reklama

Jarní Malorka

doporučená trasa do Betléma
doporučená trasa do Betléma
Foto: Autor

Nemůžete se dočkat jara, až opět usednete na kolo? Jeďte na Malorku, tam budete mezi svými. Už od konce února je příjemně teplo, i když může i sprchnout. Kvůli nočním nízkým teplotám, které mohou být i 5 st. si určitě zajistěte hotel s vytápěnými pokoji. Ceny jsou mimosezonní, takže kolem 15 tis. za 14 dní s jídlem, ubytováním a letenkou. Žádné cyklostezky tu nečekejte, jezdí se po silnicích, provoz není silný, řidiči jsou velice ohleduplní. Dokonce zde existuje i dopravní značka, která přikazuje řidičům při předjíždění odstup 1,5 m a oni ji skutečně dodržují. Půjčovny nabízejí perfektní kola, cena 200 - 500 kč za den, je zbytečné vozit kolo vlastní. Méně náročné terény jsou kolem měst Pollenca, Alcúdia, Can Picafort, Arta - směrem do vnitrozemí. Nejsou to roviny, ale zvlněné, nádherné terény, úrodné, v tu dobu vše zelené. Cestou míjíte zralé pomeranče, mandarinky, citrony, na polích zelenina, všude kvetou mandloně. Malorčané pohodoví lidé, nikam nespěchaj, usmívaj se.

Fotogalerie

21.03.2015 vložil/a: tajga
karma článku: 2.63
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Cyklistika na ostrově Fuerteventura

Cestování
Na ostrově Fuerteventura (Kanárské ostrovy) jsem byla v období od 27.2. do 13.3.2014. Počasí bylo jako u nás v létě – přes den 26°C, v noci…
10.04.2014
tajga
(4.24)
PR

Cestování a důležitost cestovního pojištění

 ()
Proč je vlastně cestovní pojištění nezbytnou výbavou každého turisty či cestovatele? Jaké všechny situace dokáže pokrýt a na co je dobré se připojistit? Ve světě dnes také máme nového strašáka v podobě koronaviru, čemuž se rovněž mnohé pojišťovny přizpůsobily i ve svých pojistných smlouvách. Na tato a další témata se podíváme v rámci našeho článku, po jehož přečtení může být i vaše dovolená klidnější a bezpečnější.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

212 cyklistů (16 přihlášených)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021