reklama

Sobotní výlet 16.11. 2013

Dnešní výlet se nám obzvlášť vydařil. Jeli jsme autem za vesnici Cep, k Červenému kříži na modré značce. Tam jsme sundali kola, zapřáhli psy a vyrazili po modré, krásné cestě bez silničního provozu.Kousek za Zlatou stokou jsme odbočili, dojeli na zelenou, trochu jsem se zamotala, na zelené jsem zvolila opačný směr, tj směr Třeboň, místo Rozvodí. Na to jsme přišli celkem brzo, Dojeli jsme na Rozvodí, dali jsme menší pauzu a pokračovali podél Lužnice ke Stříbřeckému mostu. Nikde ani noha, nebo spíš ani šlapačka. Před mostem je pár chalup, na jedné z nich dva vzteklí psi a ještě vzteklejší majitel, co že si dovolujeme jet okolo jeho plotu. Byli jsme na turistické značce. Dojeli jsme k hospodě, moje obava že bude mít zavřeno byla správná, posvačili jsme ze svých zásob a jeli jsme zpět okolo vzteklých psů. Mezitím jsme si povídali o tom, co bychom si v té hospodě dali, kdyby měla otevříno. 

Před Rozvodím jsme potkali člověka se psem, tentokrát oba v naprosté pohodě. Děti dostaly poučné kázání, že jaký pán takový pes. Z pána se vyklubal nějaký správce německého útulku hned se mi pokoušel nacpat dalšího psa. Odmítla jsem, že mám plný stav, ale dala jsem mu tip na forum na netu, kde by psa mohl nabídnout. Mezitím jeho pes si pohrál s mými psy a rozloučili jsme se. Po zelené už jsme nebloudili, v dáli jsme zahlídli jednoho cyklistu, jinak nic. Jet tuhle trasu v létě je skoro sebevražda. Chvíli před čtvrtou odpolední jsme dorazili k autu, Iveta mi pomohla naložit všechny 3 kola, snad naposled na valnou hromadu, máme objednané nosiče na 5 kol a budeme je vozit na přívěsu kde vozíme psy.

Celkem 37 km, zhruba od 11 hod do 16 hod, s množstvím přestávek a přestaveček.

16.11.2013 vložil/a: Ufo
karma článku: 3.94
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Dva výlety na jedno místo

Ze života
V pátek 22.11. jsme s mojí dlouholetou kamarádkou Janou a jejím turistickým kroužkem šli na výlet na Kohout. Sraz jsme měli po půl jedné v…
25.11.2013
Ufo
(4.24)
PR

Cestovní pojištění na kolo

 ()
Možná se vám zdá, že cyklistická sezóna je ještě daleko. Opak je ale pravdou. Kolo je narozdíl od jiných sportů asi to jediné, co s jistotou budete moci hned na jaře využít. Pokud se navíc rozjedete za hranice, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění online.

Dovolená s nápadem? Vydejte se na cyklovýlety po naší republice

Milotice (m-ARK)
Hledáte aktivní dovolenou nebo jen program na víkend? Vydejte se na cyklovýlety. Díky nové ediční řadě Dovolená s nápadem od olomoucké agentury m-ARK dostanete ověřené a zároveň atraktivní tipy, kam vyrazit.

Stoneman Miriquidi. Žádné zaklínadlo, ale jedinečná trasa po hřebenech Krušných hor

 (Zdroj: Unsplash)
Oblast jako dělaná pro túry na horských kolech. Čedičové sloupy, vonící lesy, památky po sopečné činnosti s bohatými výskyty kovových rud a léčivých pramenů. Germánské hrdinské ságy popisují ten Krušnohoří jako neproniknutelnou výzvu.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (25 přihlášených)

Kavkaz s dětmi - část 3.

S Johnem do Jerevanu... Arménie leží v pohoří Malý Kavkaz, takže většinu jejího území tvoří hory. Vlastně…
Peggy | 21.04.2021

Kavkaz s dětmi - část 2.

V bouřkách náhorními planinami na arménskou hranici... Město Akhaltsikhe (jehož jméno nejsem zaboha schopná…
Peggy | 17.04.2021

Kavkazská odysea aneb Gruzie, Arménie a Náhorní Karabach s dětmi - část 1.

léto 2019Markéta, Luděk, Víťa a Šárka Zigáčkovi Pocity, které se mi honily hlavou, když se po dvoudenní…
Peggy | 14.04.2021