reklama

Jarní Malorka

doporučená trasa do Betléma
doporučená trasa do Betléma
Foto: Autor

Nemůžete se dočkat jara, až opět usednete na kolo? Jeďte na Malorku, tam budete mezi svými. Už od konce února je příjemně teplo, i když může i sprchnout. Kvůli nočním nízkým teplotám, které mohou být i 5 st. si určitě zajistěte hotel s vytápěnými pokoji. Ceny jsou mimosezonní, takže kolem 15 tis. za 14 dní s jídlem, ubytováním a letenkou. Žádné cyklostezky tu nečekejte, jezdí se po silnicích, provoz není silný, řidiči jsou velice ohleduplní. Dokonce zde existuje i dopravní značka, která přikazuje řidičům při předjíždění odstup 1,5 m a oni ji skutečně dodržují. Půjčovny nabízejí perfektní kola, cena 200 - 500 kč za den, je zbytečné vozit kolo vlastní. Méně náročné terény jsou kolem měst Pollenca, Alcúdia, Can Picafort, Arta - směrem do vnitrozemí. Nejsou to roviny, ale zvlněné, nádherné terény, úrodné, v tu dobu vše zelené. Cestou míjíte zralé pomeranče, mandarinky, citrony, na polích zelenina, všude kvetou mandloně. Malorčané pohodoví lidé, nikam nespěchaj, usmívaj se.

Fotogalerie

21.03.2015 vložil/a: tajga
karma článku: 2.64
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Cyklistika na ostrově Fuerteventura

Cestování
Na ostrově Fuerteventura (Kanárské ostrovy) jsem byla v období od 27.2. do 13.3.2014. Počasí bylo jako u nás v létě – přes den 26°C, v noci…
10.04.2014
tajga
(4.25)
PR

Cascara aneb čaj z kávových třešní: Proč si ho dopřávat co nejčastěji?

 (kofishop.cz)
Myslíte si, že už jste ze světa kávy ochutnali všechno? Pak jste možná zapomněli na cascaru – pochoutku s dlouhou tradicí, která ale zatím stále stojí tak trochu ve stínu tradiční kávy. O co se vlastně jedná a proč byste měli cascaru pustit i do svého šálku?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

222 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | včera

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024