reklama

Vyměnil jsem kolo zahradu

Foto: Autor

Nikdy v životě by mě nenapadlo, že právě já budu psát tento článek. Vždycky jsem byl velký fanoušek ježdění na kole, sportu. Jezdíval jsem pravidelně na výlety a při každé příležitosti a krásném počasí bylo pro mě kolo jasnou volbou. Dokud nepřišel pro mě zásadní zlom. Už pro není prioritou kolo, ale moje zahrádka! Už vlastně ani nevím, jak jsem se k tomu dostal. Možná to bylo proto, že naše zahrada vypadala spíš jako skládka. Rozhodl jsem se proto to změnit. Ze začátku to pro mě byla otrava, protože jsem si pořád říkal, že při takovém hezkém počasí bych mohl na kolo. Nicméně jsem vytrval, protože už jsem se na to chystal fakt dlouho. Svůj podíl na tom taky mělo, že máme souseda co seká trávu snad každej den, do toho furt něco řeže, upravuje, opravuje a já nevím co všechno, takže jeho zahrádka vypadá jako u nějakého panství. A u nás spíš jako u cikánů.

Začal jsem tedy postupně odnášet nepotřebné věci a vyhazovat je do kontejneru. Pak přišlo na řadu sekání trávy a řezání starých stromů. Následovalo opravování boudičky, ve které byl, k mému překvapení, uskladněný kolec, lopaty, rýče atd. „Budou se jěště hodit až si udělám záhon,“ říkal jsem si. Boudu jsem natřel a uklidil. Výsledný pohled na zahradu byl pak nádherný. Jenomže pořád tomu něco chybělo. A tak jsem se rozhodl, že si koupím kašnu! Zní to fakt šíleně a asi jsem se zbláznil, ale věřte nebo ne, nelituju toho. Tato zahradní fontána je teď mým novým miláčkem a nedám na ní dopustit. Musím říct, že soused docela čubrněl. Jako správný maloměšťák bude určitě chtít přijít s něčím lepším. Nechám se překvapit.

Ke vchodu do zahrady jsem umístil zahradní oblouk. Pro ty z vás, kteří neví co to je, se můžete podívat zde. K tomuto oblouku jsem vysadil rostlinu, které by se na něj měla pnout, tak jsem zvědavý, jak to dopadne.

Jako aktivní sportovec, jsem nezapomněl si postavit hrazdu, kde můžu pravidelně cvičit. Super věc pro zpevnění celého těla! Na kolo už bohužel není tedy moc času, ale ze zahrady mám opravdovou radost, že jsem jí vlastní vůlí dokázal uvést do pohledného stavu. Teď mě čeká sázení nějaké té zeleniny, aby to nebylo jen krásné místo, ale aby taky mělo nějaký užitek. :-)

A jak jste na tom vy? Taky rádi zahradničíte?

Fotogalerie

13.04.2014 vložil/a: zillda
karma článku: 1.49
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Zimní příprava na sezónu - Cvičební plán

Sport
V reakci na svůj minulý blog, který se mi popradně moc nepovedl, chci svojí lenost k pořádnému psaní napravit a sepsat tento snad už dobrý…
07.01.2014
zillda
(2.99)

Freestyle MTB

Sport
Určitě všichni znáte ty blázny jak se hliněných skocích nebo ve skateparkách točí na všechny strany a protáčí co protočit jde. Jsem jedním…
22.12.2013
zillda
(1.51)
PR

Vyrazte na kole a vyhrajte spoustu cen se soutěží Natura!

 ()
Letní měsíce jsou pro výlety na kole ideálním obdobím. Ne že by se jindy na kole jezdit nedalo, ale hezké počasí a volnější režim jsou ideální pro zábavné, relaxační i kondiční projížďky. Ale pozor, ačkoliv vás během jízdy ovívá větřík, neměli byste zapomínat na dostatečný pitný režim.

6 tipů, co všechno zabalit do lékárničky na dovolenou

 (Unsplash.com)
Dovolená není jen čas radosti a odpočinku, ale i zvýšeného rizika zdravotních obtíží. Nevolnost, zažívací potíže nebo alergie. To a ještě více může doprovázet změnu prostředí a režimu. Co všechno byste si neměli zapomenout zabalit s sebou do lékárničky?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

214 cyklistů (15 přihlášených)

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část…
Kristina | 08.08.2022

Dámská 2022 – Na břehu řeky Svratky kvete... cyklistika 16.7. až 19.7.2022

Polovina července se již stala tradičním časem Dámské. Tu letošní jsme naplánovaly už v zimě a po jedenácti…
HMS | 04.08.2022

Na Kanáry na kole 4

Kanárský ostrov El Hierro mě vtáhnul do svých krás větší silou než jsem čekal. Do toho pár setkání se…
Martin_re-cyklista | 21.06.2022