reklama

Jižní Čechy - cyklistův ráj

Umělý vodopád u Nových Hradů
Umělý vodopád u Nových Hradů
Foto: Autor

Ač rodilý pražák, mé kořeny sahají do Jižních Čech. Proto jsem zajásala, když manžel navrh cyklistický výlet do tohoto kraje. Krátce po zaplacení dovolené jsem zjistila, že jsem těhotná. Jet na kole jsem se bála - vycházelo to tak na sedmý měsíc - nakonec jsme ale vyrazili alespoň bez kol.

Po příjezdu jsme zběžně prošli okolí. A hned druhý den jsme začali hledat půjčovnu kol. Všude totiž byla nádherná rovina, příjemní řidiči a zajímavé památky. Byla by škoda chodit tu všude jen pěšky. Půjčovnu jsem naštěstí našli a ceny byly velice příjemné. Dokonce i nabídka kol předčila naše očekávání. Poprvé v životě (a asi i naposledy) jsme si vyzkoušeli jízdu na tandemu. Moje bříško trošku překáželo a narážela jsem při sesedání do sedlovky před sebou, pro další dny jsme tudíž zvolili jiné typy kol. Ochotný půjčovatel mi našel kolo s nízkým nástupem a mohli jsme objevovat krásy Třeboňska.

Myslela jsem, že se mi nebude chtít a projezdím tak dva dny z týdne, nakonec jsem to ale byla já, kdo nutil manžela vymýšlet další a další cesty. Už proto, že mimi mělo jízdu rádo a začalo nespokojeně kopat po každém sesednutí. A co bych pro něj neudělala, ne? Cyklostezky byly kapku přeplněné, nádherná příroda to však vynahradila. Úroveň cest ani nevyžadovala přilbu nebo rukavice, v klidu jsem vyrazila i v šatečkách. Ani se mi nechtělo domů a doufala jsem, že se tam za rok zase vrátíme.

Rok se s rokem sešel a opravdu jsme byli zpátky. Tentokrát jsme jeli už od vlaku na svých kolech a za jedním z nich se skvěl vozík s živým nákladem - dceruškou. Pro větší pohodlí jsme měli jedno kolo elektrifikované, nutné to ale nebylo. Důležitý byl hlavně pro zvládnutí jízdy s vozíkem. Byl totiž až po střechu naplněn (kromě dítěte) veškerou bagáží. Pro jistotu jsme s sebou vezli i rozkládací postýlku. Na cestě zpátky se nám tam podařilo vtěsnat navíc dva litry borůvek, mňam. Jen manžel si stěžoval, že jet se mnou na výlet bylo jak stíhat moped. A to jsem se snažila jezdit pomalu. Od minulého roku snad kol ještě přibylo, na cesty jsme se ale všichni vešli. Dokonce i těch elektrokol tam bylo více, zvláště od rakouských sousedů.

Celkově jsem se do tohoto kraje zamilovala. Takhle příjemně se mi už dlouho nejezdilo. Vřele Třeboňsko doporučuji všem, kteří se na kole teprve učí, potřebují se rozjezdit, nebo si prostě chtějí užít dovolenou v klidu. Rozhodně se tam znovu vypravíme, tentokrát i s novým speciálním vozíkem na bagáž - k dcerušce už se všechno nevejde, kapku nám vyrostla. A další rok? Kdoví, třeba už budeme mít dětský vozík za každým kolem.

Fotogalerie

20.06.2011 vložil/a: Vika
karma článku: 4.23
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč
PR

Zažijte nekonečnou svobodu na stezkách s horskými elektrokoly Crussis

 (Ground Picture / Shutterstock.com)
Pokud milujete dobrodružství na dvou kolech a zároveň toužíte po pocitu svobody, je tu pro vás jedinečná možnost. S horským elektrokolem Crussis si můžete užít neuvěřitelné zážitky na horských stezkách a díky tomuto elektrokolu se vám tak otevřou dveře do nového světa neomezených možností. Bez ohledu na vaši fyzickou kondici nebo technické dovednosti vám horské elektrokolo, umožní překonat terénní překážky a objevovat krásy přírody s minimálním úsilím.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

180 cyklistů (11 přihlášených)

Bikepacking španělsky 6.část: Z Andalusie přes Extremaduru do Castilla y León

Ronda s ikonickým mostem přes hluboký kaňon, poutnické El Rocío, kde sa naše kola topí v písku, nádherná…
Kristina | 29.05.2023

Stezka středozemím

Inspirací pro letošní trasu byly knížky Jana Hocka o dálkových trasách v ČR (na internetu www.viaczechia.cz).…
Aar | 19.05.2023

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023