávají součástí pohádkového příběhu a vězte, že projít toto pohádkové sklepení není vůbec jednoduché. Musíte najít správnou cestu a všechny ukryté indicie, o to větší zážitek si však z pohádkového světa odnesete. Aby byl výlet do pohádkové vesničky Fábula opravdu nezapomenutelný, připravili si pro vás pohádkové bytosti spoustu dalších volnočasových aktivit, jako například mini zoo, tvořivé dílny, království hlavolamů, zámecké bludiště, ale také divadelní představení pro děti, zážitkový hostinec u loupežníka Bambitky, či spoustu doprovodných programů.Tedy hledáte-li nějaké kulturní akce tento víkend – v Pohádkové říši Fábula se konají po celé léto.

Nyní už víte, kam s dětmi na výlet. No přece na výlet na kolech a vláčkem do Pohádkové říše Fábula.

Přečtěte si také:

Jak naučit dítě jezdit na kole

- inzerce -, 14.04.2016
Blogy

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

 ()
Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a Náhorního Karabachu. Po této oblasti jsme pokukovali dlouho. Nejprve se nám ale děti zdály moc malé, pak tam v pohraničí v roce 2016 vypukl krátký ale ozbrojený konflikt, v dalších letech…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

 ()
Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště daleko. Z Hamburku se to sice podél Labe zdálo na pláž kousek, ale na koupání to tam nebylo. Tak jsme to museli vzít na jih, přes státy Beneluxu, městečkem Schengen do Francie, pak podél Rýnu…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

 ()
To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje se to Route des Grandes Alpes, a jde o slavnou silnici vedoucí napříč francouzskými Alpami. Oficiálně začíná u Ženevského jezera, vine se skrz hory poblíž italské hranice, kde překonává šest…
Peggy | 26.02.2020

Dámská zdraví z PoSázaví aneb jaké jsou cesty podél Sázavy

 ()
Dámská 2019 se nesla pod heslem "Pramen zdraví z PoSázaví" a Posázaví jsme si užily opravdu dost. Jely jsme Sázavu od pramene k soutoku. HMS chtěla původně jet obráceně, ale akceptovala můj návrh, že je lepší vyjet z domova vlakem a po svých se pak vrátit, než někde poslední den stíhat vlak. A…
radka | 14.02.2020

Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

 ()
Oberalppass (2046 m n. m.) tak tam končí naše cesta podél Rýna. Nebude to žádné dlouhé psaní, asi tak jako nám trval výjezd do sedla. Ráno jsme stáli on the road ještě dřív, než se objevili první motorkáři, a za dvě hodinky jsme byli nahoře. Překvapilo nás ta snadnost, taková rozehřívačka po ránu,…
Peggy | 14.02.2020

O čem se mluví:

NEcyklo Co vás zaujalo 224. před 2 minutami
Cestování na kole Lehátko s přístřeškem před 13 minutami
Technické rady "Ťukání" v kole při i bez zátěže před 15 minutami
Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska 94 dnes v 00:12
Vyjížďky, srazy, akce Letní slunovrat 2020 včera v 23:26
NEcyklo Pobavilo, potěšilo 159 včera v 22:23
Francouzský tisk 6 včera v 21:57
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

223 cyklistů (21 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020